Garmin Nuvi 760 kratek pregled

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pomagaš si z City Navigator 9NT oziroma počakamo na karto da jo bomo naložili v Mapsource.
Torej:
Na Nüvija ob CNEU v2008 naložim še CNEU v9NT, na PC v MapSource pa CNEU v9 (brez NT). Sedaj v MapSource in CNEU v9 naredim ruto, prenesem na Nüvi, kjer izberem zemljevid CNEU v9NT in to ruto vidim?
Meni to nikakor ne "rata". Nüvi je 750T.
Jodlar
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No še enkrat pogljemo kako se naredi ruta. Npr. na karti Adriaroute 1.80.
Za model Nuvi 760, ki je najbrž enak kot 750 (zakaj nisi vzel modela 760?)

1. Odpreš Mapsource in si narediš željeno ruto.



2. Ruto naložiš v Nuvija, katerega pred tem priklopiš na USB
smile-1.gif




3. Vklopimo Nuvija in izberemo Menu "Moji podatki" in izberemo "Uvoz načrtovane poti iz datoteke" in jo uvozimo.

175.png
177.png
197.png

200.png
211.png


4. Zapremo menu in se vrnemo v menu "Načrtovane poti", kjer lahko ruto uredimo in si jo pogledamo.

124.png
238.png
243.png

260.png
263.png
277.png


5. In to je to
smile-1.gif


298.png


6. Ne nalagaj City Navigatorja 9NT na Nuvija, če imaš gori verzijo 2008, saj bo karta kmalu zunaj pa boš lahko načartoval v Mapsourcu, do tedaj pa v Mapsourcu načrtuješ s staro karto (kjer pa lahko pride do odstopanj... samo to je).

7. Bo šlo sedaj?
smile-1.gif
Lahko pa si ruto narediš kar v Nuviju direktno ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poglejmo še uvoz sledi (track) v Mapsource, kar omogočajo Nuviji serije 7xx.

Nuvi temu "pravi" dnevnik poti.

1. Dnevnik poti najdeš v Nuviju tukaj (zemljevidi):

123.png
130.png

134.png
161.png


Po želji si lahko vklopiš ali ti sledi prikazuje na karti, drugih nastavitev pa nima.

2. Priklopiš Nuvija na PC ter zaženeš Mapsource.



Sprejmeš podatke iz naprave = uvoziš tracks in to je to.

track2.jpg


 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Hvala za več kot izčrpno in natančno navodilo!
Potreboval sem v bistvu samo to:
Citat:
6. Ne nalagaj City Navigatorja 9NT na Nuvija, če imaš gori verzijo 2008, saj bo karta kmalu zunaj pa boš lahko načartoval v Mapsourcu, do tedaj pa v Mapsourcu načrtuješ s staro karto (kjer pa lahko pride do odstopanj... samo to je).
Z AR ni problema. Z CNEUv9 v MapSource narejeno ruto pa mi CNEUv2008 na 750T sploh ne najde!!.

Citat:
(zakaj nisi vzel modela 760?)
PNA-jev žal ne morem izbirati, kar dobim v uporabo pač uporabljam.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Z AR ni problema. Z CNEUv9 v MapSource narejeno ruto pa mi CNEUv2008 na 750T sploh ne najde!!.
Pravgotovo obstaja na nuviju ukaz "recalculate".
wink-1.gif
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlar pravi:
Z AR ni problema. Z CNEUv9 v MapSource narejeno ruto pa mi CNEUv2008 na 750T sploh ne najde!!.
Pravgotovo obstaja na nuviju ukaz "recalculate".
wink-1.gif
Verjetno obstaja, ampak kaj naj "recalcurila" ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No da ne bomo tople vode odkrili pa poglejmo rutanje še z mapo City Navigator 9NT (čeprav sem to naredil že v uvodnem delu in je delalo).

1. Povsem tako je kot pravi Matko. Ko uvoziš mapo lahko naprava naredi nov preračun.

2. Mapsource in izvoz rute iz City Navigator 9NT.





50.png
55.png
90.png


101.png
106.png
154.png


158.png
197.png
206.png


210.png


3. In gremo...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še to.

Nuvi 760 ima po defaultu nekje 125Mb fraj prostora. Tako da ga je potrebno malo očistit čudnih tujih jezikov in podobnega pa se pridobi nekje do 400Mb.

Drugače pa so SD kartice smešno poveni te dni...
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Snecer iskrena hvala za vse.
Pri Nüviju 750T je po uspešnem prenosu rute iz MapSource le-te v napravi ni bilo najti. Velika verjetnost je, da je s SW naprave nekaj narobe. Med uporabo se mi je nekajkrat ugasnil in sam zagnal z novo inicializacijo. V menuju kjer bi lahko izbral ruto (v zgornji vrstici piše Izberi vse) vidim samo tisto testno, ki sem jo izdelal na napravi. Prenešene pa (kljub izpisu o uspešnem prenosu v MapSource) ni videti. (CNEUv9 je na novo odklenjena na ID 750T-ke!!)
Še enkrat hvala za trud in predvsem potrpljenje.
(750-ko mi je speljal sodelavec, tako da sem spet na PPC+Que, in ne morem natančneje eksperimentirati)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Btw. Jaz sem ruto naredil na City Navigator 9NT in prenesel v Nuvija kjer City Navigator 2008 Europe in ni nobenih težav, ker ob prevzemu sam izračuna ruto
smile-1.gif


Tak da je čisto vseeno kaj maš, ker Nuvi še enkrat preveri avtomatsko.

