fenix 5 ali fr 935

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Kako pa je z glasbo na teh (Garmin) urah? Je uporabno?

Jaz na Fenixu 5 plus, še nisem nalagal muzike na samo uro. Imam telefon vedno nekje pri sebi (največkrat na hrbtu če tečem ali v torbici pod sedežem na kolesu), tako da vedno samo upravljam z playlisto iz ure, torej naslednji komad in podobno, kar funkcionira odlično. Tdui če je playlista stremam iz youtuba. BT slušalke pa imam povezane z telefonom in ne uro. Moram pa preizkusiti še to opcijo, da si komade naložim gor in pustim telefon doma...
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Pakul: telefon ne vem kje ga imet med tekom:
- nadlaht mi ni ok,
- v roki malo nerodno
- nahrbtnik / torbica imam obcutek, da bi me oviralo (kaksen nahrbtnik imas?)
Tako, da bi raje imel samo eno stvar: samo ura z muziko ali pa samo telefon z aplikacijo s statistikami ala Gamin (oz katere druge sportne) ure.
Pri uri in muziki je tudi problem vzdrzljivost baterije.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Jaz imam ene par oprijetih tekaških hlač, katere imajo na križu žepek in me ne moti. Edino pač med tekom je dostopnost do telefona zelo težka, zato mi prav pridejo kontrole na uri. Drugače pa ja, načeloma, če telefon pustiš doma, naložiš mp3 na sam garmin, ti to pije vodo brez težav, vsaj moralo bi. Baterija mislim, da ni nek hud faktor, oz., če imaš polno ti mora kljub GPSu ter muziki ura zdržati ene 8 ure vadbe....kar ni malo. Govorim za Fenix 5 Plus.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
baterija.jpg
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Se odločam nekako med 735xt, polar vantage V, fenix 5 (teh je toliko variant da sem že malo obupal), FR 645.... Pogoj je multiura, torej za tek, gorski tek in bicikel, baterija, ki zdrži nekaj dni v mirovanju (da jo po treh dneh neaktivnosti dam na roko in je še dovolj baterije za 2 uri aktivnosti) in enostavna sinhronizacija pc/tel. Muzika, pametna ura in podobne zadeve mi niso pomembne, niti kakšni posebni programi in analize. Samo da čim enostavneje aktivnost odleti na garmin/polar ali stravo. Trenutno uporabljam tomtom runner2, ki ima 2 slabosti, baterijo, ki se izprazni v 2 dneh pripravljenosti (to pomeni da je vedno ko jo rabim prazna, razen če ne načrtujem aktivnosti dan vnaprej) in porazna sinhronizacija (s telefonom uspe v enem od desetih poskusov), s kablom na pc pa gre, ampak se mi ne da vedno kabla ssabo vlačit. Skratka, razlike med zgornjimi in kje jih kupit me zanimajo.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Jaz o razlikah težko pišem ker ostalih, ki si naštel v živo nisem preizkušal. Sem že nekaj časa na Garminu in sem vajen njihovega appa, pa tudi sicer mi je od naštetih meni vizualno najbolj odgovarjal Fenix (stvar osebnih preferenc, funkcijsko mslim, da so vsi tam tam). Kar se tiče baterije mi zdrži približno 7 dni, z neprestano vklopljenimi notifikacijami (maili in ostala sporočila). Sinhornizacija je perfektna oz. še nikoli nisem imel težav. Garmin Connect pa mi je tudi super, ki nudi ogromno nekih analiz. Samo aplikacijo imam povezano še z Stravo in Relive, tako da se mi vse prenaša na vse accounte avtomatično, brez zapleta.
Kot rečeno direktne primerjave ne morem delati, ker jih nism uporabljal. Definitinvo pa sem z Fenixem blazno zadovoljen. Pa verjetno tudi z nobeno izmed naštetih ne boš popolnoma nič falil, mislim da gre tukaj le bolj še za faktor cene ter vizualne všečnosti. So pa navadni Fenixi (ne Plus verizja, ki je zadnja) kar ugodni.

