[Formula 1] VN Monte Carla - Monaco

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Valda, v A fektu. Sej je že zadnjič rekel nekaj v stilu, da je cajt da eden velik dirkač zmaga v Monacu (verjetno je imel v mislih sebe
grin1.gif
). V treh dneh se bo opravičil in je to, to... Glede kazni je res počasi blesavo ratalo. Ne vem sicer če bo dobil še eno kazen (tam recimo celo zasluženo) ampak prva je bila brezvezna. Če ne bodo spustili kriterija, bo počas vsako prehitevanje pod preiskovanjem...

Hvala bogu za hamiltona, vsaj popestril je sicer dolgočasno dirko. Teli komisarji bodo s temi blesavimi pravili pa kaznimi uničili celotno F1
bonk.gif


Pa še po rdeči zastavi nebi smeli gum menjati bi bilo vsaj zanimivo zadnjih 5 krogov tko so se pa samo okol peljali brezveze. Hamilton itak ni imel kaj za izgubiti še dobro da ima vsaj jajca voziti tako kot vozi ostali pussyi se več ali manj samo v koloni vozijo pa tistemu ki najhitreje gume zamenjajo je car
bonk.gif
Ful dobro res......
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vettel včeraj izjemno, da je zdržal s takimi gumami.

Kaj se pa Hamilton buni, nabasal je Masso ko je preko robnika prehiteval. Saj je en drugi tudi fasal isto kazen.

Na štartu je Hamilton prehitel Šumaherja, vendar ga je potem Šumaher pošolal nazaj če se ne motim. No kasneje je itak Mercedes razpadel, lol, kaj le delajo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Valda, v A fektu. Sej je že zadnjič rekel nekaj v stilu, da je cajt da eden velik dirkač zmaga v Monacu (verjetno je imel v mislih sebe
grin1.gif
). V treh dneh se bo opravičil in je to, to... Glede kazni je res počasi blesavo ratalo. Ne vem sicer če bo dobil še eno kazen (tam recimo celo zasluženo) ampak prva je bila brezvezna. Če ne bodo spustili kriterija, bo počas vsako prehitevanje pod preiskovanjem...

Hvala bogu za hamiltona, vsaj popestril je sicer dolgočasno dirko. Teli komisarji bodo s temi blesavimi pravili pa kaznimi uničili celotno F1
bonk.gif


Pa še po rdeči zastavi nebi smeli gum menjati bi bilo vsaj zanimivo zadnjih 5 krogov tko so se pa samo okol peljali brezveze. Hamilton itak ni imel kaj za izgubiti še dobro da ima vsaj jajca voziti tako kot vozi ostali pussyi se več ali manj samo v koloni vozijo pa tistemu ki najhitreje gume zamenjajo je car
bonk.gif
Ful dobro res......

veš, v resnici ni tako kot v need for speedu, ko ga nažgeš po notranji strani in se potem zaletiš v zunaj vozečega, itak te on zaustavi, zakaj bi bremzal pred ovinkom
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:

"Na šestih dirkah sem moral kar petkrat k redarjem. Je to šala? Je to prekleta šala? Vsi vemo, da se tu ne da prehitevati. Zelo, zelo redko dobiš priložnost. Očitno sem bil precej hitrejši od Masse. Skušal sem ga prehiteti po notranji strani ovinka, a je zavil vame. Skušal sem se mu izogniti a sva bila kar naenkrat skupaj. On je zavil vame, jaz pa sem bil kaznovan! Enako je bilo pri Maldonadu; preden je bilo to potrebno, je spremenil smer in nalašč zavil vame, da bi mi preprečil prehitevanje. To je smešno! Ti dirkači so vsi po vrsti prekleti smeškoti, to je neumno!"

Ta Hamilton pa je padel z drevesa, ni druge. Še srečo je imel, da ga ni "Majkl" pospravil pri prehitevanju.
 

Realman

Pripravnik
21. maj 2008
383
0
16
Dejstvo je, da pri prehitevanju se lahko vedno razbije dirkalnik sploh če sta 2 trmasta. Če ga pravi čas spredaj zapre, se pač razbijeta in je. Hamilton je imel serčo, da je sploh končal dirko. Je pa vsekakor eden najboj agresivnih voznikov, in prav je tako. Ko prideta 2 trmasta skupaj poči, tako kot na slovenskih cestah.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ima srečo, da se izven bolida lepo obnašajo, sicer bi verjetno že dobil "zidana".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Old skul dirkači bi ga že umirili, zdaj so pač sami pusiji pa nihče nič ne upa.

