Google Pay

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Uspelo mi je povezati Google Pay s PayPalom. Brezstično plačevanje s PayPal MasterCard kartico deluje BP.

pay1.png


pay2.png


pay3.png


Kar sem naredil:
- ustvaril nemški profil za plačevanje na Google Pay
- ustvaril nemški PayPal račun
- na PayPal dodal banki Revolut in N26
- na PayPalu povezal z Googlem Payem. Denar mi jemlje iz Revolut računa (SEPA trajni nalog)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dale in krava

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Če banka ne želi uporabnikom omogočiti Google Pay-a ima uporabnik vseeno možnost uporabljati Google Pay preko PayPal-a.

Največje nemške banke ne želijo uvesti Google Pay-a, ker imajo svoje Pay aplikacije. PayPal pa je v Nemčiji omogočil, da vsak ki ima nemški bančni račun lahko uporablja Google Pay preko virtualne MasterCard PayPal debetne kartice.

Nemške banke so zaradi naveze Google - Mastercard in PayPal na robu apokalipse. Za vsako transakcijo, ki jo uporabnik naredi z debetno/kreditno kartico banka dobi 0,2% provizije (tudi pri nas). Če banka ima Google Pay to provizijo dobi (tudi če se plača fizično s kartico), če je pa vmes PayPal pa to provizijo pokasira PayPal. In v tem primeru banke ostanejo praznih rok.

Meni prav pride, ker na moji Revolut kartici še nimam omogočenega Google Pay-a. Ko mi ga bodo tam omogočili pa bom v Google Pay-u za mojo privzeto kartico izbral Revolut.

Bom drug teden sporočil kakšna je uporabniška izkušnja Google Pay-a v primerjavi z NLB Pay-em. Prvi občutki pa kažejo da je NLB Pay polizdelek.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: krava

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
kako pa to da nimaš omogočen Gpay na Revolutu? meni deluje brez težav. Mi je pa zanimiva kombinacija N26-Paypal-GPay., bom to preizkusil.
 

Panter23

Pripravnik
8. jun 2009
38
1
8
Uspelo mi je povezati Google Pay s PayPalom. Brezstično plačevanje s PayPal MasterCard kartico deluje BP.

Kar sem naredil:
- ustvaril nemški profil za plačevanje na Google Pay
- ustvaril nemški PayPal račun
- na PayPal dodal banki Revolut in N26
- na PayPalu povezal z Googlem Payem. Denar mi jemlje iz Revolut računa (SEPA trajni nalog)

Samo vprašanje.
Kako narediti nemški PayPal račun? Si lahko izmisliš nek naslov v nemčiji? Sem probal, ampak imam problem potem pri linkanju Revolut VISe, se mi zdi da zato ker ni enak naslov kot pa je na VISi.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Samo vprašanje.
Kako narediti nemški PayPal račun? Si lahko izmisliš nek naslov v nemčiji? Sem probal, ampak imam problem potem pri linkanju Revolut VISe, se mi zdi da zato ker ni enak naslov kot pa je na VISi.
Nemški PayPal narediš z nemškim naslovom. Jaz uporabljam svojega iz MailBoxDE: https://www.mailboxde.com/

Naslov je lahko drugačen kot je na Visi/MC. Jaz nisem imel s tem težav.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
S PayPalom preko GooglePay-a sem uspel plačati le enkrat ... Potem sem imel transakcije zavrnjene ...

Danes sem ponovno spet uspel povezati PayPal z Google Pay ... Je malo več korakov ...
- nemški profil plačevanja na Google Pay-u
- nemški profil PayPal
- nemški bančni račun vezan na PayPal (naprimer N26)
- Na PayPalu povezana nemška telefonska mobilna številka (prijateljica, ki je v Nemčiji mi je posodila njeno telefonsko)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Kaj je sedaj taka fama, da folk skače iz 17. štuka na beton zaradi Google Pay?
Odkar so navadni bančniki tudi odkrili NFC na telefonih, ne vidim več poante, da bi se mi jebalo za Google Pay. :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Uporabniška izkušnja je važna :)

Slovenske poliizdelke ravno ne maram. Ravno ni najboljši občutek, ko plačaš z NLB Payem pa ti napiše vstavite kartico :)
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Nekaj me zanima - da ne odpiram nove teme.

Ali deluje na G pay in N26, Revolut imam dodan N26 mi pa noče dodati.
 

Podobne teme