Garmin nuvi, 5 inch, kateri model?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Ne gre se za to, kaj bi jaz rad imel... tastu popolnoma zadošča centralna eu... Gre pa se glede tega, da so eni pametni in da so mi lepili linke strani, kjer piše, da ima ta model eu (z uk) in usa, ima pa v realnosti samo centralno eu...

Čeprav pa moram priznat, da je kar precej zmede z zemljevidi na spletnih straneh, kot tudi z funkcijami in modeli... Na več spletnih straneh dobiš različne informacije za določen model... Je kar nekaj zmede...

Pa tudi na uradnih straneh bi lahko bile informacije malenkost bolj razložene in razjasnjene...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Nikjer na linkih NE vidim, da bi kje pisalo, da je na napravi EU in USA karta, ne vem od kje tebi ta podatek, ker ta kombinacija ni NIKOLI obstajala z uradno posodobitvijo kart.

Vidim edino, da je ta ideja zrastla na tvojem zeljniku v tvojem postu #2366509 - 12.01.2016 14:03 na prejšnji strani te teme.

Če kupiš napravo v USA bo prednaložena ameriška karta in za njo doživljenske posodobitve, če kupiš napravo v EU, bo na njej karta evrope, to je menda ja logično.

Garmin naprave se prodajajo v različnih kombinacijah: brez kart, centralna evropa ali cela eu, odvisno od akcije in tega nihče ne more vedet kaj imaš ti nagledano, ti si komaj omenil leclerc na koncu strani in sedaj lahko vidiš kaj se zgodi, če daš premalo informacij.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Nikjer na linkih NE vidim, da bi kje pisalo, da je na napravi EU in USA karta, ne vem od kje tebi ta podatek, ker ta kombinacija ni NIKOLI obstajala z uradno posodobitvijo kart.

Vidim edino, da je ta ideja zrastla na tvojem zeljniku v tvojem postu #2366509 - 12.01.2016 14:03 na prejšnji strani te teme.

Če kupiš napravo v USA bo prednaložena ameriška karta in za njo doživljenske posodobitve, če kupiš napravo v EU, bo na njej karta evrope, to je menda ja logično.

Garmin naprave se prodajajo v različnih kombinacijah: brez kart, centralna evropa ali cela eu, odvisno od akcije in tega nihče ne more vedet kaj imaš ti nagledano, ti si komaj omenil leclerc na koncu strani in sedaj lahko vidiš kaj se zgodi, če daš premalo informacij.

@ popotnik, @nuvi3790 mu je dal link za primerjavo, ampak mu je dal 2559LMT, katera pa je iz opisa omenjana opremljena z USA in cela EU. Če so naši kaj v Šenčurju kaj zamutil potem se opravičujem, razen če mal nerodna razlaga.
Nüvi 2559LMT
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kje vidiš omenjeno, da je gor karta USA in EU?

Jaz vidim samo tole:

Napredna GPS navigacija za avtomobile

5-palčni, večdotični zaslon z dvojno usmeritvijo
Podrobni zemljevidi Evrope z brezplačnimi doživljenjskimi¹ posodobitvami
Garmin promet v živo preko aplikacije SamrtphoneLink kar na vaši napravi- kjerkoli!
Kliknite tukaj za ogled pokritosti z zemljevidi za ta izdelek
Poiščite nove in priljubljene restavracije, trgovine ter še veliko več s storitvijo Foursquare®
Tehnologija Bluetooth® za prostoročno telefoniranje²
Glasovno upravljanje navigacije omogoča, da imate roke vedno na volanu
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul

V okencu je "and", jaz to razumem kot obe., če ne bi bilo "or", oziroma sploh nebi smela biti omenjena USA.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa saj to ni za karte mišljeno, to je za modele naprave.

Klikni na kateri drugi model in poglej, kaj ti bo pisalo pod različico.

p.s.
Ta na linku ima celo EU tisti v leclercu samo centralno, je potrebno čitat opis kakšne karte pridejo z napravo.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Tudi jaz si to razlagam tako, da sta obe karti gori. Glej potem drugi opis
zajeta-slika2.jpg
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Saj zato pa pravim, da je rahlo narebe vse skupaj zamišljeno. Če se prodajajo po Evropi ne ven zakaj morajo tlačit not v opis "North America" in pa spodaj v specifikacijah "čezatlantsko". Za tistega, ki kupuje na novo in nima izkušenj (glej prvi trenutek je tudi mene in celo @ zakon) in je rahlo v dvomih, ni čudno da postavlja taka vprašanja.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Evo, sta me rešla @Leon2007 in @zakon, da ne rabim dalje razlagat...

