Garancija - dobropis - menjava

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.100
113
nič nisem spreminjal vse po starem... imam pa z obema vpletenima opravke in vem, da stranka ne bo na slabšem, če le jasno izrazi svoja pričakovanja.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nobenega konkretno nisem imel v mislih, da dela na Avteri ...
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
eSata mi nic ne koristi, ker ga iMac nima... In dosedaj sem bil zelo zadovoljen s hitrostjo na vodilu FireWire 800 ... Z WD drugace nimam problemov... Imam se enega 1TB essentials na USB 2.0 kot disk za Time Machine backup in deluje brez problemov... Res pa je, da se ni star dve leti...

Danes je kupovanje diskovja tako ali tako loterija. Za nobenega ne more nihce garantirat, da bo deloval brez okvar ... In tale WD, ki mi je zacel delati probleme, je deloval dve leti non-stop ... In tudi ni crknil noben od diskov...ampak krmilna elektronika... vsaj ce lahko zaupam podatku, ki ga je dal WD Drive Manager, kjer pri obeh diskih pise, da sta OK ... Odpiral nisem, ker je zadeva v garanciji, ki znasa 36 mesecev
smile-1.gif
... Razlog za nekoliko drazji nakup je bila ravno 36 mesecna garancija (poleg vodila FW800)... in izkazalo se je, da odlocitev ni bila napacna... Vsaj upam, da se bo zadeva normalno iztekla. Omenjeni WD Studio, ki bi ga sedaj kupil, ima "samo" 24 mesecno garancijo...

20100106-8qfqrx4gaxae8u5xsatubrwkjp.png


Druge resitvem, ki bi me mogoce zanimale, pa so predrage... recimo kaksen NAS, kot je recimo Drobo (http://www.datastudio.si/DataStudio/Drobo.html), kjer je samo skatla za diske drazja kot v mojem primeru cel izdelek... ali MACRay PRO RAID diskovno polje na FW800, ki pa je tudi drazje od tega... Naj bi pa zadeva bila precej bolj zanesljiva ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Spet malo update-a tele zgodbe...

Sem prejle klical v BigBang ... pa me je gospodic na drugi strani linije skoraj napizdil, da je "sele" dober teden, odkar sem prinesel disk... in da imajo po zakonu 45 dni cajta za resitev zadeve
frown-1.gif
... Pa sem samo lepo vprasal, ce se je z mojo zadevo kam premaknilo...

Sicer pa sem videl, da ima sedaj Avtera v ceniku tudi tisti disk, ki bi prisel v postev >> http://www.avtera.si/src/article.php?articleid=84220 ... upam, da jih dobijo kaj kmalu
smile-1.gif
...

Sicer pa sem ze malo razmisljal tudi o Drobo Raid ohisju ... vendar je problem, da je zadeva kar dosti draga ... samo ohisje (brez diskovja) pride 399€
frown-1.gif


Drobo_Front_Med.jpg
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zadeva se se vedno vlece kot jara kača ... in zdaj ne vem vec, kdo koga je*e po domace povedano
frown-1.gif
...

Klicem BigBang... pravijo, da so dobili od Avtere reseno... in naj se oglasim pri njih... To je bilo v torek prejsnji teden... Najprej me klice en gospod iz BB v torek popoldan... pa je rekel, naj se oglasim pri njih v Ljubljani... Potem me v sredo dopoldan klice se ena gospodicna... in mi pove, da je zadeva resena... Sem ji rekel, da me je ze prejsnji dan klical nek gospod... in da sem zmenjen, da se v sredo oglasim... In sem bil potem v sredo enkrat okoli 13 ure pri njih v poprodajni sluzbi... pa so mi dali za podpisat reklamacijski zapisnik... mi naredili kopijo, kamor so napisali neko besedilo za trgovino in so rekli, da po posti se od Avtere dobim dobropis ... Nat cakam in cakam... in prejle pridem domov, vidim, da poste se vedno nic od Avtere in klicem v BigBang... in mi gospodicna tam pove, da naj bi dobropis dobil od Avtere... in da naj klicem tja.. Klicem na Avtero ene 20x, ker se nihce ni oglasil... in ko koncno dobim nekoga, ta pravi, da Avteri meni ne more izdati dobropisa, ker zadeve nisem kupil pri njih in da Avtera izda dobropis BigBangu... in tega so ze poslali v petek 15.1. ... Klicem spet v BigBang... pa spet neki mutijo ... da naj poklicem utri, ko bo tista gospodicna, ki je zadevo sprejela v sluzbi ...
frown-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Malce počakaj, brez papirjev danes ni nič, država preveč zatežena, mora biti računovodsko urejeno pač.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ne razumeš. Uvoznik da prodajalcu dobropis. Oni imajo sedaj podlago, da tebi vrnejo denar.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Se bojim, da bo potem trajalo se dlje... Ze zdaj sem doma brez backupa, ker sem backup disk ponucal, da sem shranil nanj to, kar se je dalo spravit ... Sem pa ze nasel v enem Big Bangu disk, ki mi ustreza (tak, kot sem ga imel, le da je 2TB... in da ima celo 5 let garancije
grims-1.gif
) ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Seveda mije jasno to... vendar pa so mi v sredo v Big Bangudrugace poskusali naflancat... da naj bi dobil dobropis od Avtere... Danes sem klical na Avtero in so rekli, da so oni dobropis poslali Big Bangu... tako da sedaj v tem primeru komplicira in muti Big Bang ... Ali pa vsi po vrsti lazejo strankam, da se jih vimprej znebijo... Ponavadi nisem "tecna" stranka... in marsikaj potrpim... in verjetno je to narobe... Vendar ce bodo oni imeli tak odnos do strank, bodo stranke samo se bolj uveljavljale svoje pravice, ki jim jih nudi zakon ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kot prvo je ta disk sedaj cenejsi... kot drugo, pa ga nimajo niti na spletu... niti v Ljubljani v nobenem BBju ... Imajo ga pa v Kranju ... Upam, da se bo jutri dopoldan resilo... Zdaj bo morala tista revce, ki je sprejela reklamacijo to pojasnjevati... Imajo pa zoprnega sefa (vsaj obcutek sem dobil, da je sef, ker je kar nekaj vpil zadaj, ko sem jaz pojasnil, kaj bi rad... in da sem prej govoril z eno gospodicno ...) ki se ne zna obnasati s strankami ...
smile-1.gif