Gradnja lesene lope za drva

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
ne, da za lopo za drva ni treba zakomplicrat in dražit zadeve.. postaviš stebre in povežeš po zdravi pameti in gor nadrkaš lahko kritino. Če zdrži prvo zimo in kakšno neurje si naredil dobro, če kaj odfuka popraviš, in ojačaš po potrebi. Rešeno. Pobožaš drva, greš spat.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Samo malo pa res nekateri komplicirate. Doma že 12 let stoji nadstrešek za dva avta na 6 stebrih 14 x 12 cm, plata pa je 12cm debela in ima eno 6mm mrežo (10 x 10 razmak palic)
Zadeva stoji na barju na dokaj utrjenih tleh in ni še razpokala niti se nadstrešek ni podrl, razmajal itd... pa je bilo gor že dosti snega.

Nič ne rečem da ni bolje da so zadeve predimenzionirane, samo na koncu je treb apogledati tudi koliko dela in denarja pride vse skupaj.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Torej izkop (v klanec) narejen, narest sm hotu kot je bilo receno 6 kock zaradi 6ih stebrov, a je na zgornji strani izkopa vec skal in manjsih in vecjih a tolk mocnih da je kr dobr uniceval lopato od bagra pa jih ni spravil ven oz premaknil, pikerja je pa ze pospravil tako da mislim da bi morala ta podlaga zadostovati namesto kock, na spodnji strani bomo pa naredili 3 kocke ker je pa lepsa zemlja in manj skal(sem pa tja kaksna vecja), torej ker je od pikanja ostalo dosti zdrobljenega materiala (kosi cca 10cm velikosti) sem rekel da naj ga na tistih 50cm globine kar ene do 20cm razporedi okol in povozi parkrat, tako da predvidevam da sedaj ostane kaksne 10cm za soder, potem pa ze 15cm plata. Bo to vredu? Tocne slike se pridejo ker sem moral predcasno iz parcele in cistega finisa se nisem videl.

4 palice na steber se zapicijo kej v zemljo al kako, potem se jih zveze z 3 sllemeni(to so kockasti okvirji ne?) in cez celotno plato da dve mrezi. Te 4 palce na steber se povezejo z mrezo, prsvasajo al kaj, mora biti trden stik ali samo toliko da ga baton ko se vliva ne premakne?

Zdej okrog plate bom naredu nek lesen okvir tko da bo vaservaga, nevem pa ce je to potrebno v kockah tudi naredit ali je to samo toliko zascite da se pri vlivanju ne krusi zemlja in ne mesa z betonom? Tudi za solanje plate me zanima potem ko se ven potegne dile ko s e posusi je to treba kaksno izolirko dat ali kako zascitit, narest kaksno mini dranazo za vodo da ne tece pod temelje, kajti placa imam povsod vsak 10cm za kej takega izvajat?

Plato bi na koncu lahko premazal stistim epoksijem ki se je omenjal pri rihtanju garaz da se ga sam premaze pa da je pocen, tolk da je mal zasciten mislim.

Kaksen beton rabim, na spletnih straneh betonaren je malo morje mark in granulacij, rabil ga bom pa 7.5kubikov, torej 8 in to kr nanese, na roke mesat tako kolicino je pa tudi vrjetno brezveze, kljubtemu da imamo vecji mesalec ki naredi 2.4 sajtrge? Majstr za skarpo nam je rekel marko 133 sam ta beton je samo ena verzijo potem je pa se 50 manjsih, kot bi bil edini te marke, tudi kaksna granulacija peska 8,16 ali 32 kot nekateri oglasujejo svoj beton?

Crpni beton 133 C 30/37,XC1;CI0,2; Dmax31,5;S3;PV-II m3 68,44 € 82,13 €
medtem ko je v akciji
Crpni, najmanjsa absorbcija vode 121 C 25/30,XC2,S3,Dmax31,5 m3 45,00 € 54,00 €

AKCIJSKI CENE se nanašajo na količine betonskih mešanic nad 5m3 in z našo dostavo.
Akcijske cene veljajo le pri takojšnjem plačilu.

Cena dostave do Ljubljane - 11€/m3.
Cena dostave do Trbovelj - 12€/m3.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
a to imaš ceno iz hotiča?
tista drvarnica ti bo stala tudi na akcijskem betonu, če le ne dajo sam pepel iz trbovelj notri namesto cementa.
palice se nič ne pikajo v zemljo. ti bodo v nekaj letih prerjavele. Palice so za v beton, okoli njih naj bo vsaj 3 cm zaščitnega sploja betona. Se pravi od železa do zemlje naj bo vsaj 3 cm debela plast betona.
Glede na to da nimaš "pojma" o teh zadevah, predlagam da najdeš nekoga ki je osemletko končal v 4 razredu in je vsaj nekaj let oddelal na gradbišču. V sloveniji nas je na borzi 10.000+

če ne boš delal okvirja okoli kock v zemlji bo šlo več betona. računaj kaj je ceneje. Lahko si pomagaš s kakšnim večjim hobukom ali manjšim sodom za kalu(ali pa polmetrsko betonsko cev fi 50 cm recimo). po betoniranju enostavno zasuješ tisti sod. (tudi z deskami lahko tako narediš, če boš imel kake slabe. Dobre je pa itak škoda za tisto kocko rezat.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Najdu sem betonarno hitic ja ker jih glih nepoznam nevem koliko ostalih.
Mah nimam pojma, bil sem zraven ko se je cel bajta delala iz nule, ampak vseeno rad vec sprasujem kot manj. Je pa res da se nespomnim raznih takih glede spoja zeleza ali se zelezo od koc priveze na armaturno mrezo ali celo prsvasa, kaj cmo, malo pa tudi pozabimo.

Palto betona se vrjetno ulije na soder, oz vsaj polivinil vmes al kaj je priporoceno?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Vse zelezo se veze z mehko zico(in klescami). Vsaj jaz se nisem videl veliko svas aparatov po gradbiscih.. Mreze pa so seveda svasane v zelezarnah. Nobene folije med pesek-suder in beton. Kaj te se zanima? Poskrbi pa da mreze ne bodo lezale direkt na sudru (palice pa tik ob opazu), ampak bo pod mrezo vsaj nekaj cm betona
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
a za mrezo bom poskrbel da bo par cm nad tlmi in par cm pod koncem oz plato. Bral sem po netu da dajejo polivinila pod soder zato da beton naj nebi tekel med sodrom, zato sem vprasal.

OK potem je zdej glavna stvar solanje, uporabim sirse dile, dam v prave mere in vaservago, kocke zasolam obvezno ker z bagrom itak ni mogu narest nekaj super lepe kocke. Potem mrezo kjer bo plata in palice kjer so stebri, to nekak naredim vse na to mero kot hocem da potem sam se zalijem z betonom.

8 kubikov betona ti lahko vrjetno samo s hrusko pripelje ne, ali ima hruska tudi kaksno cev ce nemorem tocno do tega placa kjer spusti beton, ker pri nas je to v klancu in s hrusko sigurno nebo mogu v klanec in se po blatni poti, zracne razdalje kaksne 20m.

Tak je pa zdek izkop, na levi pridejo 3 kocke, na desni je pa ze ziva skala, na tleh pa soder od razbijanja skal, kaksne 10cm, tko da se ene 20 sodra pa plato
1409774-tera.jpg
 

Priponke

  • 1409774-tera.jpg
    1409774-tera.jpg
    167,3 KB · Ogledi: 401
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Ce imas dostop od spodaj potem si naroci "pumija". To je hruska s pumpo, je pa tezava v tem, da ne vozi 8m3 ampak manj, pa pazi na kake slabe mostove ker ima zadeva lahko hitro posteno preko 40 ton.
Ce pa imas dostop od zgoraj, pa ti lahko nekaj metrov dalec po koritih spusti beton. Pozanimaj se koliko koritov ima tvoj prevoznik.
Ti teren dobro nasuj, poravnaj, utrdi in betoniraj. Ce bos dal folijo po tleh, verjemi da ne bo cela prezivela betoniranja. Ali jo bo mreza precvikala, ali pa spodaj ostra skala. Skratka brez zveze. Pa tudi ce bos lepo naredil posteljico(tudi kaj fine frakcije med skalami) ne bo cementno mleko uhajalo v tla. Itak pa pazi da ti strojnik-prevoznik ne dolije vode v hrusko ob dostavi. To je sicer bolje za zidarje(ker se beton sam razlije) in za pumpo ker manj trpi, samo kaj hitro pa na kvaliteti betona izgubis tudi 30% ali vec.(dokaz so lanske kocke, katere mi je drobil franci). Sliko bom zvecer na pc pogledal, na gsm se slabo vidi
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Dostop od spodaj je normalen, je ta pumi drazji vrjetno od navadne hruske?

Jest mu lahko recem sam kolk me bo uposteval je pa drugo, jest pa tudi nisem tak beton expert da bi vedel kaj je ok in kaj ni.

