gibanje cen stanovanj v prihodnosti

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.544
2.406
113
Že dolgo ni bilo take teme ali je pa jaz nisem zasledil.

Koliko bo od tega res? http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/286794

Vem da se gradi, samo ali se res toliko? A ni v interesu sedanjih lastnikov, da cene ne padejo? In ali bo hrabri mišek rešil poldita pred napadom polentožerke?
tongue-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Cene ze padajo, orenk. Na jesenicah recimo so se 3 sobna prodajala za 120.000EUR danes pa ga kupis ze za 70.000. Ceprav so cene v oglasic se vedno visoke se prodajajo stanovanja za veliko manj denarja.

Primer: 6 mesecev nazaj se je prodalo stanovanje v 4 nadstropju za 118.000EUR, danes se pa v 3 nadstropju isto stanovanje prodaja za 110.000EUR, prodano bo pa mogoce za 100.000.

Tudi stanovanjski skladi se slabo prodajajo, veliko je novogradenj pa veliko jih se bo. Tako da cene DEFINITIVNO bodo oziroma ze padajo - povsod. Tudi kranjska gora pada...

LP
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Normalno, da cene padajo, če se pa ama nič več ne proda. Ni vrednost nepremičnine tista, ki bi jo lastnik rad. Vrednost je tista za katero se dejansko proda. Sodelavec že več kot 1 leto prodaja stanovanje v Lj, pa ga ni niti eden sploh poklical.

Pa še eno opažanje: prodajo se večinoma stanovanja do 100k€. To je meja, ki jo večina še lahko doseže z mnogoletnimi pufi na sebe, starše in babice. Po tej meji se dobi bistveno več za samo malo več denarja. Samo nič od tega ne gre zlahka, ker enostavno ni zmogljivosti na trgu.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Pobozne zelje ,ki se redno ponavljajo in se vlecejo ze iz Sux foruma. Nekaj nakljucnih 2sobnih (povprecnih) stanovanj, stara 30 ali vec let, privat prodajalci:

BRINJE, 156k EUR
BS3, 150k EUR
CRNUCE, 155k EUR
DRAVLJE, 165k EUR
FUZINE, 155k EUR
JARSE, 155K EUR

Seveda padajo...
priden.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Glej, saj sem ti ze napisal - eno so oglasevane cene, eno so cene za kakrsne se stanovanje dejansko proda.

Evo ti moj primer - stanovanje je imelo ceno nastavljeno 110.000EUR (trosobno jesenice), prodano za 78.000EUR. Itak da se bodo pa stanovanja tam, kjer je dovolj povprasevanja prodajala za vec denarja. Ce pa ni kupca pa moras nizati ceno ali pa ne prodas. Tako je.

Ko sem jaz hotel enega trisobnega kupiti je bila cena 110.000EUR, pa sem ponujal 100.000EUR niso hoteli slisati za to. No baje da ga je na koncu prodal nekomu za 92.000EUR (baje - tko se govori).

In glede na to, kaksne cene so bile POVSOD sedaj vsaj tam, kjer ni toliko zanimivo, padajo. Padajo pa zato ker so si vsi, ki so hoteli kupiti stanovanja pac zapufali za 30 let (poglej stevilo mladih druzin in stanje v vrtcih). Vsi so hoteli svoja stanovanja in so jih kupili, to je pa trg pridno izkoristil. Sedaj pa ni vec toliko kupcev, pac ta generacija je mimo.

LP
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
To je bilo pričakovano da se bo rast umirila, če ne celo začelo padat. Če samo pogledate mal po mestu (vsa mesta) koliko se je zgradil. V Mariboru povsod gradijo nove bloke oz. so ravnokar zgrajeni... Normalno, da cena pade, ko se ponudba poveča.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Mislim,da je bilo 2 leti nazaj, ko sem zasledil,da v SLO manjka 70 000 stanovanj.
Glede na to,kako se je in kako se gradi bo ta kvota kmalu zapolnjena, kar bi lahko vplivalo na umiritev cen nikakor pa ne na padanje.
Nekateri so nabijali že pred 10 leti,da bodo cene padle pa so skozi vsa ta leta kar veselo rasle.
 
