Garancija - dobropis - menjava

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V bistvu garancijski list ni izpolnjen... na njem je samo Avterina nalepka z njihovo barkodo in stevilko... poleg sem nasel takrat samo izpisek od AMEX kartice, s katero je bilo placano, vendar tam se vidi le znesek, datum in prodajno mesto (Big Bang Giga Ljubljana)...

Sedaj sem pa se tretjic obrnil tisto skatlo, kjer imam vse dokumente (racune, izpiske,... ) iz tistega obdobja in koncno nasel racun
cheer.gif
...


Ce torej sedaj povzamem napisano (brez tiste kregarije vmes
evil.gif
) ... je najbolje po novem letu iti do Avtere, vzeti disk nazaj in ga nesti v Big Bang... tam povedati, kaksna je situacija... da je disk bil ze na Avteri in da takega modela ni vec... in da zahtevam dobropis, s katerim si lahko potem pri njih kupim nekaj za 299,90 €, kolikor je takrat kostal disk?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Verjetno ti tudi oni lahko ponudijo enakovreden disk, morda imajo še kakšnega starega kje. :>
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
zakaj dobropis... s tem se obvežeš da boš zapravil denar pri njih. upravičen si do vračila kupnine, vendar v skrajni sili 46 dan po oddaji v reklamacijo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tako ali tako potrebujem disk... Ce bodo le imeli kaj takega, kar bi me zanimalo... trenutno vsaj v spletni trgovini nimajo nic zanimivega... Ce pa vrnejo denar, pa se toliko bolje... Potem ga lahko kupim tudi kje drugje...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
tukaj ni vprašanje če... zakon je jasen reklamacijo morajo v 45 dneh rešiti z vračilom denarja... vse ostalo je tvoja dobra volja
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
če imaš zapisnik od avtere potem od 21.12.2009 vemdar kot pravim to je skrajni primer, mislim da bodo imeli v BB kar razumevanje za situacijo
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Od Avtere imam zaenkrat samo papir, ki sem ga dobil, ko sem zadevo predal njim... Naslednji teden grem v akcijo... in jih poklicem, naj zadevo pripravijo, da jo pridem iskat... potem pa nesem v BB ...

Upam samo, da ne bodo se tam komplicirali in rekli, da morajo zadeve najprej dat na servis, da preverijo
rolleyes-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Update:

Danes prevzel disk v Avterinem servisu... Na nalog so samo dopisali, da je stranka disk prevzela na lastno zeljo ...

Disk sem nesel v BigBang, kjer pa je prijazna gospodicna rekla, da ga mora poslati ... na Avtero
bonk.gif
...

To bi lahko se na Avteri lahko ze takoj z BigBangom zmenili... pa bi jaz imel manj "letanja" sem in tja... in manj kilometrov...

Je pa problem, ker imajo trenutno v BigBangu (vsaj v tistem, ki je zraven Merkurja - Big Bang Mega) "izropane" police... Od tavelikih zunanjih diskov imajo samo osnovne WDje z 1TB prostora in USB 2.0 prikljuckom ... Upam, da imajo kje drugje kaj vec izbire in da je to samo posledica novoletnih nakupov in inventur... drugace bo potrebno se drugje malo pogledat ...
cool-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Samo ena misel na celo zgodbo...


Lep nauk o tem, kako si lahko novodobne 2, 3 ali 5 letne garancije preprosto zataknemo nekam. Enakih izdelkov že zdavnaj ni na policah in poizkusijo ti vsiliti napravo, ki ima samo osnovno karakteristiko (v tvojem primeru kapaciteto) enako. Edina sreča je, da ti inflacija ni pojedla (preveč) začetnih sredstev (če se boš uspel zmeniti za vračilo kupnine).

Nekako tako kot da ti v garanciji crkne Mercedez S klase in ti v zameno ponudijo A razred. Ja pa gospod, saj imata vendar oba štiri kolesa, kurita enako gorivo in sta registrirana za 5 oseb.
bonk.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
ČLOVEK NE VEŠ KAJ GOVORIŠ

POČAKAJ BOŠ VIDEL EPILOG... potem boš uvidel svojo zmoto
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Na servisu so poskusali tocno tako, kot je Jernej opisal
smile-1.gif
... ponudili so izdelek nizjega ranga...

