Google Pay

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pozdravljeni,
sem uporabnik google pay-a in imam povezano revolut kartico. Ta mesec mi je potekla kartica in sem dodal novo kartico v google pay .. vse lepo in prav, ampak ko hoče nastavtiti Set up contactless mi javi napako v priponki. Sem naložil tudi zadnjo verzijo aplikacije preko apk in ni nič bolje. F1. Hvala
p.s. ali kdo ve, ali je možno dodati revolut viso kartico v google pay in plačevati samo s telefonom.
Z Revolut Visa kartico ne gre. Samo z Mastercardom, pa še ta mora imeti angleški ali nemški bin.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Dela tudi z Viso (od junija), samo pravi BIN kartice mora biti:
Nemški in angleški BINi so: xxxxx31, xxxxxx32, xxxxxx33, xxxxxx79, xxxxxx80, xxxxxx81, xxxxxx82, xxxxxx83, xxxxxx84

Tukaj je postopek za pridobitev nemške kartice:
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Tole po mojih podatkih ne drži. Poznam primer, ko stranka ni komitent NKMB, uporablja pa njihovo predplačniško Viso electron. Ni je posebej prijavila FURS-u. Je pa to nedvomno storila banka, kajti FURS ve, da človek to kartico uporablja. Še več - ne le, da FURS ve, da jo uporablja - brez da bi stranka sploh vedela, je skupaj s to Viso na nek način oz. nekako v ozadju odprla tudi TRR. Kajti prav FURS ji je nanj celo že nakazal nek denar.

Tole lahko potrdim. Imam to Viso, nisem komitent NKBM. Brez vseh mojih aktivnosti se je pojavila v edavkih in v odločbi CSD-ja.
 

Kupec

Pripravnik
19. sep 2016
58
2
8
Tako je.
Če se ne motim, je osnovna zahteva FURS, da je treba prijaviti vsako kartico ali račun, kamor ti lahko nekdo nakaže denar, potem je tudi logično, da mu banka mora prijaviti predplačniško Viso electron. Nanjo namreč dejansko lahko prejmeš sredstva od kogarkoli - ni nujno, da si jih nakazuješ samo sam...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
Je uporabno in tudi s telefonom je kompliciran je minimalno. Enkratni dogodek da vse nastimas in speljes potem pa gasa. Moti me pa na wear OSu, ker tam pa gleda lokacijo in če ni vpn ta prav moment na ta pravi državi potem google paya ni. To pa je moteče...

Se kaj ve, kdaj bo Google pay pri nas. Ali je to ta fora da en dan noben nič ne ve, drug dan je pa na voljo?
 

mm46

Pripravnik
5. sep 2007
597
7
18
40
Nadgradili so jo tudi na Hrvaškem, kjer je Google Pay že 1 leto.
Na hrvaškem se Wave2pay ni nikoli nadgradil na novejše verzije. Predvidevam, da imaš v mislih Digical, ki bo nekoč nadomestil Mobilno banko IN (tudi če ne bi) in nima s HCE nobene veze, razen, da si pač od tam lahko dodaš kartico v GPay oz Apple Pay.
 

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Od dans naprej mi je začelo v N26 prikazovati gumb za dodajanje kartice v GPay, pa ko sem prvič dans zagnal N26 aplikacijo se je pojavlo okno čez cel ekran, da lahko sedaj dodam kartico v GPay. Ko kliknem na gumb me vrže na GPay, vendar kartice še vseeno ne uspe dodati v GPay. Je še komu to naredilo? Kartica ima slo BIN številko.

Screenshot_20190920_092604.png
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Google še ni dodal aplikacije Google Pay v slovensko trgovino Play. Po mojem je to predpogoj, oz. bo to signal, da je Google Pay podprt tudi v Sloveniji (torej za kartice s slovenskim BIN).
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Od dans naprej mi je začelo v N26 prikazovati gumb za dodajanje kartice v GPay, pa ko sem prvič dans zagnal N26 aplikacijo se je pojavlo okno čez cel ekran, da lahko sedaj dodam kartico v GPay. Ko kliknem na gumb me vrže na GPay, vendar kartice še vseeno ne uspe dodati v GPay. Je še komu to naredilo? Kartica ima slo BIN številko.

Poglej priponko 28723
Pri meni je enako - samo kartice v G pay ne morem dodati.
 

Podobne teme