IDEJE ZA IZLET Z MOTORJEM

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni

Je kdo potoval v ČG preko n.p.Durmitor? Rad bi prišel iz ČG do Mostarja preko omenjenega n.p. Zajel bi rad tudi kanjon Tare.
Katera pot bi bila prava?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Vidim da je valuta v ČG Euro. A je to naš euro ali kakšen njihov?

Naš euro oz. europski. Zanimivo ne ?
Več kot zanimivo. Eni smo se morali pa po zobeh metati da smo dobili euro
bonk.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Je kdo potoval v ČG preko n.p.Durmitor? Rad bi prišel iz ČG do Mostarja preko omenjenega n.p. Zajel bi rad tudi kanjon Tare.
Katera pot bi bila prava?

Odvisno, kje bi rad šel...js bi šel od Mostarja na Gacko/Avtovac, preko Sutjeske/Tjentište na Fočo (oz. Brod malo prej), preko mosta, pa ob Pivskem jezeru do Plužin, gor na Trso, Žabljak, potem pa kam ti paše...ali na Nikšič direkt, ali pa po kanjonu (no, sej tam že ni več kanjon) Tare do Mojkovca in pol ob kanjonu Morače do Podgorice.

sicer pa je v tistih krajih skora vsaka pot prava, odvisno če smo mi tapravi zanjo, hehehe
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Si si že kaj planiral ruto?

Čas odhoda kolk mi je znano se bliža, pa me zanima če imaš že kaj planirano , da si pogledamo ostali ki nas zanima, kje se boš peljal oz. kje se bosta peljala.

Lp
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Evo zamislil sem si nekaj takšnega

ruta.jpg

1.dan
Maribor-Zadar

2.dan
Zadar - Herceg Novi

3.dan
Herceg Novi-Cetinja-Lovčen-Budva

4.dan
Budva-Ulcinj (Albanija)

5. dan
Ulcinj - Virpazar - Danilovgrad (monastir Ostrog), Morača, Žabljak

6. dan
Žabljak - Tjentište (spomenik palim na Sutjeski) Mostar

7. Dan
Mostar - Sarajevo

8. dan
Sarajevo - Maribor

 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Serbus Jodlarcek!

Dobro si to splaniral, nimaš kaj. Kolk to kaj znese kilometrov?
Tudi sam imam še kar nekaj planov za letos.

V soboto z družino pičimo na morje .... uff .... zaslužen dopust ... končno!
cheer.gif

Potem sem cca. tri dni doma, ter ga z prijatelji pičimo v Dolomite za pet dni.

Potem pa sem planiral eno tri dnevno furo če bi mi zneslo in sicer bi skočil do "starega" na Dedinje, potem pa bi se obrnil
proti Niš-u, kjer bi se zapeljal do Despotovca (spanje že urejeno za vsak slučaj
cheer.gif
) , kjer bi si šel ogledat Manastir Manasijo.
Samostan so začeli gradit leta 1407 .... res imaš kaj videt ... obzidje .. itd.
V glavnem zanimivo ... To bi seveda šel po AC bratstva in jedinstva . Tja in nazaj je cca. 1300km, tako da nima smisla, da grem po stranskih cestah, ker cilj bi bil, malo ogled Dedinj, naprej do Despotovca (Beograd -> Despotovac cca. 133km), spanje v Despotovcu, drugi dan ogled Manastira, ter tretji dan zjutraj nazaj proti Mariboru.

To je še vse v luftu, ampak takšen kot sem je pri meni vse mogoče.
cool-1.gif


* MANASTIR MANASIJA : KLIKNI

* ŠE PODATKI LEPOTE SRBIJE
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Tudi super izlet...jaz bom Srbijo verjetno drugo leto obdelal.
Moja tura pa znese nekje 2500 km (brez levo-desno)
smirk-1.gif

Drugače pa uživajte na dopustu maksimalno
P.S.
Si se danes peljal mimo Havane?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:

P.S.
Si se danes peljal mimo Havane?

To mi je tako znano ... , kje je že to?
Je pa res, da sva šla z ženo eno rundo ... mimo Dobrave ob kanalu pa čez Duplek , Vurberg , proti Ptuju, pa tam potem nazaj proti Mariboru. Šla pa sva po dirki MotoGP.
 

Kawasaki

Zelenc'
21. avg 2010
2
0
1
Ravno danes sem se peljal iz Maribora proti Dravogradu. V Lavamundu sem zavil desno na Magdalensberg. Tu je treba zavita za tablo Graz (najprej sem zgrešil
smile-1.gif
). Vrnil sem se po avstrijski strani, ker sledite tabli Leibnitz nato pa v enem idiličnem avstrijskem mestecu na zavijete levo za Leibnitz ampak po prednostni desno in nato se držite desne in pridete na mejni prehod Jurij.

Krožna fura je dolga 160km. Mislim, da ne pretiravam če rečem, da je bila to moja najlepša enodnevna tura. Zares čudovita kombinacija ceste, vremena, pokrajine.

Ne priporočam, ampak vam ukazujem, da greste!
wink-1.gif
))
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Če koga zanima izlet, 17.9.-19.9.2010, torej od petka okrog poldneva do nedelje na Češko v Češke Budejovice, kjer bi si v soboto poleg ostalih znamenitosti ogledali pivovarno, naj sporoči. Prijave bom pobiral do 26.8., ker bom potem počasi rezerviral hostel.

Kaj več si lahko preberete tukaj (upam, da link dela), na žalost v angleščini, se mi ne da preveč prevajat.
http://www.couchsurfing.org/meetings.html?mid=86543

Lp, Tuši
 

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
ZA danes popoldne planiram izlet Lj.-Kamnik-Solčava (Logarska dolina),ter nauaj po isti poti, via Michelin pokaže skoraj dve uri.
Je že kdo šel po tej poti? Dolga je 82 km, tako da se mi zdi dve uri malo dolgo?
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Nazaj pojdi raje na Pavličevo seddlo in na Jezersko. Gužve na meji ni, cesta na avstrijski strani pa
cheer.gif
.