IDEJE ZA IZLET Z MOTORJEM

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Nazaj pojdi raje na Pavličevo seddlo in na Jezersko. Gužve na meji ni, cesta na avstrijski strani pa
cheer.gif
.

Potem še podaljšam vse skupaj, že tako je malo dolga za štart ob 16h...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
jaz sem šel en teden nazaj - LJ-Kamnik (čez Črnivec) - Gornji Grad - Logarska dolina..nazaj pa mimo Velenja do Lj.

Po tej poti časovna lestvica sigurno ne bo držala, ker je preveč ovinkov da bi lahko vozil 90 km/h (kolikor ti računa GPS)...tako da..od oka uro in pol do Logarske.

(je pa drugače lepo za popi...
cheer.gif
)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
aja...tudi to opcijo lahko vžgeš...vrneš se čez Pavličevo sedlo, ter mimo Jezerskega...časovno si tam tam...tako da za štart ob 4ih ti bo zneslo povratek do noči (nekje ob 8ih).

(pa 4 EUR pripravi za logarsko..da ne boš potem preveč iskal po žepih denarnico
wink-1.gif
)
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
aja...tudi to opcijo lahko vžgeš...vrneš se čez Pavličevo sedlo, ter mimo Jezerskega...časovno si tam tam...tako da za štart ob 4ih ti bo zneslo povratek do noči (nekje ob 8ih).

(pa 4 EUR pripravi za logarsko..da ne boš potem preveč iskal po žepih denarnico
wink-1.gif
)

4EU, zakaj? vstopnina?
Se pravi, 4 ure mi ne uide!
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
@kadunc:

Vidim, da si začetnik ali se motim?
Teme kot vidim tudi nisi prebral v celoti, ker če bi, potem bi našel informacije na enem mestu in sicer na mojem blogu.
Kje ga najdeš? Na tem LINKU!

Pa prijetno branje!
pozdrav.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Citat:
Uporabnik kadunnc pravi:
4EU, zakaj? vstopnina?
Se pravi, 4 ure mi ne uide!

Jap vstopnina
smile-1.gif
.

4 ure najmanj - raje malo zraven. Pa vseeno boš ravno nekje do mraka nazaj (če ne boš preveč počival).
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Popolnoma prav, da je vstopnina v naravni park. Pa tudi smeti se odnesejo nazaj v dolino.
V Avstriji ni nacionalnega parka brez vstopnine. Tam so pa celo 1x dražje. Od 8€ naprej.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Ja, sej je rok že poteku
grin1.gif
z veseljem bi šel, pa imam že načrte za ta vikend. Lepa turca!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
Kaj se boste vsi sam do Portoroža pa nazaj vozil?
smile-1.gif

V Portorožu pa še nisem bil z "mopedom".
Drugače pa smo se ravno vrnili z Dolomitof
smile-1.gif


ostalo pa bo itak Hitman pokazal

no ena za "probo"


Češka mi je pa drugače zanimiva, vendar ne z motorjem. Oktobra bom verjetno šel spet malo v Prago.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Bilo je enkratno!
Mali miljon prelazov, najbolj pa me je fasciniral ledenik Marmolada 3265 m.n.v.

1725 prevoženih kilometrov po lepi razgibani cesti, ki pelje čez ogromno lepih prelazov, skozi še lepšo pokrajino.
Da ne omenjam recimo; Passo Giao, Tre Cime ....

Uff ... da bom to spravil na moj blog, bom rabil kar nekaj časa, tako da .....
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
@Snecer: Kako se ti kaj motor obnasa na 2000+nmv ? Mene je zacelo kar mal stiskat, v smislu kaj je narobe z mopedom, ko sem se vozil po GG hochalpenstrasse, ker sploh nisem pomislil da je zrak redkejsi.
smile-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pravkar sem se vrnil iz Velike Yugo ture (Hrvaška, Črna gora, BiH). 7 dni, 2300 km. Bilo je lepo in nepozabno. Slike in potopis sledita
cheer.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SmirastoNastrikanPulover pravi:
@Snecer: Kako se ti kaj motor obnasa na 2000+nmv ? Mene je zacelo kar mal stiskat, v smislu kaj je narobe z mopedom, ko sem se vozil po GG hochalpenstrasse, ker sploh nisem pomislil da je zrak redkejsi.
smile-1.gif

Jaz nisem nič opazil, da bi bilo kaj drugače pa sem bil tudi na GG s sopotnico.
 
4. jun 2008
328
0
16
Oberkrain
Sem ze malce offtopic, ampak imel sem probleme s pravilnih dihanjem motorja, nekoliko kasneje me je kolega "potolazil", da ima njegov gsx750r simptome angine ze na vrsicu.
Imam pa se stari zracnohlajeni moped na vplinjace, brez elektronike.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Uspel sem en kratek video naredit.
Kar se tiče opisa poti in vsega ostalega ... hmmm .... sem se odločil, da bom naredil iz tega en malo večji projekt, tako da bo za drugo leto vse štart berajt. Z Snecerjem narediva še analizo: število prelazov .... itd,
tako da podo podatki čimbolj točni.

 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
Da se še jaz pohvalim. Glede na to, da ponavadi delam bolj kratke lokalne fure, sem prejšnji vikend naredil kar precej kilometrov. Start v Ljubljani, obvoznica, avtocesta proti primorski, na Vrhniki ven. Po stari cesti do Kalc, potem naravnost čez Hotedrščico, Godovič, Idrijo, Most na Soči, Tolmin. Na koncu Tolmina na krožnem proti Novi Gorici po široki cesti ob reki Soči, do Prvačine. Potem pa nazaj. Lepa (ovinkasta) cesta, malo prometa, veliko motoristov, čudovita pokrajina. Je kar za ponovit.