Če je nekomu všeč "dirknje", kjer se zaletavajo in razbijajo avtomobile, pa je na voljo veliko tekmovanj, kjer počno točno to, v F1 pa pač za kaj takega prostora ni, ne vem kaj je to tako težko razumet in kdo pričakuje v monacu pehitevanje je, odkrito rečeno, [censored].
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.206
891
113
Ej ves kaj, Hamilton je car, trenutno en redkih 'Old skul' like driverjev k ne jebe 5% in vozi kot je treba. Zame je prehitevanje edino bistvo F1 in edini dokaz superiornosti cele ekipe ne samo driverja, sploh ne razumem kaj hoces s tem. In povsod se da prehitevat (tud v Monacu), samo nekje lazje, drugje tezje. Prehiteti skozi box je itak poceni nadomestek, na zalost dolga leta skoraj edini nacin. Da se vrnem nazaj: bil je opazno hitrejsi, probal prehitet pa ni slo in jebiga...kaj zdaj? Vsa kasnejsa obsojanja in moraliziranja so brezveze. Po eni strani vsi kukate oz. kukamo (saj sem isti), da ni prehitevanj in kako je vse brez veze, ko pa so pa tako pol... Si ti kdaj sedel v gokartu in dirkal s kom? Ce si, potem ves kako tezk oje prehiteti, če je tekmec na tvojem nivoju in kako hitro se zgodi podobna situacija. Sam si želim točno takih dirk kot je bla ta, polne prehitevanj oz. vsaj poskusov (ceprav neuspesnih), tud kak SC ne sme manjkat, da dogaja... In absolutno brez vmesavanja FIE, oni se naj drugace borijo za tako opevano varnost. Driverji se bojo ze sami naucil, da s takim pristopom ne bo kruha - 3x bo tako naredu pa gre bitka za prvenstvo in bo zacel mal drugac razmisljat. Sploh pa nic ni naredil zanalašč (za razliko od par situacij iz omenjene oldskull garde, ena je prav famozna - MS:JV) ampak je pac probal, ker je videl moznost . Ne pa da te neki uradnicki pol jebejo za vsak kuracpalac....cist razumem, da se Hamiltonu trga. Na drugi strani pa Perezov incident, ko vsi vejo kaj se lahko tam zgodi (in se dogaja) pa je tam se zmeri sikana (predlog: naj jo zravnajo in bo fenomenalen overtaking spot)... sam to je ze druga zgodba. Da koncam: vlakcev si res ne zelim gledat, tud ce bi nonstop zmagoval moji favoriti - fakin boooring. Mislm, k si kdo res zeli tako F1?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No pol pa naj ukinejo tudi modro zastavo.

Če ga je ule za krog, naj ga frajer še prehiti.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Se vec ali manj strinjam.

Hamilton je vsaj probal nekaj narest.. Alonso pa Button sta pa cakala na Vettlov postanek ali pa crashout. Jebiga Monaco je, probas malo na silo, drugace bos za nekom obtical, nabral minuto zaostanka in lahko zaklenes obrate na 12k in kruzas do konca in sparas material za naslednjo dirko.

Potem pa se, ko nekomu uspe, kolikor tolikor manever (pustimo manjse dotike in lomljenje itak prevelikih sprednjih wingov) je pa treba kakopak kaznovat. Kar mi je pateticno pri Hamiltonu je edino njegovo jokanje po dirki, udrihanje po mostvu s faljeno taktiko, itd. Tih bot pa vozi, ce bos vozil na hard pa pricakuj tudi svoj odstop, fakin Kalimero.

Qurc, naj pred dirko vlecejo slamice, kdo bo kje koncal, pa bo eko, bio, green power, pa je stvar resena. Kreteni Fiini.


Evo, sem se "spucal" mal
smile-1.gif
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
jebeštrga ko je Sumija prehitel, bi lahko on tui bil trmast in bi sla oba v ovinek. Isto je sel pri Massi, se mu vidi da mu je Senna idol, tud on ni jebal sistema. Za mene je pa najvecji car od voznikov trenutno, poln [censored] mam F1 vlakecov.

Vettel pa spet vec srece kot pameti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Pa o kakšnem vlakcu govoriš bedak. V monacu se pač ne da prehitevat pisda, če je komi placa za en avto, če pa hamilton rine tja, ko ne gre, pa itak da bo crash, al ga bojo vsi lepo spustili, ko bodo videli, da gre prehitevat skozi nemogoče?

Prehitevanje je po novem to, da prideš ob bok z nekom (sicer si za njim konkretno!) in izsiliš prednost, ker pač oni drugi ve, da če bo zavil, bo crash ?

Šolsko prehitevanje v tistem ovinku je 2x pokazal MS, vse ostalo je pa bilo presiljeno, hamilton in di resta in logično sledi kazen.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
daj ne nakladaj
bonk.gif


Povej zakaj gledaš F1 v monaku? A gledaš okoliške stavbe, reklame......
confused-1.gif


Pyzda jst rad gledam DIRKO in vožnja eden za drugim NI DIRKA in je zame izguba časa, nažalost nimam tako dolgočasnega življenja da bi orgazmiral na vožnjo v koloni, kot očitno nekateri tu med nami
bonk.gif


Kot sem rekel, hvala bogu za hamiltona, sicer navijam za alonsa ampak je hamilton res Car
zmaga.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
za tebe je potem bolj kaki destruction derby ne pa formula...

če vam je monaco sitna proga brez prehitevanj je za to kriva FIA da proge ne zamenja.
v monacu se je vedno težko prehitevalo in vedno se bo. To hempasto zaletavanje Hamiltona pa je malo preveč.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Steza v monaku že par let ni primerna za sodobno F1, kerse enostavno prehitevati ne da, ampak zaradi karizme okoliša, je pač vedno vsako leto, spektakel okoli dirke je seveda na prvem mestu.

Letos bi bila prvič po dolgem času zanimiva dirka, saj se je obetal zelo zanimiv troboj za zmago, a se je žal zaradi neumnih pravl razpletlo dolgočasno.

Na kanadi bo spet ogromno prehitevanj, potem pa se lahko spet bunite nad komisarji in kako prehitevanj ni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če si majster se da v Monaku prehitet.
In to celo v zadnjem ovinku zadnjega kroga
smile-1.gif
MSC lani
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.206
891
113
Fante, al se pogovarjaj normalno in ne žali v tri dni al pa shut the [censored] up, ja? V Monacu se še kako DA prehitevat, sam je težje in bolj na nož - kar je mimogrede super in take dirke se gleda. In če omenjaš neko staro gardo driverjev, potem upam da veš o čem govorim al si pa presmrkav (beri premlad) in se ne spomneš kakšna je formula včasih bla, ker to zdaj ni formula pa če se razpočiš. Zdaj sva pa končala glede tega, ker vidim da je tu še vedno isto kot je blo (z redkimi izjemami).