Aha še glede poimenovanja pri Fenixu ker so res mal zakomplicirali...obstajajo Fenix 5 (srednja velikost), potem je 5s (manjši bolj za ženske) ter 5x (povečan model, meni osebno malce prevelika). Potem je pa še zadnja verzija Fenixov, ki pa vsem oznakam dodaš še Plus zraven in je enaka analogija, s tem da so dodali še plačevanje z uro, glasba direktno na uri, ter avtomatično ima safirno steklo (pri klasično 5 imaš potem 5 saphinre verzijo za boljše steklo)....upam da je razumljivo napisano :)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
Se odločam nekako med 735xt, polar vantage V, fenix 5 (teh je toliko variant da sem že malo obupal), FR 645.... Pogoj je multiura, torej za tek, gorski tek in bicikel, baterija, ki zdrži nekaj dni v mirovanju (da jo po treh dneh neaktivnosti dam na roko in je še dovolj baterije za 2 uri aktivnosti) in enostavna sinhronizacija pc/tel. Muzika, pametna ura in podobne zadeve mi niso pomembne, niti kakšni posebni programi in analize. Samo da čim enostavneje aktivnost odleti na garmin/polar ali stravo. Trenutno uporabljam tomtom runner2, ki ima 2 slabosti, baterijo, ki se izprazni v 2 dneh pripravljenosti (to pomeni da je vedno ko jo rabim prazna, razen če ne načrtujem aktivnosti dan vnaprej) in porazna sinhronizacija (s telefonom uspe v enem od desetih poskusov), s kablom na pc pa gre, ampak se mi ne da vedno kabla ssabo vlačit. Skratka, razlike med zgornjimi in kje jih kupit me zanimajo.
Fr935. Star model, firmware speglan v nulo, sprejem boljši kot pri 945, ki ima nov chipset. Cene precej ugodne.

P.s. Sinhronizacija dela v nulo. Preko telefona sproti. Sam imam sicer starejšo f3, pa je odlična.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Če bo ura "samo" za aktivnosti in ni potrebe po fensi-šmensi barvnem displayu: Garmin Instinct se ga dobi že v rangu 250,- EUR, kar je pol cene FR935 (ki je "plastični" Fenix 5).

Pa še "dodatek" - za "resnejše" merjenje pulza in dodatnih parametrov teka, je potrebno uporabiti prsni pas in morda še foot-pod - kar dvigne ceno spet za 2x 70-80,- EUR.

Aja - pa Fenix 5 plus v osnovi nima safirnega stekla - osnovni modeli so z "navadnim" glažom.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
Instinct nima metrik, ki bazirajo na vo2max. Če je jellu za to vseeno, je to super izbira. 935 ni 2x dražja od instincta. Če se ne motim, tudi napredne metrike pri teku pri instinctu ne delujejo, ne glede na pas. Instinct ima drugo ciljno publiko.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Uro nosim samo med aktivnostjo. Torej ni treba da je fensi in tudi razna merjenja spanja, počitka, štetja korakov, plačevanje, sms in podobno odpadejo oziroma so mi nepotrebne funkcije.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.317
9.685
113
kod Džej-Zija
Uro nosim samo med aktivnostjo. Torej ni treba da je fensi in tudi razna merjenja spanja, počitka, štetja korakov, plačevanje, sms in podobno odpadejo oziroma so mi nepotrebne funkcije.
Bolj sem pisal o aktivnosti. Če te vo2max, kadenca, čas stika s tlemi, uravnoteženost korakov, višina odriva pri teku in podobna roba ne zanimajo, bo instinct pravi zate.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Bolj sem pisal o aktivnosti. Če te vo2max, kadenca, čas stika s tlemi, uravnoteženost korakov, višina odriva pri teku in podobna roba ne zanimajo, bo instinct pravi zate.

Pri teku me zanima tempo (min/km) in razdalja. Po kilometrskih časih vidim tudi pripravljenost in napredek. Vse ostalo je (zame) bolj ko ne bullshit.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Moram jih probat na roki, instinct mi na oko deluje preveč "gepancert", ampak pustimo se presenetit. A 735xt pa nihče ne mara?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Bolj sem pisal o aktivnosti. Če te vo2max, kadenca, čas stika s tlemi, uravnoteženost korakov, višina odriva pri teku in podobna roba ne zanimajo, bo instinct pravi zate.

Instinct ima kadenco teka spm (sterps per minute) nima pa ostalega kar si navedel. Za 99 posto uporabnikov popolnoma dovolj. Ravno sem z njim naredil 12 tedenski garminov program teka, ki je baziral tudi na kadenci in je zadeva delala zelo u redu.