Accord 2.2 CDTi ter splošno o dizlih

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
A dejansko ne obstajajo variante brez DPF? Meni se zdi to tako brezvezen strošek, da glava boli.

Ma ne vem, meni se to zdi tudi totalno stran metanje denarja.
Najbolj nelogično mi je to, da bi naj kupil dizla nekdo, ki letno prevozi malo več km, da se bolj splača - najbolj iz finančnega vidika.
Potem pa potegneš črto in ugotoviš, da:

- je nafta cenejša od bencina in da na leto prihraniš znesek X samo zato, ker voziš namesto bencinarja dizla
- prihranek X in dodatna finančna sredstva Y (X+Y) zmečeš za: filtre trdih delcev, kakšne šobe vmes pa morda še turbino. Recimo temu strošek Z.
- nato greš delat izračun in ugotoviš, da je strošek Z bistveno večji od stroška, ki bi ga imel z avtom na bencin, recimo mu B.

Torej:

X - prihranek, ker voziš dizla
Y - denar iz TRR
smile-1.gif

Z - stroški dizla (X+Y)
B - stroški bencinarja

Ugotovitev:

B < Z



grin1.gif
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Kar si pravkar naračunal je tudi moja ugotovitev. Bombonček pa je uživanje bencinskega zvoka, če ti to kaj pomeni.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jaz sem se že skoraj vdal, da bom kupil dizlja, čeprav ljubim bencin... večji ko je avto, večja je razlika v porabi med dizlom in bencinom. Pri moji kilometrini sem prepričan, da se razlika med stroški goriva in vzdrževanja fino splača v korist dizla. Res pa govorim o novem avtu, ker rabljenega dizla z 200 jurji za sabo nočem, ker to kar kriči po problemih.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
ksz.
A ma kdo v lasti karavana? Izkušnje z njim, prosim. Res da je iz strani grd, ampak mi pride prav prostor, denar za tanovga pa ni, ki je btw eden od lepših karavanov
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Kakšna je dejanska razlika v porabi med notoričnim Hondinim 140KM dizlom ter 155KM bencinarjem? Višja od 1l, 2l,...?

Edit: 155KM in ne 150KM bencinarjem.
 
Nazadnje urejeno:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Sem gledal tudi na Spritmonitorju, tam ob neki spodobni kilometrini (150.000km+) jim pijejo nad 6.8l/100km, se pa napram bencinarjem res ne razlikujejo več kot za kakšen liter in pol.

Torej kje je point, da voziš traktor z litrom manj porabe in s 15KM manj? Kot konkretna primerjava v neki drugi temi
grin1.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Pri moji vožnji pričakujem da z dizlom dal okoli 190€ mesečno za nafto, pri 2.0 bencinarju bi bilo okoli 260€, pri 2.4 pa približno 290€ mesečno - s sedajšnimi cenami goriva. V enem letu je že kar lepa razlika med dizlom in bencinarjem.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Zavajaš ali govoriš resnico?
smile-1.gif

Meni žre manj kot 8

Čisto resno sprašujem kakšne relacija pa recimo delaš dnevno? Koliko AC, koliko hitrih cest in koliko mesta? Pa kakšna je hitrost na AC tako cca?

Ker manj kot 8 litrov je res smešno malo za tak avto ... Meni M6 z izmerjenimi cca 150KM žere med 6.5 in 7.0. Pa če potem pogledam servise za dizla in bencina in dejstvo, da je bencinsko motor "skoraj" večen ni niti pod razno računice, da bi kdo želel dizla.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Jaz bi kupil takle avto, rabljen, največ 3 leta star, pa bencinarjev praktično ni (na avto.net sta natančno 2, letnika 2009). Če že so, so pa dragi. Pa ne samo pri hondi, povsod je tako. Toliko o "kupi dizla, ga boš potem dražje prodal"...
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Nov Accord 2.0 bencinar ( R serija motorja in ne K serija ) pije med 7 in 8 litri.Povprečje okoli 7,5 oz. 7,7 pa sem na AC več ali manj na levi strani. Ga pa ne teram preveč. Pri lokalnih vožnjah ( do 90 km/h ) pije smešno malo in motor je takoj topel. Imeti povprečje okoli 7 ( ali malo več ) z malo pazljivo vožnjo in po omejitvah ni noben problem. AC mu potem dvigne porabo. Kot sem rekel je skozi lokalna naselja ( 50 - 90 km/h ) poraba smešna, lahko tudi pod 6, če ni preveč neugodna relacija.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Sam sem imel K in sedaj R serijo bencinarja 2.0. Delam 25 k km letno, vožnja v službo slabih 30 km regionalnih cest v eno smer, zelo redka zaustavljanja, v glavnem med 90 in 110 km/h, ostale - neslužbene - relacije tudi daljše. Prejšnji je pil tam okrog (prej manj) 8 l, sedanji pije okrog 7.5 l.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
@brgo

Ja tudi jaz sem čisto zahec pogleda kako je na avto.netu z temi Accordi. Meni je M6 dizl čisto super avto in ga nimam namenja menjati, sem pa res presenečen nad Accordino porabo.

Pa je Accord tudi bolj trdo nastavljen na podvozju tako kot M6? Nekaj sem slišal, da so novo generacijo malo bolj omehčali, kar je velik plus vsaj za mene ... za koga drugega mogoče minus.