Google Pay

pantertom

Zelenc'
9. jul 2019
13
5
3
avtomatsko v Google Play ne, tam je tudi vidim ne
če grem v Google Pay app, Vizitka, vidim gumb Posodobi, kliknem in skoči na Google Play in napiše "Ta aplikacija ni več združljiva z vašo napravo" in imam samo dve možnosti - Odpri in Odstrani. Hvalabogu ni invazivno, da bi jo kar sam pobrisal.
torej posodobitev samo na roke z novim sideload iz apkmirror.... ampak če ni potrebe raje ne, da se ne bo google spomnil, da Slovenije še ne podpira in kar sam odstranil app
je pa treba kar paziti na zmešnjavo v imenih - play vs pay :)
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Trgovina Google Play ima različno vsebino glede na državo Googleovega računa. Če imaš v Google Play samo slovenski račun, aplikacija Google Pay (zaenkrat) ne bo na voljo.

Osebno sem si naredil še en dodaten "fake" nemški račun, zato mi pri posodobitvah kaže tudi Google Pay.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Za tiste, ki uporabljate Wave2Pay.. na play store je na voljo beta verzija s prenovljenim izgledom (GPay like), fingerprint avtentikacijo, dark temo, statistiko, potrditev 3DS preko push notifikacije...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Za tiste, ki uporabljate Wave2Pay.. na play store je na voljo beta verzija s prenovljenim izgledom (GPay like), fingerprint avtentikacijo, dark temo, statistiko, potrditev 3DS preko push notifikacije...

Že nekaj časa gruntam kako se znebit računov pri dotični banki in edini razlog doslej je bil dober app, ki je zdaj še boljši.
Je pa jasno, da je bil "navdih" v G Pay aplikaciji. Kar da misliti - če je nekdo šel v nov razvoj aplikacije ki je bila že zdaj boljša od slovenske konkurence, to lahko pomeni samo da G Pay-a k nam še dolgo ne bo.

Off-topic - a je kakšen pameten razlog da plačevanje s prepaid viso ni možno? Ker s tem odpade potreba po Revolutu...
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Trgovina Google Play ima različno vsebino glede na državo Googleovega računa. Če imaš v Google Play samo slovenski račun, aplikacija Google Pay (zaenkrat) ne bo na voljo.

Osebno sem si naredil še en dodaten "fake" nemški račun, zato mi pri posodobitvah kaže tudi Google Pay.
Kako imaš potem urejeno sobivanje dveh Google Accountov na telefonu?
Kolikor vem je samo en google account "glavni", v katerega se vežejo telefon in app-i; ostale imaš lahko dodane npr. za spremljat elektronsko pošto ampak to je pa tudi to ... ?
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Meni se ne. Sem jo zdajle na roko, ko sem ravno ta post videla
Meni javi napako, da aplikacija ni več podprta na moji napravi (dela pa še).
Na kakšen način si nadgradila?

De-install + re-install? Ali je potrebno potem spet dodat Revolut kartico v G Pay?


Še naprej raziskujem sobivanje G Pay in Wave2Pay na istem telefonu; tudi z beto W2P se obnaša isto (G Pay mora biti privzeta če hočem da plačevanje sploh deluje).

Nisem pa še poskusil obratno, torej da je G Pay privzeta in da prinesem v ospredje W2P samo ko hočem izvesti plačilo - toliko pa spet ne nakupujem.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Katero verzijo imaš? V prvi beti sem pozabil omogočit (.22) :) v .24 bi moralo delat z GPay privzeto "razen ko je druga v ospredju", takrat se v W2P ne prikaže obvestilo, da ni privzet app in gre plačilo skozi z W2P, če pa ni nobena odprta gre z GPay
Če bi pa imel obratno (W2P privzeta) in ne dela pa je lahko napaka v GPay ali sistemu.. se mi je že dogajalo, da je v tem primeru izpisalo na POSu "vstavite eno kartico"
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Katero verzijo imaš? V prvi beti sem pozabil omogočit (.22) :) v .24 bi moralo delat z GPay privzeto "razen ko je druga v ospredju", takrat se v W2P ne prikaže obvestilo, da ni privzet app in gre plačilo skozi z W2P, če pa ni nobena odprta gre z GPay
Če bi pa imel obratno (W2P privzeta) in ne dela pa je lahko napaka v GPay ali sistemu.. se mi je že dogajalo, da je v tem primeru izpisalo na POSu "vstavite eno kartico"
Zdravo,

W2P imam 3.5.2.24; imam pa GPay "star", t.j. 2.94.259479103.
Bi rad prej tega nadgradil pa javi napako ko zahtevam nadgradnjo; ne bi pa rad delal deinstall-reinstall-dodajanja kartic, da se ne bi tistim na Revolutu slučajno zdelo da to počnem prepogosto (pri čemer te storitve sploh naj ne bi imel).

Bom stestiral pa povem; nimam pa svojega POS-a tako da moram te "teste" počet v trgovinah ob rednih nakupih - ni to nek problem, ampak traja.

