Mercedes C [W204]: vprašanja pred nakupom

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Glede na to, da si vozil vse te avte službeno in so (bili) službeni, predvidevam, da si podal mnenje le iz vidika občutka vožnje in občutka avtomobila nasploh.
Tisti zelo pomemben faktor pa je tudi faktor vzdrževanja, sploh če vse to gre iz lastnega žepa.
smile-1.gif

Trenutno se nagibam še vedno k bencinarju, predvsem zaradi morebitnih okvar in stroškov zdrževanja (bencinar nima DPF filtra, nima turbine in šob...).

LP


To imaš prav. Ampak vseeno ti moram povedati, da sem naredil z vsakim po cca. 80.000 kilometrov (vsi razen enega so bili automatiki) in nisem imel niti enega problema. Pri bencinarjih je pa tako. Kompresorski motor ima kar visoko porabo, če ga teraš. Je pa res, da sem jaz vse te avte kar "dobro" priskal. Je pa 350 fantastičen motor, tudi poraba je O.K., samo je problem, kot si sam ugotovil, če to plačuješ sam (zavarovanje, gume...).
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Evo počasi bo čas za menjavo avtomobila in verjetno bom vzel W204 220 CDI elegance oz. avantgarde.

Pogledat grem tele:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5177378&show=1

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5129376&show=1 (sicer classic ampak ima vso opremo dodatno ki jo želim)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5420604&show=1

Kakšen nasvet kaj naj pazim pri ogledu? Zanima me kaj je pri tistih dveh pri 1A(na linku) razlika razen v zunanjih malenkostih Classic(z dodatno opremo) in Elegance...

Nekako mi je željeno da ima avto C 220 CDI 08-09 avtomatski menjalnik, multi volan, park senzorje ostale zadeve kot so xenon, park, navigacija niso pogoj...

Predlagate da počakam vsaj 1 mesec da se malo cene popravijo, glede na to da smo pravkar v novem letu?

Kako kaj radi jemljeno prodajalci v račun rabljena vozila? Predvidevam da je odkup po minimalni ceni in se nebi splačal...



Hvala za odgovore že vnaprej...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Prvedva sploh ne bi šel gledat. Pri njih sem bil dvakrat in od vseh 100 avtov niti eden ni bil OK.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Prvedva sploh ne bi šel gledat. Pri njih sem bil dvakrat in od vseh 100 avtov niti eden ni bil OK.

tud sam že bil tukaj in pri obeh zraven, ista zgodba, pa še namig sem dobil glede kilometrov...
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Sej sam se bolj nagibam k tistemu v prigu... samo je cenovno razlike ful, je res da avantgarde ampak vseeno.... no sej če bom mel pa potem s kakim "cenejšim" težave bom pa hitro razliko v ceni nadoknadil..

Bom pa menjal v roku 1 meseca ali več tako da imam čas v miru pregladati ponudbo, se mi nič ne mudi..
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ta pri Prigotu ima xenon, odbijač pa brez pranja žarometov, kar lahko pomeni samo eno stvar...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
...da so xenonke zmontirali naknadno
evil.gif




ne morem verjet, da gredo potem pri poravilu šparat s takimi detajli potem pa po možnosti označijo še da vozilo ni bilo karambolirano, zaradi par 100€ (in lastne lažnjivosti) si zafrkneš posel
rolleyes-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ali je možno, da so se zatipkali pa xenona nima? Ampak ostala dva nimata luči z lečo, razen če je to morda pogojeno še z paketom opreme, ne samo z xenonom.

edit;

Bo verjetno kar to, gledam sedaj po netu, pa ima C z xenonom (bi), v lučeh 2 leči, ta pa ima samo eno.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Sem opazil ja, lahko da ni bil razbit ampak so samo xenon notri naknadno tlačili... če bom mel čas grem jutri do obeh prodajalcev pa pogledam v živo. Je problem če bi recimo da bi me avto zanimal in bi se načeloma odločil zanj, prišel moj kolega s testerjem za MB in preveril vozilo? Znajo komplicirati?
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Aha, pa res imajo, sem malo površno pogledal.
d055.gif


Potem se je pa tako ali tako prodajalec zatipkal, ali pa je bognedaj celo kak xenon kit vgrajen, ker če bi imel xenon bi moral imeti 2 leči.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Sem za hec obrnil malo avto.net in jih je kar ene par ki imajo označen xenon pa brez pranja luči
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja očitno imajo xenon kite ali pa so razbili avto in imajo odbijače od navadnega (brez xenona). Ni druge razlage!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
točno tako. ker xenona brez pranja ne dobiš, da bi pa xenon kite naknadno vgrajeval na MB je pa tudi malo...idiotsko....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Je problem če bi recimo da bi me avto zanimal in bi se načeloma odločil zanj, prišel moj kolega s testerjem za MB in preveril vozilo? Znajo komplicirati?

bolj kot bodo komplicirali, bolj so sumljivi....sam priklop in pregled s testerji namreč ne ogroža avtomobila v nobenem pogledu.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
morate vedet, da tile preprodajalci v opisih krepko LAŽEJO (ne zatipkajo). Opreme je v resnici manj kot je je napisano.

lp
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Ja pa skoraj vsi označijo 2x enake zadeve kot npr. klimatska naprava in dvopodročna klimatska naprava itd... samo da na a.net zgleda da je avto čisto poln opreme nakoncu pa ima klasično opremo skladno s paketom... nekateri še to napačno napišejo, recimo piše Elegance avto pa na zunaj Classic...
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Sej se lepo "zavarujejo", ko napišejo na koncu MOŽNE NAPAKE PRI OGLASU