Ampak glede polivinila pa ni vseeno nobene skode oziroma je se bolje ce ga dam ker ga pac dosti imam se od prej? Sam se mi je cudno zdelo ker je vrjetno bolje da se beton se malo sodra prime kot nicesar vmes med polivinilom al kuga?

Cez vikend pa pride ta ki naj bi naredu okvir vezavo osnovno z stebri da malo pove ce se mu zdi ideja vredu 6 stebrov pa ,kvadratura pa tko naprej, pa porocam.

Hvala ti zaenkrat
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Pumi seveda je drazji. Se vedno ti ostane sajtrge, kombi voznikov sajtrg, pa dve cakalni uri hruske, ce mislis da bo ceneje kot pol ure crpanja s pumijem. Pa se beton bos imel na koncu slab ker ti bo v 2 urah ze lepo vezal.
Ce je beton kot kot ena gosta corba skoraj zganci potem ni dodajal vode. Tak beton bos moral konkretno z zeleznimi grabljami ravnat. Ce pa ti bo ma koncu cevi pritekla ena "griza" pa je skoraj zagotovo dodal vodo v hrusko. Lahko bi dodal dodatek, ampak ta je drag, voda pa zastonj. Pa ce bo ponoci minus, moras beton pokriti s pvc (bolje kot ga dati spodaj), ali pa ga narociti z dodatkom za zimsko betoniuranje. Ce voda v betonu zmrzne, pac beton ne zveze
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Zadnja dva....

Pa vidva sta res pravi dream team.
bonk.gif


Me zanima, kaj bi nastalo, če bi se spravla delat bajto.
bonk.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Samo res, jebene 4 strani o lopi za drva. Jaz in foter sma jo v krajšem času, kot ga rabiš za prebrat to temp, postavila.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Zadnja dva....

Pa vidva sta res pravi dream team.
bonk.gif


Me zanima, kaj bi nastalo, če bi se spravla delat bajto.
bonk.gif

Kaj je zdej narobe, pac obvladate, jest ne, se bom pa zgleda naucil.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp

Nič ni narobe je dobrodošlo še za druge uporabnike, ki ne vedo o tem veliko.
PS
Moraš pa se zavedat da si na Alterju, kjer so za nekatere dobre samo brezvezne teme, da lahko smetijo.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Eni tudi kaj realiziramo, ne samo pametujemo.

Za čimboolj komplicirano in drago izvedbo pa kar sprašujte. Majstri in trgovci bodo veseli.

Če sprašuješ, kako zafršolat 5x6 metrov plato, verjamem, da nisi še nikoli držal kladiva ali žage v roki. Kaj šele vinkl ali vaservago.

Pardon, kotnik in vodno tehtnico.
evil.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Eni tudi kaj realiziramo, ne samo pametujemo.

Za čimboolj komplicirano in drago izvedbo pa kar sprašujte. Majstri in trgovci bodo veseli.

Če sprašuješ, kako zafršolat 5x6 metrov plato, verjamem, da nisi še nikoli držal kladiva ali žage v roki. Kaj šele vinkl ali vaservago.

Pardon, kotnik in vodno tehtnico.
evil.gif

Ce vidim da imajo uporabniki tukaj nekaj pojma bom brezskrbi vprasal ker se iz tega tudi kaj naucim ali potrdim, teh sank pametovanj kako metat zmeckane pixne v beton , pa kako se sam nekaj fukne notr zeleza pa mal tko pa mal nevem kako pa take mam jest ze polhn qrc, mal v bistvu mam ze alergije na take pogovore. Nekak mi delujes isti kot kmetje ki so mojmu fotru pred leti govoril in se mu smejal v glavo z njihovo kmecko pametjo kako je prfukjen k misl dat 10cm izolacije na bajto in podobne fore

Vem da se da tudi z 10cm in eno mrezo cez pridt, to pac poves in je stvar resena.

Raje kaj pametnega napisi brez kregarije pa je.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Nekak mi delujes isti kot kmetje ki so mojmu fotru pred leti govoril in se mu smejal v glavo z njihovo kmecko pametjo kako je prfukjen k misl dat 10cm izolacije na bajto in podobne fore

Saj so se mu upravičeno smejali.

Ker 10 cm je premalo...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Nekak mi delujes isti kot kmetje ki so mojmu fotru pred leti govoril in se mu smejal v glavo z njihovo kmecko pametjo kako je prfukjen k misl dat 10cm izolacije na bajto in podobne fore

Saj so se mu upravičeno smejali.

Ker 10 cm je premalo...

Dobr ti ves kaj sem mislu, takrat je bila "norma" do max 8cm fasade. Oziroma sem se 3 leta nazaj videl bajto na kmetih na katero se je dalo 5cm fasade.