Nazadnje urejeno:

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Po moje bodo padle. Ampak najbolj bi se poznalo, če bi obdavčil prazna stanovanja, o čemer se govori že nekaj časa, zakonodajalec pa tega iz ne vem katerega razloga ne naredi. Ker zdaj je pač tako, da folk rajš ne-vem-kako dolgo (neuspešno) prodaja stanovanja po neki želeni ceni kot da bi znižal ceno.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik blustar pravi:
Po moje bodo padle. Ampak najbolj bi se poznalo, če bi obdavčil prazna stanovanja, o čemer se govori že nekaj časa, zakonodajalec pa tega iz ne vem katerega razloga ne naredi. Ker zdaj je pač tako, da folk rajš ne-vem-kako dolgo (neuspešno) prodaja stanovanja po neki želeni ceni kot da bi znižal ceno.

Prazna stanovanja se "zafilajo" tako, da si družinski člani tam uredijo stalno prebivališče in niso več prazna.

Cene pa, če že bodo v naslenjih 5 letih počas začele padat, bo to zelo počasno padanje in nikakor ne bo podobno rasti cen v zadnjih 10-ih letih z negativnim predznakom. Najbolj se bo poznalo pri tistih slabih stanovanjih, ki so na slabi lokaciji in so pač izkoriščal razmere na trgu (pomanjkanje stanovanj). Ko se bo ponudba povečala (kar se je že) bodo tem slabim stanovanjem cene občutno padle.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Jest pa mislm, da bodo cene padala samo nekaterim straješim stanovanjem in stanovanjem na slabi lokaciji. Tista stanovanja na dobri lokaciji in novogradnje, pa se še nekaj casa cena ne bodo pocenila, kvecjemu bo cena ostala na trenutni ravni. Nekako se mi dozdeva, da bodo ratala geta slabih stanovanj z nizjo ceno in geta dobrih stanovanj z visjo ceno. Zaradi tega bo tudi struktura prebivalcev in vzdrževanje stanovanj v cenejsih stanovanjih na slabšem nivoju.
 
Nazadnje urejeno:

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Pobozne zelje ,ki se redno ponavljajo in se vlecejo ze iz Sux foruma. Nekaj nakljucnih 2sobnih (povprecnih) stanovanj, stara 30 ali vec let, privat prodajalci:

BRINJE, 156k EUR
BS3, 150k EUR
CRNUCE, 155k EUR
DRAVLJE, 165k EUR
FUZINE, 155k EUR
JARSE, 155K EUR

Seveda padajo...
priden.gif

Sodelavec prodaja 2 sobno stanovanje v Bežigradu, ki ni staro 30 let (pa ne da je s 30 let starimi stanovanji kaj narobe, so že čisto solidne gradnje). Cena 150 jurjev. V enem letu ni bilo niti enega interesenta, ki bi vsaj poklical. Toliko o tem, da so te cene normalne. Saj pravim, da se nič ne proda. Vrednost stanovanja je takšna, ki jo plača kupec, ne pa kaj misli lastnik.

EDIT: aja imaš prav, on prodaja v BS3, so stanovanja res 30 let stara. Najbrž je njegovo točno tisto,ki si ga ti napisal
smile-1.gif
No, zdaj res vemo, da so te cene "realne".
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.833
113
pri taščici
Najraje bi za foro dal jaz oglas za svojo garsonjero(10% pod povprečno oglaševano, 20% nad kupljeno). Čez leto bo 3leta odkar sem jo kupil pa da vidim kak bo odziv.(prodaja brez davka na dobiček).

Predvidevam da cene ne bodo šle več gor, ker so res precej visoko, samo da pa bi občutno padle pa tudi ne verjamem.
Dokler bodo v zasavju prodajali zemljo po 100+ evrov še en bodo stanovanja pod 1000 evrov kar nekateri (mogoče) pričakujete.