Forumi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

B81

22. jul 2007
34.533
8.980
113
Vprašanje je ali so podforumi ohranjeni in izklopljeni ali so pobrisani. V slednjem primeru je šlo za nekaj velikega, ne pobriše se cel forum ali več njih zaradi dolgih gobcev in prehitrih prstov. Pomeče se uporabnike in zdravo, tu je v tem primeru šlo za pobris dokumentirane zgodovine, člankov in videov dela vlade (te in ostalih).
Poročevalci so danes bolj ali manj tiho, verjetno so dobili kak aplavz za dobro opravljeno delo.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Danes nisem zasledil nekih resnih političnih debat v tem temah. Ko bodo, in ko jih bom zasledil, začnem po protokolu iz pravil (1. opozorilo, nato sledijo nadaljne sankcije).
Aja. Nisi zasledil nekih resnih političnih debat:bonk:
Mi je vse jasno, si vse povedal. Dovolj časa si imel. Pa si spet vse skupaj spacal na pol. Niso vse krivi uporabniki. Seveda, kolikor jim pustiš, tako je. Če jim ponudiš prst, zagrabijo za celo roko. Največji problem je pri tebi, ker ne znaš in nisi znal "vodit" tega foruma. Nisi znal postavit za moderatorje ljudi, ki so tega sposobni. Sedaj so pa krivi vsi drugi.

1 leto clan, pa vse ve. pha.
Točno to. Če nisi GURU in nimaš v "podpisu" letnice 2007 pa ne smeš komentirat, al kaj. Kaj moram najprej tebe vprašat, če lahko kaj povem.
Dej spel se. pha.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Točno to. Če nisi GURU in nimaš v "podpisu" letnice 2007 pa ne smeš komentirat, al kaj. Kaj moram najprej tebe vprašat, če lahko kaj povem.
Dej spel se. pha.
V tem primeru se nakazuje na uporabnika, ki je tu nekoč že bil! In ki je znal podtalno grozit uporabnikom.....jim sledit v RL (ni ločil VL vs RL)
V političnih temah se je pod Snecerjem nekaznovano lahko drl "še premal smo jih...." (ubistvu sta nekoč bila kar 2 taka!)

To je bil alter.si nekoč......ko uporabniki še niso menili da smo v zatonu.....! :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
a sem to napisal, da ne smes komentirat?

glede na ton komunikacije si tipicen primer uporabnika, ki bi moral biti ze na 1. opozorilu.
Zaradi takih kot si ti smo nekateri taki kot smo. Seveda nedolžna ovca, ki vse ve in ima vedno vse prav, vsi ostali pa bi po njegovem morali biti ža na opozorilu al pa še ta naj ta boljš banani, da bi oni lahko delali kar bi hoteli.
Res hitro pozabljaš kaj delaš, oziroma si delal, oziroma koliko sranja si že nasral v teh letih na forumu.
Res žalostno, da se sami ne zavedate kako gnojite. Vidite samo druge.
pha
 
  • Haha
Reactions: turbobitch in jest5

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
antje, pa ja ne boste zapravljali na tisoče evrov za nakup Alterja... Štartajte novo zadevo, denar pa raje vložite v oglaševanje. 3,5k obiskovalcev dnevno lahko dosežete z relativo malo investicijo.

Prazniki so kot nalašč za ta korak. Prostega časa imate dovolj, znanja pa vam tudi ne manjka.

Kot rečeno, pri tem vam jaz pomagam še toliko, da vam 1 mesec vrtim oglase. Na alterju jih že nekaj časa ni.

Ti pa visoko letaš, da meniš da je tole vredno na tisoče €. Če bi forum postavljali, bi bil izključno namenjen debati ne oglaševanju, itak imajo vsi več ali manj adblock.
alter.si je samo domena ki je vredna natanko 19,9€ v akciji pa še manj.

Still če je interes ga bomo na hitro postavili, brez cenzure in nebuloz o policajih. VM bo pa laufala na esxi storagu, da ne bo problemov z diski ali hw... Seveda če je interes.

Tvoje pokroviteljstvo o reklamiranju pa obdrži...
Alter ni vreden nič, vredni so userji, ki pač dajo svoje mnenje, takšne ali drugačne.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.519
2.047
113
Ti pa visoko letaš, da meniš da je tole vredno na tisoče €. Če bi forum postavljali, bi bil izključno namenjen debati ne oglaševanju, itak imajo vsi več ali manj adblock.
alter.si je samo domena ki je vredna natanko 19,9€ v akciji pa še manj.

