Mercedes C [W204]: vprašanja pred nakupom

Toncek

Pripravnik
10. nov 2007
159
0
16
Te sladke besede pravno ne pomenijo nič. Še posebej, če ti ob prodaji odstopanj od oglasa eksplicitno ne navedejo. Drugače ti je dovolj printout oglasa, pa jih lahko jebeš tako z inšpekcijami, kot na sodniji, recimo če te nategnejo pri prodaji.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ti od vsakega avta ki ti je všeč pridobi VIN cifro, tam preko se vidi oprema avtomobila, vse ostalo je lari fari, lahko ti tudi jaz potem pogledam oziroma na servisu in boš imel nekakšen seznam tovarniško vgrajene opreme.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
No sej tisti je baje že prodan tako da nisem šel, imam pa že ogledanega T z elegance opremo in se bom do petka odločil. Gre pa za slovenski avto in dobim garancijo. Je pa avto drugače zelo lep edino kar me moti da že zelo dolgo stoji...

PS: Pred časom je znanec ki je kupil nov avto starega pa prodajal potem imel težavo z usedlinami ki so se nabrale v tanku pri starem avtu in seveda avto je čisto zabilo.. avto je stal na mestu cca. 14 dni.... potrebno je bilo čiščenje rezervoarja za gorivo.. Avto Opel Vectra dizel letnik mislim da 06.

Kar me skrbi je to da ta MB stoji že od poletja, je možno da se tudi tukaj kaj takega zgodi? V primeru nakupa naj zvozim to nafto ki je notri oz. samo dolijem novo ali to brozgo poskušam dobiti ven?
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Zakaj pa misliš, da imajo avtomobili filtre za gorivo? 14 dni....daj ga biksat. Zaradi tega znancu ni crknil, ampak verjetno zaradi "šlamparije", ker ni redno vzdrževal avtomobil; ali je pa bil škrt in ni menjal to, kar bi moral.

MB, tudi če stoji od poletja je vse kar je lahko narobe akumulator, pa diski so verjetno zarjaveli ( na začetku bo malo "praskalo, hreščalo " pri zaviranju ).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
avti stojijo ker so navite cene in pa folk nima €€€. ni nobene druge znanosti.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Originalne Mercedes-Benz Xenon luču ni možno naknadno vgraditi. W204 ima pri original Xenonu tudi drugačne zadnje luču - zmerniki so v LED tehniki. Kar se tiče odprtine na zadnji luči ni pogojeno s sprednjimi ličmi. To ima zaradi aerodinamike (pretok zraka).

Dvomim pa, da je pri tem avtu to bilo nakdnadno vgrajeno. Če pogledaš stikalo za prižiganje luči nima gumba za nastavitev nišine snopa. Tega avto z originalnimi Xenon žarometi nima, ker ima na prvi in na zadnji premi senzor, ki potem uravnava višino snopa. Ni pa možno to vgraditi pri naknadno neoriginalnih Xenonkah.

Prav tako ne verjamem, da bi šli iz enega avta v drugega dajati originelne Xenonke, ker je to full zakompliciran proces (menjava luči, računalnika, senzorjev za nivo, stikala za vklop...).
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Da malo obudim temo..

Nekako se odločam med c200 in c220, zanima me kakšne so razlike v vzdrževanju, porabi, slabosti.. vbistvu sem popoln laik in me zanima če se ga splača kupit. Vsaka informacija je dobrodošla.. imel pa bi avtomatika
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Kolikor se spomnim debat tukaj, pa kolega je imel c220, nimas kaj dosti zgresit z nakupom.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Če avtomatik, potem 220, ker je 7-gang. Sicer ima pa svak c200cdi karavan z ročnim menjalnikom, kolega pa c220 cdi avantgrade z avtomatikom in oba sta doba avta in lastnika zadovoljna. Motor je itak isti, samo tovarniško različno navit.

Poraba je podobna (okoli 5 litrov pri zmerni vožnji), vzdrževanje je kakor kje, na originalnem servisu zna biti kar drago, pri avtomatiku še malo več, je pa pozitivno da se ti avti ne kvarijo veliko in dokaj dobro držijo ceno.

Pa obvezno najdi takega z tempomatom, saj je za razliko od w203 naknadna vgradnja zelo draga. Toplo priporočam tudi ksenon, saj avto brez zgleda čudno, pa še sveti dosti bolje (če je ILS še sploh).
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Naprimer tale mi je nenormalno lep
http://www.avto.net/Ads/detail...DI%20BlueEFF...

Zdaj pa je tudi problem kje avto kupit, da ne bo prevelike loterije s kilometrinami, problemi itd.. kolko pa je pol letni strošek s kaskom, cestnino, zavarovanje.. se opravičujem za smešna vprašanja, sam se komaj privajam
smile-1.gif

Sem pa rekel da če kupim avto, kupim takega da ga imam za dlje časa.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Takega karavana, sicer C180 avtomatik sem kar nekaj kilometrov prevozil, in ko bo norost s SUV popustila bom nabavil zadevo v tem smislu.
Ne najdem slabih stvari pri vožnji. Edino oprema je bila bedna.
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
kolko gledam po forumih ga vsi hvalijo, kar je redkost pri avtih.. bo treba it malo sprobat.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Osnovni je res beden, ja: halogenski žarometi, ročna klima, brez tempomata, brez komand na volanu, ravni sedeži v poceni tkanini, jeklena platišča z grdimi ratkapami...

Na srečo je pri nas malo takih in imajo vsaj nekaj opreme.

Ima pa vsak soliden avtoradio z velikim displejem in dokaj dobrim zvokom ter vso varnostno opremo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ta, katerega sem vozil je imel tempomat, avtomatsko klimo, ALU platišča in avtomatski menjalnik. Ni imel senzorjev za parkiranje, kamere, navigacije, Xenon (od najbolj očitnega)... Da ne govorimo o čem več...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
Jaz bi se spustil v 220ko, 170 konjev je dosti bolj ugodnih za normalno in udobno vožnjo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Ima kdo izkušnje s coupe različico razreda C (W204)?

Redek avto. Poznam sicer tipa ki ga je imel, a ni kaj dosti za dodat k zgoraj napisanem o limuzinski verziji saj gre praktično za enak avto.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Kar ne morem verjeti, da ni nihče omenil izredno glasnega dizelskega motorja. Ko sem ga peljal, sem takoj povlekel vzporednico straktorskimi TDI-ji. In to pri premijskem letniku 2011 ne more biti opravičeno. Tako da to je po mojem mnenju daleč od konkurentov. Vsekakor naj gre avtor najprej zapeljat avto, če bo s tem lahko ''živel''.
Naslednja zadeva, ki ni na nivoju konkurentov je po mojem mnenju kvaliteta materialov v notranjosti, sploh plastike.
Ostalo kar v redu, čeprav mi recimo zadek karavana sploh ne sede oz. mi je grd, ampak to je subjektivna zadeva.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.583
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
si mi iz ust vzel ...
wink-1.gif
sicer sem vozil A-ja (A 220 cdi 4matic) in me je ravno to presenetilo, da je precej glasen ta motor.

kar pa se tiče C Coupeja - ne vem, koliko je razlike med zadnjo verzijo in 2011 letnikom, ampak C Coupe je čisto drug svet - predvsem za uživancijo v vožnji ... sam sem dobil občutek, da je res vse podrejeno čimboljši vozni izkušnji ...
 
Nazadnje urejeno: