Forumi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
Škoda, dejansko se je v Politiki marsikaj zvedelo, kar so mediji “spregledali”. Očitno bom sedaj v temi, ker FB ne spremljam, še manj pa medije. Izgleda je to novi svet, ko interesne skupine ubijejo neodvisne platforme in s tem obvladujejo javno informiranje. Če se prav spomnim, je tudi za kar nekaj zadev bil ravno Alter vir, da so se stvari pojavile v širši javnosti.
Tudi Covid 19 je bil koristen, da si ugotovil, kdo živi v nekem svojem svetu.
Kakorkoli lastnina je lastnina, en mesec je bil dovolj, sedaj jokajo samo …
Škoda, saj obstaja veliko ostalih možnosti za “umiritev” uporabnikov, res pa bi to zahtevalo par mesecev konkretnega dela s strani moderatorjev.

MaverickT verjamem, da nimaš nekih lastnih političnih motivov zadaj, ampak morda v razmislek ali s tem dejanjem dejansko nisi padel direkt v past teh interesnih skupin in naredil točno to, kar želijo. Odstranitev alternativnih virov informacij in s tem obvladovanje plasiranja informacij. Ti pa sam veš, koliko ti to pomeni.
Sliko je treba gledati sirse. S tem forumom ima lastnik lahko samo tezave, tudi na katerem drugem podrocju. Ker sem skoraj preprican, da je bil tole hobi projekt, ki se je spremenil v kup gnoja in ima lahko daljnosezne negativne posledice marsikje, v povezavi z lastnikom. Prihodkov pa tule ni.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.467
5.465
113
Škoda, dejansko se je v Politiki marsikaj zvedelo, kar so mediji “spregledali”. Očitno bom sedaj v temi, ker FB ne spremljam, še manj pa medije. Izgleda je to novi svet, ko interesne skupine ubijejo neodvisne platforme in s tem obvladujejo javno informiranje. Če se prav spomnim, je tudi za kar nekaj zadev bil ravno Alter vir, da so se stvari pojavile v širši javnosti.
Ja nič, bomo pač morali bolj redno gledati Kdo vam laže?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Sliko je treba gledati sirse. S tem forumom ima lastnik lahko samo tezave, tudi na katerem drugem podrocju. Ker sem skoraj preprican, da je bil tole hobi projekt, ki se je spremenil v kup gnoja in ima lahko daljnosezne negativne posledice marsikje, v povezavi z lastnikom. Prihodkov pa tule ni.
To mi je jasno. Vendar nekateri damo nekaj tudi na vrednote ;).
Poleg tega bi s konkretnimi ukrepi zelo hitro spravil komunikacijo na ustrezno raven. Tudi sam sem bil s strani MaverickT ooozorjen in mi je dalo to misliti, da smo dejansko prestopili mejo normalnega komuniciranja in sem se odločil, da stopim korak nazaj. Če nekdo tega ne zmore, se mu pač onemogoči sodelovanje v temah ali delu foruma za nekaj časa, če to ne pomaga trajno ali pa ban. Možnosti je ogromno, res pa zahtevajo angažma. Sploh na začetku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Matey

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Škoda, saj obstaja veliko ostalih možnosti za “umiritev” uporabnikov, res pa bi to zahtevalo par mesecev konkretnega dela s strani moderatorjev.
Tukaj je vir težav, ker se to ni izvajalo.
Bivši moderator je še prispeval k sranju, ibiza ukrepa le občasno, ostali pa kot da jih ni.
Sami uporabniki se ne bodo umirili-so imeli skoraj mesec časa in je bilo brez sprememb.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in jonny77

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Prav tako ni smiselna omejitev za moderatorje, da nekateri ne morejo moderirati vseh podforumov. Že tako se redko kakšen prikaže tu gori, potem pa še ne more ukrepati.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.980
113
MaverickT verjamem, da nimaš nekih lastnih političnih motivov zadaj, ampak morda v razmislek ali s tem dejanjem dejansko nisi padel direkt v past teh interesnih skupin in naredil točno to, kar želijo. Odstranitev alternativnih virov informacij in s tem obvladovanje plasiranja informacij. Ti pa sam veš, koliko ti to pomeni.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Prav tako ni smiselna omejitev za moderatorje, da nekateri ne morejo moderirati vseh podforumov. Že tako se redko kakšen prikaže tu gori, potem pa še ne more ukrepati.
To je nepomembno. Če imaš dovolj moderatorjev, ni težava. In če nekdo ne želi moderirat nekega dela, potem ga pač ne bo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.386
5.416
113
Alternativni viri informacij so dobrodosli, ampak treba se je zavedati, da tudi info niso enakovredne. To, kar se je tukaj dogajalo ni služilo nicemer, kot da je dajalo obcutek ljudem, ki nic ne vedo, da nekaj vedo ter da je posledicno njihovo mnenje v kakrsnikoli korelciji z besedami, ki jih radi uporabljajo in zlorabljajo: dokazi, dejstva, resnica, demokracija... Kaj je res in kaj ne, ni stvar glasovanja in kateri se bodi bolj drli in zalili in preglasili.

Alter je bil na dobri poti druzbene greznice oziroma ze na robu nje zadnja leta. Se nekatere, ki so sposobni normalne komunikacije (kar se steje za normalno v neki civilizaciji) so potegnili zraven... ne vem, zakaj taka tendenca, da se ohranja vire raznoraznih besov, frustracij, ogroženosti, občutka nemoči... Dokler so bile teme o politiki, veri ipd postranskega pomena, so bili uporabniki bistveno bolj prijetni. To ne znamo vec?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Dovolj bi bilo ze nekaj podobnega kot smo imeli, ce x uporabnikov en post oznaci kot spam se ta pac skrije in je to to.
Ja to bo naravnost idealno, se je videlo v določenih temah. :zavijazocmi:
Ni važno, kaj je napisano, če je nekaj napisal nasprotnik/bilo izraženo drugačno mnenje, je bilo takoj 5-10 prstov dol pod postom. V primeru spam gumba, bo "vesela druščina" tako poradirala vsa nasprotna mnenja/njim neljube uporabnike, neglede na vsebino postov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Alternativni viri informacij so dobrodosli, ampak treba se je zavedati, da tudi info niso enakovredne. To, kar se je tukaj dogajalo ni služilo nicemer, kot da je dajalo obcutek ljudem, ki nic ne vedo, da nekaj vedo ter da je posledicno njihovo mnenje v kakrsnikoli korelciji z besedami, ki jih radi uporabljajo in zlorabljajo: dokazi, dejstva, resnica, demokracija... Kaj je res in kaj ne, ni stvar glasovanja in kateri se bodi bolj drli in zalili in preglasili.

Alter je bil na dobri poti druzbene greznice oziroma ze na robu nje zadnja leta. Se nekatere, ki so sposobni normalne komunikacije (kar se steje za normalno v neki civilizaciji) so potegnili zraven... ne vem, zakaj taka tendenca, da se ohranja vire raznoraznih besov, frustracij, ogroženosti, občutka nemoči... Dokler so bile teme o politiki, veri ipd postranskega pomena, so bili uporabniki bistveno bolj prijetni. To ne znamo vec?

Vsaka opravilno sposobna oseba naj bi znala tekom časa presoditi o verodostojnosti nekega vira. In to, da teh virov ni, je slabo.
Dejstvo je le to, da je naloga moderatorjev, da nivo komunikacije ostane pravi. Ostalo je na uporabnikih. To se lepo vidi tudi v temi o Ukrajini, kjer se dejansko limajo laži. Pač jaz čez prispevke nekaterih uporabikov samo grem mimo, ker vem, da lažejo. Če recimo napišem, da lažejo in jim dam link do “alternativne” informacije, ne vidim težav. Potrebno mi je pa preprečiti, da bi jim j….
In sam recimo, tudi če se ne strinjam z njimi, ne bi želel, da se banajo. Zakaj? Ker tako dobivam informacije iz njihovega mehurčka in včasih tudi slepa kura zrno najde.
Poleg tega pa, kdo po tvojem podaja kvalitetne informacije? Oz. kdo bo meni ocenil, da je neka informacija kvalitetna? MSM?
To mora vsak sam ocenit, težava pa nastane, ko se takšne alternativne platforme sesuvajo.

Z ustreznim moderiranjem pa se izogneš greznici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Najbolj je smešen cappy ki išče krivca za nastalo situacijo, a sam je najbolj mešal drek :valjamse:
Noben uporabnik ni kriv za nastalo situacijo. Je bilo lepo povedano, da so bili pritiski na njega in da ima po domače poln k.... ter da bo razkril javne ipje userjev od sedaj naprej če bodo to zahtevali itd....

omenjal še policijo in odvetnike.

Ti zopet pikiraš na userje?
Kar je zelo zanimivo je to da med perjado se to dogaja, admin pa ni toliko desca, da bi po pravic povedal imam težave, pritiske zato brišem teme iz foruma. Ne pa nebuloz neki uporabnik mi je svetoval, ta uporabnik ni to mislil, kar je naredil in druge floskule....

Še enkrat to je živ dokaz svobode, ki je problematična v tem času, prej ni bila, če sem iskren je bilo v času prejšne vlade celo javno javnih medijih hujše.
Vi se spet žrete med sabo, kdo je kriv?
 

