Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Še primerjava med karta AR 1.8 in CN 2008 EU (kako so prikazani detajli).



61.png
87.png




Na prvi sliki je AR, ki izgleda lepše, CN pa veliko detajlov zakrije.



122.png
100.png




Ko pa približaš pa je CN v tem primeru celo bolj natančen, pokaže celo več stranskih ulic...



Zanimivo.



Zgleda da je Monolit Garminu lifral malo drugačno mapo kot je tista v AR oziroma so morda kaj sami dodali iz terena v velikih mestih.
 
Nazadnje uredil moderator:

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Še ogled menijev in možnosti same naprave.



6651.png


Začetno okno. (dodatna ikona za telefon)




dobil sem od kolega tole 760ko...pa na sliki kot je zgornja, ni prikaza baterije niti ni ikone za telefon. Kej bolj v podrobnosti se nisem spuščal....Kdo kaj ve o tem?

Aja..SW je pa v2.10
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ikona za telefon se pojavi ko se naprava in gsm povežeta preko BT.

Še malo se igraj pa ti bo vse jasno...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Kolikšna je hitrost prenosa preko USB?

Porazna, kot pri seriji 6xx?
frown-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

400 kbytes/s, tako kot pri seriji 2xx, 3xx in 6xx
smile-1.gif
torej USB 1.0 brzina nekje.

Počasi se daleč pride.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

400 kbytes/s, tako kot pri seriji 2xx, 3xx in 6xx
smile-1.gif
torej USB 1.0 brzina nekje.



Počasi se daleč pride.


Na kratko: za crknit počasno
frown-1.gif


Backup 2GB internega spomina traja skoraj 2 uri
bonk.gif
( branje s 600 kB/s)
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Ko se uredi stran shrani.si bom pokazal skiti meni, kako lahko shraniš sled (track, path), da ga naprava snema, nakar pot predvajaš v samem nuviju in tudi v google earthu...

Sicer model 760 to dela avtomatsko pa vendar
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pogljemo kako lahko na modelu 760 snemamo svojo vožnjo, torej pot. Zadeva je zelo podobna avtomatskemu shranjevanju tracka, zato je ta skrita opcija pač dodatek.

Zadeva deluje tudi na Nuvi 200 s FW 3.40!!

1.
71.png

Prikličemo meni s hitrostjo in na števec hitrosti držimo prst nekaj sekund dokler se ne pojavi skriti meni.

84.png

Kliknemo next in pridemo v meni za shranjevanje poti. Kliknemo start recording in začne se snemanje poti.

93.png
119.png
138.png

Na karti dobimo dodatno ikono STOP s katero ustavimo snemanje poti.

156.png

Ko prenehamo s snemanjem poti se vrnemo v skriti meni, kjer lahko posneto pot reprezentiramo.

161.png
164.png
175.png

193.png

Pri prezentaciji dobimo še dodatne ikone na karti (start, quit itd.)

2.
Če želimo posneto pot predvajati npr. v Google Earthu je postopek malo "zapleten".

Nuvi shranjuje log file v mapo \logs\gps.bin

Omenjeno datoteko je potrebno pretvoriti s progamom NUTRAK v format .gpx, nakar lahko izdelek pogledamo v Google Earthu.

Program Nutrak snameš tukaj.
http://www.anpo.republika.pl/files/nutrak005.zip

Odpakiraš v poljuben direktorij in vanj skopiraš tudi datoteko gps.bin
Ker gre za shell/dos program izvedeš ukaz npr. takole (če nimaš total commanderja)

start-run-cmd
poiščeš pravi direktorij in vpišeš

nutrak.exe gps.bin

In dobiš gpx datoteko...

3.
Zaženeš Google Earth in pogledaš "izdelek".


Žal se na sliki dobro ne vidi sled, ker Maribor še ni v detajlih. Naj kak Žabar al pa Primorc poskusi
smile-1.gif
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Živ!

Sicer sem nekako prebral že vse skozi kar si napisal o 760 vendar me iz iskušenj neklaj zanima v primerjavi z 660 ...

Namreč malo sem se zanimal okoli pri trgovcih in eni hvalijo 760ko, dočim drugi pravijo, da je 660ka bolđa zaradi "zunanje" antene da bolje lovi. Sicer me to v moji Piksni ne moti, ker imam zunanjo anteno in jo lahko vedno priklopim.

Kako je kaj s tem?

Lepe praznike!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nimam modela 660 tako da ne vem kako je s signalom v primerjavi s 760.

Koliko sem do zdaj uporabljal model 760 ni nobenih tezav s sprejemom, skoraj vedno je na ful. Enako nisem videl nobenih tezav s serijo 2xx, ki ima tudi integrirano anteno.

Možno pa bi bilo da model 660 najde prej satelite in bolje, saj lahko anteno daš v horizontalen položaj in ima tako večjo površino za sprejem...

Najbolje bi bilo oba dati skupaj pa bi videli kateri bolje lovi.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
"Vozil" sem 750T (notranja antena) in 660. Na "šipi" delata oba enako. V notranjosti avtomobila (na primer v roki sovoznika) pa 660 "vleče" boljše. Je pa na 660 dvakrat "crknila" povezava antene v pregibu, pa ni bila antena pretirano zapirana.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
660 ni več v proizvodnji oz. prodaji.
Prodaja se samo še stara zaloga.

Pri seriji 3xx in 6xx so bili problemi ravno pri anteni, da je izgubljal stik z aneno...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Update 2.40 za serijo 7xx.

Added support for Madmaps.
Added support for enhanced circular routes. The unit will detect when routes are circular and adjust the start and stop point to the point where you actually enter the route. (Existing routes will be cleared.)
Added support for TTN Canada Traffic provider.
Update position and address information on the Where Am I display.
Corrected issue that could prevent the unit from receiving traffic data after power interruption.
Corrected issue that prevented the legend from being seen in 2D maps.
Corrected issue that could cause some route point names to be lost after power cycle.
Corrected issue when using the Traditional Chinese pre-recorded voice that caused it to say two twice.
Corrected issue where some letters were not drawn after entry on the keyboard.
Corrected issue when searching by spell name that would cause double letters not to be matched.
Corrected issue that could cause repetitive guidance when driving through a u-turn via combination.
Corrected issue searching for cities with Cyrillic maps.
Corrected issue that could show speed limit sign in inappropriate locations.
Corrected issue that occasionally caused the incorrect Country prefix to be added to phone numbers.
Required 1st and 2nd new PIN values to be entered the same in order to change Garmin Lock PIN code.
Corrected issue when searching for specific long street names in Spain.
Resolved issue with city search when MPC maps and City Navigator maps were loaded for the same area.
Corrected intermittent problem when searching for items Near the current destination.
Allow usage of the cursor and delete keys on the enter coordinates keyboard.

http://www8.garmin.com/software/nuvi760_240.exe oziroma webupdate
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dodatno pa še:

Popravek za slo voice, bluetooth itd...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne bi vedel zakaj so umaknili. No uradni link še vedno dela.