Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Swich: nič ne razumem glede karte?
smile-1.gif
Da ni rutabilna al kaj če uporabljaš Topo karto?
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
hja jst tut ne če bi probal nekak z svojimi besedami prevedit bi reku da tale misli da če uporabljaš Topo karto da ti poti ne preračunava avtomatično.

Kar se tiče tehle garminov sm laik, in gps sistemov, sam si bom v kratkem uzel čas pa mal naštudiral, ker zaenkrat mi ni nč jasn ka mi je hotu ta tip povedat.Spljoh ne vem ka je to topo karta?!?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
@Matko

Pa tebi tole dela?
Sem probal na 250, pa ne pridem nikamor... ?!

Lp.-
cool-1.gif



Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Kako deluje logiranje track-a?

Ps: z novim FW 3.40 je logiranje prisotno tudi v seriji 2xx,
zaenkrat le še kot skrita funkcija.
Citat:
I just updated my Nuvi 250 to 3.40 and I notice that Garmin has added the possibility to record the travel log. This features could be found in the hidden menu which could be accessed by pressing and holding on the speedometer for about 10 sec. Press next to go to the Travel log screen. From this, I could start a new log or replay an existing log.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Nimam Nuvija.
Tisto je skopirano iz enega tujega foruma. Za modele 2xxW še ne velja.
Obvezno pa mora biti nadgrajen na verzijo 3.40
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Juh... Imam 250 ter verzijo 3.4 zato me je pa zanimalo.

Lih pa sem dobil v roke N760. Zanimiva igračka.
Celo nekaj naslovov po SVN najde iz prve, kar ga je v AR 1.8 mučilo...

CRO pa je bolj klavrno pokrita. Avtocesta je samo do Reke.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Da ne odpiram nove teme: Kako deluje ta FM oddajnik na nuviju 760 (trenutno imam 360T, ki ga nima)?

1) Če hočem na radiu poslušat navigacijo in opozorila moram imeti radio ves čas "uglašen" na izbrano frekvenco in je takrat ko nuvi ničesar ne oddaja tišina?

2) Ali pa je možno nastavit tako, kot pri prometnih informacijah, da prek TA/TP (RDS) prekine npr. CD, pove svoje in nato nadaljuje s predvajanjem CDja?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dravni: napeljava ni zanimiva, zanimiva je navigacija, ki pa ne ostaja sama v avtu
smile-1.gif


Primus:
1. Ja, na radiu uglasiš na npr. 88.1 in ko naprava ne govori, je vse tiho oziroma igra Mp3 predvajalnik, če ga imaš zagnanega. Ko začne govoriti prekine mp3 in pove napotek.

2. Tudi jaz sem o tem razmišljal, da bi lahko delovalo kot TA/TP, tak iz prve ni videt, da se da kje to nastavit, to je najbrž odvino od avto radia...

Oziroma nastaviš na isto frekvenco kot Radio
smile-1.gif
Potem se najbrž prepletata, no s tem se nisem še ubadal.

Bom pokazal še malo skrinov od tega.
 

Dravni

Pripravnik
30. okt 2007
41
0
6
Ljubljana
Jaz imam 660FM, nastaviti moraš frekvenco na kateri ni nobenega signala. Če je gor kakšna postaja, močna celo preglasi GARMINA drugače so pa motnje uglavnem ni za poslušat. Ja škoda ker to ne dela na TA/TP tako, da bi lahko puslušal radio, ko je pa usmerjanje iz Garmina bi ubistvu takrat samo poslušal usmerjanje, ker bi radio utišalo. Uglavnem te potrebe še nisem imel tako velike tako, da me trenutna zmožnost sploh ne moti.

Snecer, jaz sem pa mojega kar ugradil, ker me je pa tisto snemanje vsega ( jaz sem snemal vse, slabe izkušnje, pa še ene napelelave za drugi avto me sploh ne bi motila, če razumeš) motilo. Zgleda pa takole
99308-garmin.jpg
 

Priponke

  • 99308-garmin.jpg
    99308-garmin.jpg
    83,6 KB · Ogledi: 311
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, ni priložen kakor vedno pri teh ki imajo prednaloženo karto. Dvdja sploh še ni na trgu, tako da bo treba malo počakati da pride na p2p. Do tedaj uporabljaj NT 9.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Ravno kupujem nekaj.... Zanima me al ise dajo kak skrekat mape na garminu ??? Al pomeni to da bom mogo kupit karte ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Navodilo za vnos telefonske številke v lastno gpx datoteko = neposredno klicanje iz POI točke
(velja za naprava Nuvi, ki imajo BT in tako možnost klicanja preko GSMa)

Nekatere točke POI, ki so vnešene v mapo Adriaroute vsebujejo že telefonske številke lokacij tako da lahko te lokacije kar pokličemo z Nuvijem.

381.png

osnovni menu Nuvi 760 z opcijo klicanja

387.png

menu za klicanje

392.png

menu za neposredno klicanje če poznamo številko

442.png

Primer POI točke, ki že vsebuje telefonsko številko in katero lahko pokličemo s klikom na ikonico telefona.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kako to naredimo na lastni Uporabniški točki (POI). Žal bi to opcijo moral vsebovati že mapsource, do tedaj pa si pomagajmo s programom WordPad (ali kateri drug urejevalnik).

Na PCju odpremo lastno .gpx datoteko in poiščemo POI, kateremu želimo dodati telefonsko številko.

vstavljanjetelef.jpg

na mesto ki je razvidno iz slike dodamo vrstico

<gpxx:phoneNumber Category="Phone">+38622301448</gpxx:phoneNumber>

Shranimo .gpx datoteko in jo naložimo s programom POI loader v Garmin navigacijsko napravo.

454.png

Poiščemo POI točko

158.png

In vidimo, da je telefonska številka uspešno vnesena, dodana je ikonica. S pritiskom na ikono Nuvi preko GSMa pokliče naslov.

Telefonska številka naj se piše kar s področno kodo +386 X ........

Pred vnosom telefonske številke je POI točka zgledala tako.

466.png
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Za to 100% obstaja aplikacija, drugace bi jo lahko nekdo, ki ima garmina naredo
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To bi moralo biti v Mapsourcu, da lepo dodaš waypointu še telefonsko.

Sicer so tam neke kategorije na desni, vendar nekih pametnih navodil za to še nisem videl.

Če pa obstaja aplikacija pa jaz ne vem, zagotovo se pa jo da narediti. Videl sem, da lahko dodaš tudi email in podobno, fax, da je veliko možnosti, samo vse je nekak "skrito" za širšo uporabo.

Ne za POI loader, ne za mapsource ni pravih navodil.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Iz napisanega razumem, da laho v Nüvi 760 prenesem ruto narejeno v MapSource. Za AR mi je jasno, kako pa to izvedem za zahodni del Evrope? Oz. kako City Navigator Europe 2008 spravim v MapSource?

Hac



EDIT: Prebral sem tudi to:

Citat:
Edino kar je problem pri ruti, da potrebujem mapo City Navigator 2008 NT , sicer ruta dela v verziji 9NT, ampak so nekje spremembe.


ali moram torej imete obe na Nüviju ali kako?

Hvala
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Pomagaš si z City Navigator 9NT oziroma počakamo na karto da jo bomo naložili v Mapsource.