No, saj zdaj mi je jasno vse skupaj...
wink-1.gif
)
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Jaz osebno bi jo naročil na garmin.si in zahteval obe karti, ker je tako napisano. Piše North America and Europe in ne North America or Europe.
evil.gif
Za mene čisto zavajanje.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa še vedno ne vem kaj ima ta iz linka veze s tistim iz leclerca?

Ko gledaš po netu vidiš, da so ga nekateri uporabili za potovanje iz USA v EU, tako, da je možno, da ima izključno ta model samo prednaložena dva zemljevida in za EU imaš doživljensko posodabljanje medtem, ko za USA karto nimaš doživljenskega posodabjanja.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
@popotnik, seveda nima veze, ker ta je LMT on iz Leclerca pa LM.
Vic je sam o tem, da zavajajo ljudi (tako kot je @zakon omenjal).
Ker je @raners gledal verjetno na tej garminovi strani, gledal je drugje, potem je pa tukaj vprašal kaj je na tem.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na prejšnji strani te teme je @raners gledal nuvija na internetni strani in se čudil zakaj ima tisti iz leclerca samo 22 držav, ko mu je @zakon omenil, da je UK v celi EU.

To, da ga je gledal v leclercu, je zelo pozno omenil in zaradi tega je prišlo tudi do toliko zmede, ker ste vsi gledali internetno stran niste pa vedeli kje ga je on gledal, da bi mu lahko potem kateri sploh razložil zakaj se gre.

Torej, kot sem že prej omenil obstajajo garmini v različnih kombinacijah: brez kart, centralna EU, cela EU in glede na kombinacijo je temu primerna tudi cena.

Skratka, za 134€ oz 168€ ne bo dobil kart, ki so na linku kjer nuvi pride 260€.

Upam, da smo se sedaj razumeli.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Nam je sedaj vse jasno, samo v Šenčurju " bi morali " pa bolj jasno napisati kaj obstoječi model ponuja, da ne bo nejasnosti še vnaprej.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Kaj pa Garmin Nuvi 42 je za kaj? V sparu je sedaj v akciji za 89€. Karte niso problem.
Prej sem imel nuvija 2405, pa mi je sel ekran. A se lahko ta 42 primerja s tistim prejsnim?

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik raners pravi:
@popotnik, ne se jezit...
wink-1.gif
)


Čudi me zakaj se pa pol obračaš na Alter če že vse veš, enkrat bi imel LMT drugič LM. Odloči se že enkrat kaj bi sploh imel, pa ne me imet za pametnega, jaz sem ti prilepil iz uradne Garminove strani samo primerjavo med modeli in kateri je starejši. Kam bo pa sploh potoval tvoj tast, tega tudi nisi omenil, bi ti lažje svetovali. Pa še eno vprašanje zate, kaj govorno upravljanje tudi deluje na tem tvojem izbranem modelu????

P. s. @popotnik ima garmine v malem prstu, tak da te prosim, če hočeš pametovat lahko na katerem drugem forumu
wink-1.gif

Pozdrav od pametnega
evil.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Točno tako, nikakor nisem mislil v slabem smislu... Meni je pač ta forum resnično prirasel k srcu in ga z veseljem pogledam ter tudi kaj vprašam... Do sedaj sem dobil tudi ogromno odličnih odgovorov...
wink-1.gif


Je pa tako, da se včasih kakšna beseda na forumu hitro razume drugače kot je bilo mišljeno... Nikoli pa nisem želel prinašat slabe energije na forum, ker jo imamo tak že preveč v vsakodnevnem življenju...
wink-1.gif


Alter, ostani še naprej tako super!!! S tem pa tako ali tako mislim na nas, UPORABNIKE, ki v bistvu največ doprinesemo k temu forumu...
wink-1.gif


Ajde, lepo se imejte do naslednjič...