fenix 5 ali fr 935

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Po mojem kaki Fenix 2 ...

Daj povej kaj “rabiš”, kaj “nujno potrebuješ” in za kaj boš dejansko tako uro uporabljaj.
Za premikanje na nogah (po ravnem pa tudi gor dol) ali s kolesom.
Torej, da ima:
- GPS&Co,
- BLE da lahko merim pulz s prsnim pasom (verjetno je merjenej na zapestju dovolj natancno) ali kaksno drugo napravo ala dinamiko teka, ceprav ne vem ce je to uporabno.
- merjeneje pulza na zapestju
- potem te razne statistieke in analize kako(ne)spis, koliko si aktiven itd. Bere se zanimivo, ne vem pa koliko je uporabno?
- glasba(?): naceloma sem pristas ozicenih slusalk (ne BT), a potem je potrebno poleg ure tovoriti s seboj se telefon ali mp3. Ce ze glasba potem se popdpora za podcaste.
- zemjeveidi(?): a je to uporabno na tako majhnem zaslonu?
Ne vem pa ce dejansko rabim, ker je mogoce dobolj telefon z dodatki.

Mogoce se kateri prsni pas je ok? Natancen, pa da dela z razlicnim napravami.

Za obe vprasanji: kako je s Polarjem v teh zadevah?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Če hočeš top uro, potem Polar Vantage V ali Garmin 945. Pas pa Polar h10, ki ga lahko uporabljaš tudi na Garminu.

Prednost Garmina 945 je, da ima glasbo, če to res rabiš, nekaj več teh analitičnih statistik, ki so v bistvu neuporabne in slovenski jezik, če ga rabiš.
Prednost Polarja V je, da cenejši, bolj kvalitetno sestavljen, ima merjenje moči teka v sami uri in je bolj eleganten za vsakodnevno nošnjo.

Zemljevidi so dokaj neuporabni na uri, imata pa oba neko osnovno navigacijo. Obe uri sta najnovejša modela zato lahko pričakuješ precej programskih nadgradenj.

Če hočeš prišparati, vzameš Garmina 245M ali Polar Vantage, ki imata v bistvu vse, kar rabiš. Garmin 245 imaš M model, ki podpira glasbo in navaden model, ki ne podpira glasbe. Edino kar nimata od bolj uporabnih stvari, je barometrični višinomer, če ti je ta statistika pomembna. Imata seveda običajen GPS altimeter, ki je seveda manj natančen pri izmeri višine (sploh ob hitrih spremembah).
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Ta Polar Vantage V izgleda kar zanimiva stvar, sploh ker sem vsaj do sedaj prisegel bolj na Polar. Recimo rabim Polar aplikacijo na telefonu. Vantage izgleda kot normalna ura.
Sem se ze ogrel in planiral nakup potem pa sem malo gledal review. In recimo ta:
https://www.dcrainmaker.com/2018/12/polar-vantage-v-multisport-review.html
ni najbolj navdusen vsaj v primerjavi z Garmin 935. Tako, da mogoce je res ta FR 935 (ali pa Fenix 5) + Garmin pas boljsi nakup - im malo vec stvari (res brez merjenej moci v sami uri).

Najolbj bi mi bilo vsec pas in android aplikaciji z vsem temi statistikami. A verjetno ni v interesu predstavitve taksne aplikacije niti Polarja nit Garmina.
 
Nazadnje urejeno:

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Ta review je za beta enoto ure Polar Vantage V. Večino teh recenzij dajo ven ob izidu ur, ko so te še precej nedodelane na software področju, zato je pred nakupom treba vedno preveriti v kakšnem stanju je ura trenutno.
Od takrat je prišlo že več popravkov za dodatne funkcije in natančnost GPS modula za Polar Vantage V. Še en velik popravek pa je napovedan za oktobra. Tako, da je to čisto druga uro, kot v teh recenzijah ob izidu. Več tukaj:

https://www.polar.com/en/vantage/updates

Prednost je tudi Polar aplikacija, če jo sedaj že upobljaš in si navajen na njo. Garmin ima pak oblikovno in do neke mere tudi funkcijsko čisto drugačno.

Če že hočeš Garmina, potem raje vzemi 945 ali 245 serijo, ker je novejša in z novim softwarom, ter bo v prihodnosti še softwarsko nadgrajevana.

Obstajajo seveda tudi samo aplikacije, ki jih uporabljaš s pasom, vendar če hočeš vse napredne funkcije in analize, so vse po vrsti plačljive z mesečno/letno naročnino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
To kar polar zmeri, je ...??, je dcrainmaker dobr opisal. To je bolj konkurenca ta stari garmin 735.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Kaj si ti nabaviil?
Pri Garminu mi je vsec ta firstbeat statistika. Sicer ne vem ce je zelo uporbna.
 
Nazadnje urejeno:

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
... in nabava Fenix 6?
Sedaj sem se malo gledal in mogoce je FR 645 dober nakup. Nisem pa preprican ali running power dela s pasom HRM-RUN :sprasujemse:
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Garminov running power je kr nekaj, ker rabiš pas in je podprt preko aplikacije. Polarjev je že boljša rešitev. Če pa hočeš seveda ultimativno rešitev, je potrebno nabaviti Stryd senzor, ki tudi daleč najbolj natančno meri trenuten tempo.
https://www.stryd.com/
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Kaj kompliciraš vzemi 945 ali 245, če hočeš Garmina, ker imata nov software. 645 je postal slepa ulica...brezveze.
945 je fanj samo predraga. Sem nastavil budged s pasom tja do 400E.
Najboljse bi bilo stoparica + merjenej pulza na vratni zili ;-).
Kaj Polar ima kaj podobnega kot ta first beat oz. so Polarjeve statistike podobne samo drugace poimenovane?
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
boc

Garmin je, kljub neumnistim, ki jih je naredil pri F5, še vedno “state of the art” v tem segmentu.

Pri meni je vprašanje samo ali bo ura samo za “resni” šport in bo čez dan kaj drugega ne roki, ali pa “all in one”. Jaz se pač za slednje zato F5 (safir (žal črna, ker sem tudi malo Žida) + pas). Drugače bi bil na 935 ozr. sedaj na 945 - seveda obvezno s pasom.
Rezultati meritev so pa za rekreativce več kot dovolj - v osnovi se gre le za to, da vidiš ali napreduješ.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
boc

Garmin je, kljub neumnistim, ki jih je naredil pri F5, še vedno “state of the art” v tem segmentu.

Pri meni je vprašanje samo ali bo ura samo za “resni” šport in bo čez dan kaj drugega ne roki, ali pa “all in one”. Jaz se pač za slednje zato F5 (safir (žal črna, ker sem tudi malo Žida) + pas). Drugače bi bil na 935 ozr. sedaj na 945 - seveda obvezno s pasom.
Rezultati meritev so pa za rekreativce več kot dovolj - v osnovi se gre le za to, da vidiš ali napreduješ.

Ve kdo, kdaj naj bi dali v prodajo F6?