gibanje cen stanovanj v prihodnosti

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
kje pa lahko kupis stanovanje za 130.000 eur in oddajas za 600 eur?
Ce nisi nekaj podedoval ali da imas visek denarja in vlozis v nepremicnino ni zaslzuka z oddajo. Vsaj izven centra ljunljane ali kaksnih turisticnih krajev.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.535
2.388
113
Meh enga mulca sem gledal včeraj, ki je prišel do nekaj dnarja na hitro. Sedaj se pa profesionalnega investitorja gre verjetno s polnim nosom koke.

Moje mnenje je, da so cene previsoke da bi se kaj takega splačalo. Samo me vseeno zanima tale logika, kako je cifre metal ven.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kot sem rekel pri nas ce nisi podedoval ali kaj podobnega, z najemom tezko kaj zasluzis. Lahko odplacujes kredit za stanovanje realno gledano. Ce se gres kaj takega pa itak cakas 20 let da povrnes investicijo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Če lahko z najemnino odplačuješ kredit, imaš investicijo že v štartu "povrnjeno". Čez 20 let si izplačaš dobiček, če prodaš stanovanje.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.903
4.960
113
Meni to diši po balončku. Sicer pa mene tudi zanima pogled v kristalno kroglo, ker se zanimam za nakup nepremičnine. Se mi pa ne mudi, lahko počakam kako leto. Ker to mi je malo čudno. Polovica folka ne dela, cene nepremičnin pa rastejo. Zadnja leta se je pa tako ali tako gradil samo luksus.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Najbolj bizarna zgodba s hrvaške. En mesec pred potresim na kredo 30 let mlad par kupi stanovanje nista še prespala v novem stanovanju . Po potresu ni za vselit in bodo rabl še denar za adaptacijo.
Tako da to je tudi faktor.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Najbolj bizarna zgodba s hrvaške. En mesec pred potresim na kredo 30 let mlad par kupi stanovanje nista še prespala v novem stanovanju . Po potresu ni za vselit in bodo rabl še denar za adaptacijo.
Tako da to je tudi faktor.
Zato pa obstaja zavarovanje proti potresu. In če ga nimaš, potem žal ne morem sočustvovati s takimi. Moje stanovanje je bilo zavarovano od dneva nakupa, tudi prazno. Potres in ostale neprijetnosti, te ne čakajo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Meni to diši po balončku. Sicer pa mene tudi zanima pogled v kristalno kroglo, ker se zanimam za nakup nepremičnine. Se mi pa ne mudi, lahko počakam kako leto. Ker to mi je malo čudno. Polovica folka ne dela, cene nepremičnin pa rastejo. Zadnja leta se je pa tako ali tako gradil samo luksus.
Pri nas so cene na istem nivoju, oz. morda mslo srastle. Se pa določene nepremičnine prodajajo tudi več kot eno leto. Tako da očitno je zadeva precenjena, ampak se jim ne mudi prodati.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Meni to diši po balončku. Sicer pa mene tudi zanima pogled v kristalno kroglo, ker se zanimam za nakup nepremičnine. Se mi pa ne mudi, lahko počakam kako leto. Ker to mi je malo čudno. Polovica folka ne dela, cene nepremičnin pa rastejo. Zadnja leta se je pa tako ali tako gradil samo luksus.
Balonček še dolgo ne bo počil, glede na pomanjkanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Odvisno. Če se gospodarstvo sesuje in delavci oddidejo domov, bo kar naenkrat presežek ponudbe.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zato pa obstaja zavarovanje proti potresu. In če ga nimaš, potem žal ne morem sočustvovati s takimi. Moje stanovanje je bilo zavarovano od dneva nakupa, tudi prazno. Potres in ostale neprijetnosti, te ne čakajo.
Matr si pameten, maš zavarovano, maš stanovanje ki ni primerno za živet. Ampak nekje moraš spat ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Matr si pameten, maš zavarovano, maš stanovanje ki ni primerno za živet. Ampak nekje moraš spat ?
Kaj ima veze spanje z zavarovanjem?

Vsakemu opravilno sposobnem človeku je jasno, da stanovanje zavaruješ proti rizikom, ki so realni. Lahko tvegaš, ampak kot rečeno, ne morem sočustvovati s takimi.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Balonček se bo toliko časa napihoval ("tiskanje Fiat valut), da bo slej ko prej počil (+ ker BDP hkrati pada zraven) ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Meni to diši po balončku. Sicer pa mene tudi zanima pogled v kristalno kroglo, ker se zanimam za nakup nepremičnine. Se mi pa ne mudi, lahko počakam kako leto. Ker to mi je malo čudno. Polovica folka ne dela, cene nepremičnin pa rastejo. Zadnja leta se je pa tako ali tako gradil samo luksus.
Zakaj ti disi po baloncku? Kaj se je pa zares spremenilo v zadnjem letu? Ok corona... ampak vlada financira poklice ki ne morejo delat, banke so dale moratorije na kredite (kar pomeni da se najbolj na knap airbnb nalozbe lahko cakajo), .... stanovanj ki niso grajena kot luksuz pa ni...

Mi bomo cez cca 3 mesece prodajali in iskreno nimam feelinga za koliko bo slo... ce bi se ravnal po oglasevanih cenah v okolici pol bo super...sam mam nek slab feeling... ampak vseeno mislim da ne bo kar pocil baloncek
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in bertoncl