Still če je interes ga bomo na hitro postavili, brez cenzure in nebuloz o policajih. VM bo pa laufala na esxi storagu, da ne bo problemov z diski ali hw... Seveda če je interes.

Tvoje pokroviteljstvo o reklamiranju pa obdrži...
Alter ni vreden nič, vredni so userji, ki pač dajo svoje mnenje, takšne ali drugačne.


Vsak lastnik lahko po svoje ceni lastnino, tako da MT spoštujem.

Odpri nov forum pa bomo videli, če bo interes za njega ali bo pa propadel v parih mesecih.

Se spomnem 10 let nazaj, ko so se odpirali podobni forumi kot Slo-tech, ker tam je pač bila računalniška greznica. Danes Slo-tech še stoji, tistih novih forumov pa nikjer več ni.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Vsak lastnik lahko po svoje ceni lastnino, tako da MT spoštujem.

Odpri nov forum pa bomo videli, če bo interes za njega ali bo pa propadel v parih mesecih.

Se spomnem 10 let nazaj, ko so se odpirali podobni forumi kot Slo-tech, ker tam je pač bila računalniška greznica. Danes Slo-tech še stoji, tistih novih forumov pa nikjer več ni.
Tukaj se popolnoma strinjam....
Kot rečeno če bi bil interes po alternativi lahko volunterno pač probamo, pa vidimo kako se bo obnesl. Bi bil pa to bolj desničarski forum, levaki pa bodo itak reklamo naredl.

Sej je pri novaTV isto, gledajo jo bolj kot ne levaki...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.519
2.047
113
Tukaj se popolnoma strinjam....
Kot rečeno če bi bil interes po alternativi lahko volunterno pač probamo, pa vidimo kako se bo obnesl. Bi bil pa to bolj desničarski forum, levaki pa bodo itak reklamo naredl.

Sej je pri novaTV isto, gledajo jo bolj kot ne levaki...

Ne vem če bi preživel nov forum, dosti ljudi se je preselilo na FB skupine in imajo tam različne debate.

Pri forumih počasi pridobivaš nove uporabnike, seveda če je zanimiv na več področjih in privabi nove uporabnike. To pa lahko traja leta in leta da boš imel 500-1000 aktivnih uporabnikov, če jih boš sploh imel.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.980
113
Alter preživi s 100 aktivnimi uporabniki. Če jih je sploh še 100.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.980
113
Na tablo je med novačenjem svobodnjakov prišlo nekaj le-teh, ki se niso strinjali z ustaljeno prakso, ki smo jo podpirali stari uporabniki, torej žaljivke od npr. jest5 ali bizija, in na drugi strani od 123ja. S tem, da nekateri so žaljivi hinavsko, v stilu Jonasa, drugi pa kar direkt, po domače. Jbg, ne bo konec sveta, človek se s tabo ne strinja, ti reče butl in pokaže, kaj ima v glavi in kakšen je (cepec, narcis ali vzgojen sonček). Nič hudega.
Ne kupim, da je akk uporabnik bil toliko osebno prizadet, da je jamral adminu. Pa še takrat ne bi prišlo do izbrisa.

Dežurni pa nič, na kloju je danes veselica. Po alteru gremo še drugam pogledat, kje ga serjejo.
 
  • Haha
Reactions: jest5 in jonny77

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.350
113
Pomurje
Ne bo sile ce tam serješ dalje.
Mi pa ni jasno zakaj srat, če vem da se da bolje.

Imamo teme kjer ni težav s sralci pa je 4x8 med bolj aktivnimi in vedno z veseljem pogledam njegovo prezrto vsebino.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.980
113
Ne bo sile ce tam serješ dalje.
Mi pa ni jasno zakaj srat, če vem da se da bolje.

Imamo teme kjer ni težav s sralci pa je 4x8 med bolj aktivnimi in vedno z veseljem pogledam njegovo prezrto vsebino.
Nisi razumel, "mi na kloju" gremo pogledat, kje ga serjejo, da se naredi red, kot tukaj.
 

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Zakaj xenforo
MyBB je čist ok in free...
Jaz sem se pri migraciji iz UBBThreads odločil za plačljivo različico XenFora. Pred leti je bil phpBB precej popularen kar se tiče exploitov in se mi je zdelo smiselno skeširat tistih par 100 eur in imeti mir pred vsakotedenskim patchiranjem in to počet parkat letno. Nevem pa kakšna je situacija zdej kar se phpBB-ja tiče, res nisem na tekočem, ker na web področju ne delam več kaj dosti.

Pa če postavljaš nekaj iz nule te tudi ne skrbijo performanse pri večji količini objav. Pri migraciji iz stare platforme pa smo tukej na alterju imeli ranga 2 mio postov, kar pa zahteva optimizirano arhitekturo (koda, baza, pravice...).

Deleč od tega, da bi ti znal svetovat kaj danes izbrat. XF seemed to be a good coice at that time :).
 
Nazadnje urejeno:

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.647
3.901
113
Jaz sem se pri migraciji iz UBBThreads odločil za plačljivo različico XenFora. Pred leti je bil phpBB precej popularen kar se tiče exploitov in se mi je zdelo smiselno skeširat tistih par 100 eur in imeti mir pred vsakotedenskim patchiranjem in to počet parkat letno. Nevem pa kakšna je situacija zdej kar se phpBB-ja tiče, res nisem na tekočem, ker na web področju ne delam več kaj dosti.

Pa če postavljaš nekaj iz nule te tudi ne skrbijo performanse pri večji količini objav. Pri migraciji iz stare platforme pa smo tukej na alterju imeli ranga 2 mio postov, kar pa zahteva optimizirano arhitekturo (koda, baza, pravice...).

Deleč od tega, da bi ti znal svetovat kaj danes izbrat. XF seemed to be a good coice at that time :).

Jaz sem načeloma open source guy. Niti se nebi hotel stem ukvarjat tako profesionalno kot ti. Ker smo v branži kjer je hosting praktično doma, virtualizacijski hosti so proxmox, placa neomenjeno. Security pa itak hendlam čez Fortigate, kjer je antivirus, dns filter, IPS, webappl firewall in ssl/ssh inspection in na koncu še sandbox. Regijsko bi tudi izključil azijske države in (seveda poleg patchiranjem najnujnešim).

job done...
Still, tukaj je govora o free speach, kjer ti kompliciraš big time in to me moti. Kako bi to ratalo iz vidika pridobivanja userjev pojma nimam. Vendar mislim, da ko pokažeš pravo sliko te vlade, se levičarji ne morej upreti. Lep primer je novaTV, kjer je praktično edin tv medij tako trn v peti celotni levi shemi.

Kar pa je najbolj zanimivo, da si prav v času perjadi ti začel omenjati pritiske z policaji, ter omenjati odvetnike. Tukaj me pa res zanima, a si to malo naložil, ali pa je očitno res tako velika globoka država, ker finančni interes si zanikal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Škoda, dejansko se je v Politiki marsikaj zvedelo, kar so mediji “spregledali”. Očitno bom sedaj v temi, ker FB ne spremljam, še manj pa medije. Izgleda je to novi svet, ko interesne skupine ubijejo neodvisne platforme in s tem obvladujejo javno informiranje. Če se prav spomnim, je tudi za kar nekaj zadev bil ravno Alter vir, da so se stvari pojavile v širši javnosti.
Tudi Covid 19 je bil koristen, da si ugotovil, kdo živi v nekem svojem svetu.
Kakorkoli lastnina je lastnina, en mesec je bil dovolj, sedaj jokajo samo …
Škoda, saj obstaja veliko ostalih možnosti za “umiritev” uporabnikov, res pa bi to zahtevalo par mesecev konkretnega dela s strani moderatorjev.

MaverickT verjamem, da nimaš nekih lastnih političnih motivov zadaj, ampak morda v razmislek ali s tem dejanjem dejansko nisi padel direkt v past teh interesnih skupin in naredil točno to, kar želijo. Odstranitev alternativnih virov informacij in s tem obvladovanje plasiranja informacij. Ti pa sam veš, koliko ti to pomeni.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
955
113
MaverickT verjamem, da nimaš nekih lastnih političnih motivov zadaj, ampak morda v razmislek ali s tem dejanjem dejansko nisi padel direkt v past teh interesnih skupin in naredil točno to, kar želijo. Odstranitev alternativnih virov informacij in s tem obvladovanje plasiranja informacij. Ti pa sam veš, koliko ti to pomeni.
Točno to je tudi moje mnenje. :zmaga:
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.