... kakšen insight o prepaid Visi, ali je to stvar product managementa?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
GPay lahko nadgradiš z zadnjo verzijo, ki jo najdeš na Apkmirror. Nadgradnja gre brez problemov in kartic ni treba ponovno dodajati.
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Vivid: Sem probal jaz na naših POSih.. če imaš privzeto W2P potem GPay ne dela ko je v ospredju, mi konstantno izpisuje, da sem prehitro odmaknil telefon ko ga približam terminalu... tega pa žal mi ne moremo mi rešit ker je to stvar aplikacije in/ali sistema kako preusmerja komunikacijo. Imam zadnjo verzijo GPay iz PlayStore. Če posodabljaš z apk, lahko tako kot si napisal, samo "povoziš" staro.. tako se posodablja tudi iz PlayStore :)

Glede Vise prepaid pa ti žal ne morem pomagat, ker ne delam na banki ampak pri njihovem kartičnem procesorju. Predvidevam, da se pač niso odločili za to...
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Vivid: Sem probal jaz na naših POSih.. če imaš privzeto W2P potem GPay ne dela ko je v ospredju, mi konstantno izpisuje, da sem prehitro odmaknil telefon ko ga približam terminalu...

Ja, točno tako se obnaša tudi v mojem primeru.

tega pa žal mi ne moremo mi rešit ker je to stvar aplikacije in/ali sistema kako preusmerja komunikacijo. Imam zadnjo verzijo GPay iz PlayStore. Če posodabljaš z apk, lahko tako kot si napisal, samo "povoziš" staro.. tako se posodablja tudi iz PlayStore :)

Očitno G Pay app "ni napisan prav"; W2P app v teh pogojih (ko ni privzet a je odprt) dela po pričakovanjih.
Tnx glede nadgradnje, sem nadgradil G Pay na v2.96

Glede Vise prepaid pa ti žal ne morem pomagat, ker ne delam na banki ampak pri njihovem kartičnem procesorju. Predvidevam, da se pač niso odločili za to...

Razumem. Kartica ima sicer potencial, ker obstaja samo kot konto na TRR-ju banke. Ker nima svojega IBAN-a, tega podatka ni na FURS-u, CSD-ju... Podobna logika kot je bilo z Revolut-om nekoč, t.j. je bil "e-denarnica", ne pa TRR.
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Kako imaš potem urejeno sobivanje dveh Google Accountov na telefonu?
Kolikor vem je samo en google account "glavni", v katerega se vežejo telefon in app-i; ostale imaš lahko dodane npr. za spremljat elektronsko pošto ampak to je pa tudi to ... ?
Ne, če imaš več Google računov, lahko med njimi preklapljaš v Google Play. Če imajo ti računi nastavljene različne "domače" države, lahko v trgovini prideš do aplikacij, ki sicer v določeni državni niso na voljo. Po namestitvi aplikacije se shrani tudi informacija, s katerim računom je bila aplikacija nameščena in ob naslednjem obisku trgovine boš imel na voljo vse nadgradnje za vse svoje računa.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Razumem. Kartica ima sicer potencial, ker obstaja samo kot konto na TRR-ju banke. Ker nima svojega IBAN-a, tega podatka ni na FURS-u, CSD-ju... Podobna logika kot je bilo z Revolut-om nekoč, t.j. je bil "e-denarnica", ne pa TRR.
Tole po mojih podatkih ne drži. Poznam primer, ko stranka ni komitent NKMB, uporablja pa njihovo predplačniško Viso electron. Ni je posebej prijavila FURS-u. Je pa to nedvomno storila banka, kajti FURS ve, da človek to kartico uporablja. Še več - ne le, da FURS ve, da jo uporablja - brez da bi stranka sploh vedela, je skupaj s to Viso na nek način oz. nekako v ozadju odprla tudi TRR. Kajti prav FURS ji je nanj celo že nakazal nek denar.
 

Hreidmar1423

Zelenc'
8. sep 2019
4
0
1
Hold your breath - če nimajo časovnega okvirja, pomeni da sploh še ni dogovorov. In ker imajo rešitev za Android že razvito, bo verjetno prej na vrsti Apple Pay.


Ali pa imajo že svoj časovni okvir ampak ga nočejo delit z javnostjo ker potem bi se kdo jezil da niso TOČNO na tisti datum uredil GPay....obstajajo taki ljudje.
Že samo to da imajo v načrtu mislim da že zadosti pove da bo sigurno v roku enega leta kaj.
Poleg tega če se dobro spomnim je tudi nekdo tukaj že napisal da neka banka planira naredit GPay zdaj nekje jeseni....bomo videli čez čas kako bo. :)
 

gasperde

Zelenc'
28. jun 2019
8
0
1
Pozdravljeni,
sem uporabnik google pay-a in imam povezano revolut kartico. Ta mesec mi je potekla kartica in sem dodal novo kartico v google pay .. vse lepo in prav, ampak ko hoče nastavtiti Set up contactless mi javi napako v priponki. Sem naložil tudi zadnjo verzijo aplikacije preko apk in ni nič bolje. F1. Hvala
p.s. ali kdo ve, ali je možno dodati revolut viso kartico v google pay in plačevati samo s telefonom.
 

Priponke

  • Screenshot_20190911-201848_Google Play services.jpg
    Screenshot_20190911-201848_Google Play services.jpg
    53,8 KB · Ogledi: 142

Podobne teme