fenix 5 ali fr 935

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Ura bo uradno predstavljena do konca meseca. Kdaj bo pa na voljo za nakup bomo pa še videli.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Imam od pomladi Fenixa 5, navaden model pa mi je brezveze. Mi je bil polarjev flow program bolj všeč pa tudi ura (V800) bolj po funkcijah. Ce kdo rabi poceni Fenixa naj me kontaktira. Grem nazaj na Polarja. Ne vem, ce Vantage V sicer upravici ceno ampak, menjam tudi Vantaga M model.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Fenix 3 saphire je bil 650 eur, Fenix 5x 900 eur, Fenix 6x PRO 1.099 eur. Lepo nalagajo ja, dražje kot je bolje se prodaja.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Fenix 3 saphire je bil 650 eur, Fenix 5x 900 eur, Fenix 6x PRO 1.099 eur. Lepo nalagajo ja, dražje kot je bolje se prodaja.
Jaz za to krivim Suunto!
Ko je Suunto dal na trg Ambit 1 ni imel konkurence pri Garminu in tudi cena je bila še kar znosna, potem pa je Suunto namesto da bi nadgradil SW pri Ambitu 1 dal na trg Ambit 2 (ki je imel le 2 funkciji več kot A1). To je bila po moje prva svinjarija, ki jo je naredil Suunto nam kupcem.
Potem pa se je zbudil Garmin in dal na trg Fenix 3, ki je bil po zmogljivostih (nalaganje aplikacij, barvni ekran, povezava s telefoni, ...) svetlobna leta pred Suuntom, cenovno pa praktično v istem rangu kot Ambit 2 in 3.
In se je začelo, Suunto je napovedal Spartana z barvnim ekranom, a z bistveno višjo ceno kot Fenix 3. Izkazalo se je sicer, da je bil to manj kot polizdelek, ki ga nikoli niso dokončali.
Čisto razumem Garmina, da je nato za svoje izdelke postavil višjo ceno, kot Suunto, saj je na njih delovalo vse, sčasoma pa si z nadgradnjo dobil še veliko več, pri Suuntu pa še tisto, kar so napovedali v začetku nikoli in namesto da bi probleme rešili, raje opuščajo modele in predstavljajo nove, a po istem vzorcu. Tako je Suunto torej predstavil še par verzij Spartana in nato še model 9, a bitka z Garminom (vsaj po mojem mnenju) je bila izgubljena, cene pri Garminu pa so ostale in se z vsakim modelom še malo povišale, Suunto pa sedaj razprodaja svoja ...ca.

Pa brez zamere, to je le moj pogled na vso stvar in v zagovor naj povem, da sem (bil) lastnik 7ih prej omenjenih ur in sem torej kar natančno spremljal kaj se dogaja.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tisti nikoli opravljen a obljubljen update A1 ti ne gre iz glave ne? ;)

Tako kot meni ne po dveh letih in pol popolnima zj.bana baterija na A2, kljub le kakim 30 polnjenjem. Ampak OK, potem sem dobil za malo več kot pol cene novo A3 in zaenkrat je ok.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Tisti nikoli opravljen a obljubljen update A1 ti ne gre iz glave ne? ;)

Tako kot meni ne po dveh letih in pol popolnima zj.bana baterija na A2, kljub le kakim 30 polnjenjem. Ampak OK, potem sem dobil za malo več kot pol cene novo A3 in zaenkrat je ok.
A3 je pa sploh en mimo izdelek, opustili so ANT+ kompatibilnost in uvedli samo BT, vsi pa smo takrat imeli le ANT+. In šele takrat mi je zares počilo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Fenixi 6 že na razpolago...
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
A3 je pa sploh en mimo izdelek, opustili so ANT+ kompatibilnost in uvedli samo BT, vsi pa smo takrat imeli le ANT+. In šele takrat mi je zares počilo.

Meni ne, nisem imel nič od ANT+ razen pasa ki je bil pri uri :D

Vseeno pa raje to, kot da mi zamenjajo 4 ure in še vedno ista napaka vdora vode pod zaslon :p

Uglavnem, vsaka znamka ima svoje prednosti in slabosti. Nekateri zagovarjate garmina, drugi suuntota, spet tretji pa xiaomi zapestnice. Dejstvo pa je, da idealne ure ni in verjetno je tudi nikoli ne bo, kot ne telefona, TVja ipd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Evo, včeraj nabavil šestko, ki je zamenjala deset let starega forerunnerja 405cx:) vesel...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Evo, včeraj nabavil šestko, ki je zamenjala deset let starega forerunnerja 405cx:) vesel...

Uhu, super, naj ti dobro služi!
Drugače pa dobro slišat, da ti je 10 let zdržal forerunner, hudo! Sem se ravno zadnjič spraševal kako je kaj z baterijami na Garminih na dolgi rok, po kolikem času kaj opazno začne padati kapaciteta baterij. Kakšne imate ostali kaj izkušnje s tem? Tok da znam mal predvidevat do kdaj bi mi morala 5 pluska kaj zdržat neke solidne začetne kapacitete :)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Dve stvari - odprl sem novo “čisto” F6 temo - predlagam, da tam nadaljujemo.

Drugo - vem za črnega F5 safir, dobro ohranjen - koliko je to kaj vredno?
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Kamele0N bom

Pakul po desetih letih mi baterija na Forerunner 405 zdrži cca 2,5ure s prižganim GPSjem od prvotno deklariranih 8 ur. Drugače pa urca dela enako kot prvi dan. Silikonski pašček se mi je edino strgal po parih letih, tako da sem nato uporabljal najlonskega, ki sem ga tudi dobil zraven. Super urca drugače, po mojem ena izmed prvih z integriranim GPSjem.

gr69 evo, že letim v novo temo:)
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Kako je s poslušanjem glasbe na 945, nekateri pravijo da so vsi music providerji plačljivi, da ne moreš samo mp3 naložit in poslušat?