Gradnja lesene lope za drva

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Evo taka naj bi zgledala za zacetek. Meni se zdi vredu narejen, kr skopiram ta nacin pa je? Kaj pa tele lepotno obdelane kotne zadeve, to se privijaci al se grejo mnatrat z delanjem luknje v punt in potem to notr zasadijo, vrjetno je bolje ce je privijaceno ne?
1438171-et.jpg
 

Priponke

  • 1438171-et.jpg
    1438171-et.jpg
    79,6 KB · Ogledi: 487

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Tako je. Roke so pravilno izdelane s čepom in zadolbino, vendar je zadnje čase vedno več tudi profesionalnih mojstrov, ki jih privijejo z večjimi Spax-i.
Kako bodo ti vijaki držali čez nekaj desetletij pa je že druga zgodba...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ok roke, sem gledal jih nekdo prodaja ze kot koncne in pomojem so misljene za vijacit. To drugace se naredi kocka, in z dletom izdolbes se v les stebre ne?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pravzaprav ni velikokrat kocka, največkrat je v prerezu romboidna oblika - spodaj odrezana vodoravno, zgoraj v liniji roke.
velikost v pogledu iz čelne strani pa je tretjina debeline roke, dolžina čepa pa približno enaka debelini. In zadolbino se lahko naredi z dletom, izurjeni novodobni tesarji pa to naredijo kar z 'motorko'.
Kakor sem že zapisal - tudi ti gospodje že veliko opuščajo to vezavo, kar je jasno velik prihranek časa, tako pri izdelavi, kakor tudi pri osnovni vezavi elementov (vezanje je proces izdelave ogrodja na tleh, pred postavitvijo)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa jebo te nadzorni! Kaj si reinkarnirana Suzica?

Sedaj pa že v vsaki drugi temi na kar nekaj forumih oglašaš svoje reklame!
10.gif

Plačaj, kjurba zagamana!!! (
10.gif
)