Svobodnjak

Fizikalc
9. sep 2022
477
-3.215
28
Še na hitro mojih "50c" za to temo:

- Uporabnik, ki je Mavericka kontaktiral in mu zaradi njegove daljše odsotnosti na forumu predstavil situacijo, ki je definitivno zahtevala neko ukrepanje, sem bil jaz. Takrat je bila na voljo opcija, da se kontaktira lastnika ter najde neko rešitev ali pa se naredi alternativo alterju in ta druga opcija se mi osebno pač ni dopadla tako da sem posledično ukrepal tako kot sem. Ni mi žal kljub temu, da se z današnjimi rešitvami oz. "rešitvami" ne strinjam ampak izbira le-teh pač ni (več) moja stvar.

- Tudi sam sem razočaran nad izbrisom podforuma Parlament & Spam, še toliko bolj sem pa razočaran nad novimi pravili, ki izrecno prepovedujejo politično debato na forumu (1. člen, 4. točka - https://www.alter.si/help/terms/), to je po mojem mnenju izjemen fail. Razumem zakaj (izogib prenosa politike na druge podforume) ampak izbrana rešitev v obliki izbrisa ter prepovedi je pomoje zelo napačna, enostavno preveč smrdi po kompletni cenzuri in nezaželljeno obnašanje nekaterih (kdaj tudi mene) ne sme biti vzrok za to, saj se da take probleme rešiti na drug način, ki pa res ni tako enostaven/hiter/eleganten ampak zahteva kar nekaj časa in energije, t.j. redno/sprotno moderiranje vključujoč redna brisanja postov, izdajanje opozoril, začasne in stalne bane ter omejitve pri pisanju. To se je zdaj tudi dokaj redno začelo delat in IMHO bi to sčasoma doseglo željen učinek ampak izgleda, da se je vse skupaj odvijalo prepočasi.

- Ponujena alternativa izdelave interesne skupine oz. zaprtega podforuma v bistvu sploh ni alternativa. O politiki ter njenemu delovanju, ki vpliva na vse nas je nujno potrebno debatirati javno in ne zgolj s somišljeniki, dopustnost izražanja različnih mnenj je nujno potrebno pa čeprav je lahko to mnenje spisano na bolj (ne pa preveč) primitiven način. Pač niso vsi literarno oz. splošno izobraženi, mnenje pa imajo vsi in bi morali imeti tudi vso pravico to mnenje izraziti. Meja bi morala biti postavljena pri jasno postavljeni definiciji sovražnega govora in ne pri točki, ko so prizadeta čustva nekoga, ki se zaradi X razloga ne strinja z napisanim.

Edit: typo, hitri prsti pa še par tipk na tipkovnici mi šteka
OMG, evo, to je tipičen primer, ko je bolje, da si tiho in nimaš prehitrih prstov in se ne razkriješ.

Kar se pa tiče tvojega moderiranja in takratnega "rangiranja" določenih uporabnikov- najbolje, da namesto tipkanja traktatov in klobasanja po forumu najdeš tisti post in nas neposredno razsvetliš, kaj si mislil, da ne bo več dileme..ker sedaj so seveda vsi tisti, ki so se ti takrat posmehovali vsi butlni, samo ti si pameten. In še enkrat- ja, delim mnenje še z nekaterimi treznimi tukaj, da je forum, posebej politika od takrat šel strmo navzdol.

Je pa ta topic eden boljših zadnjih časov-besnenje peščice pregretih glav, ki ne bodo imeli več peskovnika za sproščanje frustracij, grožnje z ustanovitvijo svojega foruma itd...neprecenljivo.:valjamse:
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.947
113
Fantje, pa ja ne boste zapravljali na tisoče evrov za nakup Alterja... Štartajte novo zadevo, denar pa raje vložite v oglaševanje. 3,5k obiskovalcev dnevno lahko dosežete z relativo malo investicijo.

Prazniki so kot nalašč za ta korak. Prostega časa imate dovolj, znanja pa vam tudi ne manjka.

Kot rečeno, pri tem vam jaz pomagam še toliko, da vam 1 mesec vrtim oglase. Na alterju jih že nekaj časa ni.
Če bi zbrisal uporabnika Andy pa mirsi iz foruma, bi rešil 3/4 problema

Ne bi bilo potrebno zbrisati nič drugega
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Noben uporabnik ni kriv za nastalo situacijo. Je bilo lepo povedano, da so bili pritiski na njega in da ima po domače poln k.... ter da bo razkril javne ipje userjev od sedaj naprej če bodo to zahtevali itd....

omenjal še policijo in odvetnike.

Ti zopet pikiraš na userje?
Kar je zelo zanimivo je to da med perjado se to dogaja, admin pa ni toliko desca, da bi po pravic povedal imam težave, pritiske zato brišem teme iz foruma. Ne pa nebuloz neki uporabnik mi je svetoval, ta uporabnik ni to mislil, kar je naredil in druge floskule....

Še enkrat to je živ dokaz svobode, ki je problematična v tem času, prej ni bila, če sem iskren je bilo v času prejšne vlade celo javno javnih medijih hujše.
Vi se spet žrete med sabo, kdo je kriv?
Kako ste nekateri oprani. Zgleda da se še lastne sence bojite.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.