Ne vem pa zakaj si "kupil" in dal na model 750 City Navigator 9.... če je gori boljša karta.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
He, he midva bova res toplo vodo odkrila!! (Hec)
Na 750T nisem nič spreminjal, naložena je bila CNEUv2008, dodali smo AR. Na pc-ju imamo CNEUv9, AR in drugo. Izdelava rute na PC-ju je bistveno lažja in načrtovalcu vedno dostopna. Imamo več različnih PNA-jev in več PPC-jev (ti so vsi z Que-i), ki pridejo zvečer v garažo prazni (ne vem kako jim to "rata"?) tako, da dispečer zjutraj ne more vnesti (izdelati) rute na posamezni napravi. Nakup 7xx sem zagovarjal, ker sem bil prepričan da ne bo problema z izdalavo rute na PC in prenosom na Nüvija. Ruto izdelano v AR na PC-ju brez težav prenesemo in uporabimo na Nüviju 750. Ruto izdelano na PC-ju na CNEUv9 sicer glede na napis po prenosu uspešno prenese, v Nüviju 750 pa se je ne vidi. Mislil sem, da gre za nekompatibilnost CNEU v2008 in v9, pa je izgleda napaka na Nüviju.
Še enkrat hvala za nasvete!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
(Če je kdo o tem že pisal, se opravičujem!)

1. če pritiskaš kakih 8 sec na brzinomer (prebral na forumu)
2. če pritiskaš kakih 8 sec na indikator baterije (slučajno odkril včeraj)

Je še kakšen?
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
(Če je kdo o tem že pisal, se opravičujem!)

1. če pritiskaš kakih 8 sec na brzinomer (prebral na forumu)
2. če pritiskaš kakih 8 sec na indikator baterije (slučajno odkril včeraj)
.
.
3. Če pritiskaš S-meter se pokaže položaj satelitov, natančnost....

LPZ
 
I

Izbrisan uporabnik #488

1. Sateliti niti niso skrita opcija, držiš okoli 2s prst na signal.

449.png
481.png
572.png


2. Če držiš enih par sekund prst na "baterijo" pa prideš v nek sistemski meni.

622.png
636.png
643.png


649.png
658.png
660.png


674.png
682.png
684.png


715.png
735.png
738.png


764.png


3. In še skriti menu če držiš na merilec hitrosti.

540.png
547.png
899.png


906.png
 

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Ali omenjeni nuvi podpira vodenje tovornjakov? (po informaciji kolega...NE)

In ali se da kaj narediti v tej smeri, da bi podpiral. Kolega je namreč avtoprevoznik in se mu je v 14 dneh že 3x zgodilo, da je pred podvozom obračal. Vse lepo in prou, če nebi bil tovornjak 18 m dolg...

OK...v Mapsource-u se da narediti pot za tovornjak...v sami navigaciji pa ne več, kot se je to na prejšnjih modelih.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Za tovornjak nima, nastaviš pa lahko izogibanja. Za tovornjak je model streetpilot 7200/7500 s super velikim zaslonom itd... Je pa res, da je moj stari model ique imel rešilec, tovornjak itd...

145.png
148.png
151.png


154.png
169.png
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Problem je v tem da tisto v ique kaj dosti ne pomaga, ker morajo tudi karte imeti takšno kategorizacijo
smile-1.gif


Bojim se da je tisto uporabno samo v ZDA.
 

daltonix

Pripravnik
6. okt 2007
115
0
16
Citat:
Uporabnik Anddrej pravi:
Ali omenjeni nuvi podpira vodenje tovornjakov? (po informaciji kolega...NE)
In ali se da kaj narediti v tej smeri, da bi podpiral. Kolega je namreč avtoprevoznik in se mu je v 14 dneh že 3x zgodilo, da je pred podvozom obračal. Vse lepo in prou, če nebi bil tovornjak 18 m dolg...
OK...v Mapsource-u se da narediti pot za tovornjak...v sami navigaciji pa ne več, kot se je to na prejšnjih modelih.

Po mojih informacijah - NVI 760 nima možnosti določanja velikosti vozila TOVARNJAK, ker ( po besedah generalnega uvoznika) nič ne spremeni.
Kar zadeva višine mostov - naj bi samo 2 sistema imela to funkcijo
1. naj bi bil SCANIA sistem
2. sem zasledil na internetu pred nekaj meseci. na neki nemški ali francoski strani (ne spomnim se več)
Proizvajalec je posevej označil da ima vrisane vse višine mostov.

Žal - teleatlas in navteq tega nimajo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Update FW za serijo 7xx.

Changes made from version 2.10 to 2.20:

Added support for Afrikaans text language
Updated some text translations
Fixed bug with routing around closed entry ramps
Fixed issue causing incorrect rounding in the Currency Converter
Fixed bug that could cause the unit to hang during some searches
Fixed issue causing time on the Trip Information Page to be skewed
Fixed issue with not being able to select French Sebastian TTS voice
Fixed issue that could cause any traffic delay to be represented as a 1 minute delay
Fixed issue that could potentially display a blank page when creating a new MP3 playlist
Fixed occasional issue with address selection causing the review address page to not display.
Enhanced traffic presentation.

Link:
http://www8.garmin.com/software/nuvi760_220.exe