Gradnja lesene lope za drva

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Citat:
Uporabnik gustav pravi:


Matra me samo še tista A-zareza in čep. Zarezo razumem. Pokončni A prerezan na pol po višini. Kako pa pride čep? Na sredini poveznika na vrhu A-ja pustim enega "lulčka", na stebru pa prav tako nad Ajem luknjo. Vendar potem bi moral sestaviti na tleh?

Ta sestava je za dvokapnico popolnoma neuporabna saj tistreha razriva ta spoj in je klamfa nezadostna rešitev. Veliko bolj stabilna je stranski spoj..kot pant..saj sam les drži vse in ni treba nabijat gor potem še ene pol tone železa.
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Hanzk..kje imaš sliko šopa z enojno slemensko lego. Čakam da vidim čudež..pa velikost šopa mora biti enotretinjski špirovca.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Jansotovaurska;Zanimiv nick si izumil. Tudi to je res da lahko "sprajcas" direkt v spirovec.
Gustav: razpon med stebri v vzdolzni smeri bos imel 3m pri 6komadih strebrov.
Hint razdalja je 6m, dva stebra na vogal anega na sredino. Razdalja med njimi je nekaj manj kot 3m in ne 2 m. Mogoce ti tisto vez s pol A narisem na papir in scan. Nisem na terenu da bi imel moznost fotkat, imam pa za jansotovoursko fotko cepa s slemensko lego. Samo jo moram s fotkica DL.
Naklona za tegolo dovolj
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Se čop s slemensko lego.
za slemensko lego mi moraš zaenkrat verjeti. če mi ne verjameš, se moram nekako pod streho skobacat pa slikco naredit.
1316103-kozolcek.JPG
 

Priponke

  • 1316103-kozolcek.JPG
    1316103-kozolcek.JPG
    122,5 KB · Ogledi: 453

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Samo pogej kje pride steber od slemenske lege in koliko je treba slemenske lege odbiti da lahko šop narediš...

Na spodnji sliki...vezavo da ti ne razrine ti samo klavfa skup drži..NEUPORABNO pri dvokapnici.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Nimam kaj gledat, imam še v spominu, čeprav je že dolgo. Mogoče sem zgornji vogal sl. lege nekolko odžagal da je "greben" čopa lepše sedel. Sicer pa lega normalno leži na stebru, steber pa na povezniku.
gustav dela enokapnico. pa tudi kam bo razrinilo razen če boš imel hud poves poveznika. Spodaj imaš pritrjeno v tla, na vrhu imaš zakampan špirovec, vmes pa ta poveznik. Razrine ti lahko kvečjemu navzgor (ročice) vendar bo čep držal. Lahko pa še kak spax zagoniš skozi čep, če se bojiš da ti bo klanfo zruvalo.Kar je seveda možno, sploh če se les zvije.
Lahko pa narediš objemko okoli stebra iz ploščatega železa in navojne palice in čez poveznik narediš luknjo (kot včasih pri kozolcu)če imaš paranojo da ti bo razrinilo. Če pa imaš tudi potem dejanju paranojo, pa naredi vez tako kot so v cerkvah oboki skupaj "zvezani".(od enega stebra do drugega kovinsko palico, na koncu navoj, stebre prevrtaš, podložka matica pa skup sešravfaš)
 
Nazadnje urejeno:

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Sj lahko da samo stranski spoj in čao regaci in še enkrat ponavljam da tvoja ideja NI PRIMERNA ZA DVOKAPNICO!!!

Kr poslikaj šop in slemensko lego..ne se bat
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Lahko pa narediš objemko okoli stebra iz ploščatega železa in navojne palice in čez poveznik narediš luknjo

Dj ne nabijaj s tem železom, potem naj pa po tvojem kr železnga naredi...TAKO DELAJO SAMO AMATERJI. Gredo lesen nadstrešek delat, potem je pa v izdelku več železa kot lesa..fina faj..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
no potem pa nam zaupaj rešitev za DVOKAPNICO! Aja stranski spoj si napisal. In koliko boš s tem stranskim spojem oslabil stebre oziroma poveznik, sploh če jih hočeš imeti v liniji. predvidevam da bi naredil na lastovičji rep?
Ti si pač na alterju iz drugačnih razlogov kot jaz.
 