Bomo videli, kako se bo razpletla zgodba z Big Bangom ... Na zacetku me je gospodicna hotela napotiti na Avtero, da mi morajo oni dati dobropis... Pa sem ji se enkrat ponovil, da sem ravnokar od tam prisel... in ji povedal tole, kar sem napisal... Da tam so mi ponudili pac po velikosti enako velik disk... najprej osnovni model... kasneje pa takega s FW800 prikljuckom... ampak sele po 15. januarju, ko naj bi prisli na zalogo ...

Vseeno upam, da se bo izteklo zame ugodno... Ali enakovreden izdelek ali pa denar...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
omenjal si, da specifikacijsko identičnega nimajo niti ga ne bodo dobili, zdaj praviš da ga bodo dobili 15. januarja. Torej imajo oz bodo dobili ali ne?

zate se bo razpletlo sigurno tako, da boš na enakem (denar ali izdelek) ali na boljšem
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
okoli 15. januarja naj bi dobili tisti disk, ki so mi ga ponudili na Avteri (enaka velikost, torej 1TB in da ima tudi FW800 prikljucek... nima pa RAID >> WD MyBook STUDIO 1 TB).

Tole sem napisal v prvem sporocilu:
Citat:
Moj prejsnji disk je takrat stal 299€, sedaj pa sem nasel ceno okoli 245€ (KLIK), vendar dvomim, da se sploh se da narocit, glede na to, da artikel ni vec aktualen... Na Avteri pravijo, da mi pripada le disk enake velikosti... Ker tega modela ni vec, mi je ponudil WD MyBook STUDIO 1 TB (KLIK). Ta naj bi bil enakovreden... vendar pa je cena tega okoli 160€ ... Ta ne omogoca RAID... Res da izgleda bolj "fancy"... samo to mene ne zanima... Disk je tako na omarici pod mizo in ga sploh ne vidim ...


Upam, da se bo res tako razpletlo
smile-1.gif
...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
če nočeš tega brez raida potem to tudi jasno povej, da ne bodo mislil da je tisti ki pride 15. januarja sprejemljiv
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Temo sem si prebral, povej da si izbral ta disk zaradi točno teh lastnosti in ali naj ti dajo enakega oziroma več vrednega ali pa denar nazaj.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To sem ze rekel uni gospodicni na poprodajni podpori v Bigbangu ... da na Avteri nimajo tega modela, niti enakovrednega diska ... in to, kar so mi oni rekli, da mi lahko ponudijo drugega cenejsega in da drugega ne morm izbrai, niti ne morem dobiti dobropisa ali denarja...

In je rekla, da bodo oni poslali disk v Avtero in zahtevali enak disk ali dobropis... tako tudi pise na reklamacijskem zapisniku, ki so ga napisali v Bigbangu ... In ko dobijo od Avtere odgovor, dobim denar nazaj in sicer v visini, ki je na racunu (299,90€) ...

Bom napisal, kako se je razpletlo (oz. upam, da ne se bolj zapletlo) ... Se mi je pa zdelo, da je uni na Avteri ze tocno vedel za kaj gre, ko sem po telefonu vprasal, ce lahko disk pripravijo, da ga pridem iskat... Ni nic spraseval zakaj ...
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik netko pravi:
če nočeš tega brez raida potem to tudi jasno povej, da ne bodo mislil da je tisti ki pride 15. januarja sprejemljiv

Ce ne bo drugega, bom verjetno kupil takega... vendar ne 1TB...ampak 2TB ... Zal ga pri nas se nikjer nisem zasledil... zato bom vejretno moral se malo pocakati, da ga dobijo ... in ga bom potem kupil... Ali pa narocil iz tujine ...

Tale je tisti, ki pride 15.1.2010 >> http://www.avtera.si/src/article.php?articleid=83492

Jaz bi pa tegale >> http://www.preissuchmaschine.d...AAJ0020HSL.html
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Nekaj imaš prav, nekateri tu so res iz avtere, a vendar netko ni med njimi, edino če je kaj spreminjal brez obvestila
wink-1.gif


Sej verjetno bos dobil vračilo, ali pa boljši disk z vsemi minimalnimi specifikacijami tvojega modela. ( če enakega res ni za dobiti)
Odvisno kaj se bo Avteri zdelo ceneje ( plačilo takratne prodajne cene BBju za tvoj model ali pa nabavna cena višjega modela od tvojega).