Google Pay

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Kot kaže Portugalska v naslednjih dnevih dobiva Google Pay. Bo Google izdal Google Pay za Revolut, N26 in Monese v vseh EU državah, kot Apple?
portugal-gp.jpg
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Bog ve, pa je tiho :D ... Saj tudi Android Auto uradno ni v Sloveniji... pa se kaj drugega
Iz enega drugega foruma:
My understanding is that it is likely Apple Pay will come first, as Apple have a restriction that you can’t add if you have added another method in last 3 months.

So, either GPay then 3 months later APay or, APay then GPay right after…
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Dela tudi z Viso (od junija), samo pravi BIN kartice mora biti:
Nemški in angleški BINi so: xxxxx31, xxxxxx32, xxxxxx33, xxxxxx79, xxxxxx80, xxxxxx81, xxxxxx82, xxxxxx83, xxxxxx84

Tukaj je postopek za pridobitev nemške kartice:

Naredil po tvojem vodiču, dobil Virtualno Viso, z angleškim BINom, ki pa ne deluje za contactless plačila v Google Pay. Me malo muči, ker prva fizična kartica, ki sem jo imel je imela GB BIN (Mastercard) a je potekla. Sedaj pa so mi poslali drugo, ki ima Slovenski BIN, in je neuporabna za Google pay.
 

kvidr

Pripravnik
28. jun 2019
32
3
8
Naredil po tvojem vodiču, dobil Virtualno Viso, z angleškim BINom, ki pa ne deluje za contactless plačila v Google Pay. Me malo muči, ker prva fizična kartica, ki sem jo imel je imela GB BIN (Mastercard) a je potekla. Sedaj pa so mi poslali drugo, ki ima Slovenski BIN, in je neuporabna za Google pay.

Preveri tudi, če si čisto zaprl Revolut (popucaj iz recent aplikacij) potem ko si spremenu domač naslov v Revolutu. Prejšni teden zrihtal sodelavcu in mu deluje.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Sem zaprl. No sedaj sem šel še enkrat skozi, pa je šla prijava v Google pay. Čudna reč. Moram ob priliki še preveriti če lahko plačam :) Hvala.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Sem zaprl. No sedaj sem šel še enkrat skozi, pa je šla prijava v Google pay. Čudna reč. Moram ob priliki še preveriti če lahko plačam :) Hvala.
Za 7. in 8. številko NE smeš dobiti 88, 89 in 90. Potem ti GPay deluje:

Če si izbral UK dobiš 79, 80, 81, 82, 83 ali 84.

V primeru Nemčije pa 31, 32 ali 33.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Veš, da sploh ne vem katera številka je bila prej na tisti virtualni, ker sem pobrisal takoj, ko sem videl, da ne dela. Sedaj pa imam po BINu VISO izdano v UK (tudi prejšnja je bila, čeprav je bil v obeh primerih vpisan nemški naslov), sedma in osma številka pa sta 3 in 4.
 

kokica2000

Pripravnik
20. mar 2011
129
24
18
Države pri Revolutu ne določata samo 7 in 8 cifra, ampak prvih 8. Če si imel vpisan nemški naslov, si dobil kartico z nemškim BIN, to si lahko prepričan.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Binlist mi vrne tole, potem pa ne vem:

Visa
Premium
United Kingdom of Great Britain and Northern...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
No ena zanimiva težava. Želel sem to isto Revolut kartico, ki na mojem telefonu dela za brezstična plačila dodati tudi na ženin telefon, pa kartico sicer sprejme za plačila na interentu ampak piše, da ne omogoča brezstičnih plačil. Neke jake fore s to aplikacijo :)
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
No ena zanimiva težava. Želel sem to isto Revolut kartico, ki na mojem telefonu dela za brezstična plačila dodati tudi na ženin telefon, pa kartico sicer sprejme za plačila na interentu ampak piše, da ne omogoča brezstičnih plačil. Neke jake fore s to aplikacijo :)

Morda ne dovoli iste kartice imet v 2 mobilnih denarnicah.
Ali si poskusil narediti še eno dodatno virt. kartico in njo potem dodati v ženin telefon?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Nisem, ker je plačljiva :) Drugače pa kartico kot tako sprejme, recimo za plačila na Google play. Ne delajo zgolj brezstična plačila.
 

Vivid

Zelenc'
5. avg 2019
25
2
3
Nisem, ker je plačljiva :) Drugače pa kartico kot tako sprejme, recimo za plačila na Google play. Ne delajo zgolj brezstična plačila.

Druga virtualna kartica je plačljiva?
Predvidevam da bi rad da lahko žena plača v trgovini z njenim telefonom in s tvojega Revolut računa?

EDIT: vidim, ja, da je GBP 5 "or equivalent currency", torej verjetno kakih €6.
Težko boš siguren preden ne poskusiš - zanašaš se še na to, da Google Pay ne naredi preverjanja imena. (Po mojem ga sicer ne naredi, imam občutek da jih ne zanima preveč :). V najslabšem primeru si ob €6 in žena še vedno ne bo mogla plačevat s tvojo revolutko na njenem tlf.
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Da, k sreči mi je uspelo dobiti znesek nazaj preko chata. Ne vem ali sem spregledal ali pa sploh ni opozorila, da se druga kartica zaračuna, ko ustvarjaš kartico.

Očitno je za vse skupaj usposobiti potrebno tudi nekaj sreče, zato bom zaenkrat počakal, da se zadeve malce ustalijo in se ponudba na slovenskem trgu izboljša.
 

Podobne teme