Nazadnje urejeno:

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
No Hanzi jaz sem s tvojimi odgovori super zadovoljen in bom tudi tako naredil. Seveda je razpon 3 metre in ne 2, ne vem kje sem imel glavo.
aplauz.gif


Suzico pa danes izgleda malo daje, tako da bom počakal na boljše čase.
nahrung002.gif
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
no potem pa nam zaupaj rešitev za DVOKAPNICO! Aja stranski spoj si napisal. In koliko boš s tem stranskim spojem oslabil stebre oziroma poveznik, sploh če jih hočeš imeti v liniji. predvidevam da bi naredil na lastovičji rep?
Ti si pač na alterju iz drugačnih razlogov kot jaz.

no ...slike æopa seveda ne bo :::žalost

Seveda je pa treba dati stebre v minimalni dimenziji kot sem jaz povedal..kako pa? žal ti ne bom zaupal--ker si nesramen in tuuuuuumach pameten..sorry
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
No Hanzi jaz sem s tvojimi odgovori super zadovoljen in bom tudi tako naredil. Seveda je razpon 3 metre in ne 2, ne vem kje sem imel glavo.
aplauz.gif


Suzico pa danes izgleda malo daje, tako da bom počakal na boljše čase.
nahrung002.gif

Suzica pove po pravici in ne pametuje v tri pizde matrne...kar je res je res...če bo pa kdo upšteval bo dobro..če pa ne pa tudi dobro

BASTA
 

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
No Hanzi jaz sem s tvojimi odgovori super zadovoljen in bom tudi tako naredil.
nahrung002.gif

Ta spoj obvladajo malokateri...ne veseli se prehitro..zastopil hanzka pa tudi nisi
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jansatovaurska pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
no potem pa nam zaupaj rešitev za DVOKAPNICO! Aja stranski spoj si napisal. In koliko boš s tem stranskim spojem oslabil stebre oziroma poveznik, sploh če jih hočeš imeti v liniji. predvidevam da bi naredil na lastovičji rep?
Ti si pač na alterju iz drugačnih razlogov kot jaz.

no ...slike æopa seveda ne bo :::žalost

Seveda je pa treba dati stebre v minimalni dimenziji kot sem jaz povedal..kako pa? žal ti ne bom zaupal--ker si nesramen in tuuuuuumach pameten..sorry
Glede na to kako si pameten, ti lahko podam slike, te peljem za rokico gledat čop, narišem v dwg ali pa kak drug format pa najbrž še vedno ne boš zadovoljen. Se bom najbrž tudi jaz umaknil iz debat kjer sodeluje suzica, banbansuzica, jansatovaurška in kaj jaz vem kake nicke še ima tale naša jokica.
Kdo je pameten se bi dalo razglabljat. Glede na to da delaš, da si privatnik, da imaš družino, imaš še čas da v dveh dneh objaviš samo na alterju preko 80 objav. Toliko jih še meni ni uspelo ko sem bil 24h/dan za računalnikom brez drugega dela. Sem ti že nekajkrat rekel da beri z glavo. Površno branje brez razmišljanja kaj si prebral ti škodi.
 
Nazadnje urejeno:

jansatovaurska

Pripravnik
27. sep 2011
695
0
16


Ne ne..ne grem jst s teboj gledat..ti ga kr poslikaj..na alter nalimaj DO ZDAJ še ne videno.

Jokica še zdaleč nisem...za prijavo da me banajo se obrni na moderatorje (rdeč hudič in podobno sranje---ostali so še normalni)

Kaj sem jst delal te nič ne briga..nastaja pa spet honka ala suza tloris 136m2---34 km stran od tebe+ wwwm3


Jst govorim iz svoje glave....zate pa ne vem od kje podatke pobiraš..za potrebe snega že vem od koga pobiraš



ŠE ENKRAT--OD HANZIJA spoj ni PRIMEREN za DVOKAPNICE!!!!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Pa narisi potem primernega TI strokovnjak. Vecina slo kozolcev stoji z mojim spojem. Pa stojijo tudi po stoletje in vec. In vsi imajo dvokapnico.
Zdaj pa se ti eno honko suzico pokazi stoletje staro.
Nic nisem in ne bom glede uporabnikov pisal modom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jansatovaurska pravi:
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
No Hanzi jaz sem s tvojimi odgovori super zadovoljen in bom tudi tako naredil.
nahrung002.gif

Ta spoj obvladajo malokateri...ne veseli se prehitro..zastopil hanzka pa tudi nisi
ali si pripravljen to redko znanje deliti z drugimi uporabniki, ali ga bos raje s seboj v grob odnesel? Sicer pa vidim da ti je vecina tule prisotnih uporabnikov v napoto in jih poskusas tako ali drugace diskreditirat.
Edit; jansatovaurska je pa cisto po dolenjsko napisana. Bolj pravilno bi bilo jansa(e, o?)vaurska
wink-1.gif
. Se v to nisem preprican, ampak tvoje pa zagotovo ni prav.
 
Nazadnje urejeno:

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Citat:
Uporabnik jansatovaurska pravi:
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
No Hanzi jaz sem s tvojimi odgovori super zadovoljen in bom tudi tako naredil.
nahrung002.gif

Ta spoj obvladajo malokateri...ne veseli se prehitro..zastopil hanzka pa tudi nisi

Glede na mojo kolerično naravo bi te za tak pogovor v živo sunil v gobec. Tako pa ne vem kaj naj s tabo? Lepo sem vprašal in še posebej naslovil nate in na Hanzija. Odgovarjal mi je samo Hanzi, ti pa si ga napadal in težil z dvokapnico.

Tko da po moje: Mrbit s dobr tišlr ampak čist pr briht pa sigurn nis.