EMA 2019 - Sebi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ok, štekam.
A lahko vsaj kaj kvalitetnega od narodnozabavne glasbe?
Vsaj to, da imajo dejansko nekoga, ki zna napisat tekst in nekoga ki zna napisat glasbo?
Čeprav priznam, da je povsem spodobna konkurenca izboru na Emi. Samo smo v preteklosti že dokazali da znamo boljše.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Jaz sem pa ravno danes razmišljala kakšna štala bi bila šele, če bi v današnjem času nastopale sestre. Saj bi se vam zmešalo, če že dveh normalnih mladincev ne morete prebaviti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
A srbskega žiranta ( Vladimir Graić, avtorja pesmi Molitva) vam pa nič ni žal, ko je moral vse to poslušat in na konc celo podat svoje mnenje za "nekaj"? Si sploh ne morem predstavljati, kako je trpel dveurno torturo na državni TV :p:po_O
Vsi trije žiranti so bili plačani in delali po volji RTV-ja. Sirkova je pa itak morala še odplačat lansko zmago.
Je pa baje Sirkova dala enako točk Raiven kot zmagovalcema. Bi jo vprašal, zakaj je bila potem tako začudena nad zmago, če je malo prej še menila da sta oba enako dobra. in najboljša.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
ksz: Pa kaj vi dejansko pričakujete za 12,75eur mesečnega prispevka od nacionalne televizije? Ko bo prispevek vsaj 30eur mesečno, bo pa tudi kakšna takšna oddaja gledljiva ...

Zaradi mene je lahko 100€ le prostovoljen naj bo, ne pa ukraden. Pa 2000 fikusov naj zmečejo ven, bo denarja še preveč.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Kakorkoli, naši dedje so zrasli na tem glasbilu. Malo je neumno, da se nekateri sramujete lastnega obraza. Ko pa Severina pride dejansko iz tuje dežele pa skačete od veselja. Zamislite se.

Eh, če si zaprte zaplankane glave ti nihče ne more pomagat. Moj ded ni zrastel ob tem glasbilu.

Zanimivo kako je velika servilnost do zahodnjaškega popa, rocka, bluesa, punka, metala, med tem ko gre balkan glasba marsikateremu v nos samo zato ker je frulica in harmonika iz balkana. . V bistvu je vse tuje, tud harmonka in nikoli ne ne vidim domoljube zgolj slovenske ljudske viže poslušat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

B81

22. jul 2007
34.526
8.970
113
Nasi dedje so "rastli" od recimo 1920 do 1950 leta, potem pa niso vec rastli. Ali so ob harmoniki ali pa ob orglah, violinah in podobnih finih zadevah.
Vecji del dedov pa ob harmoniki ja.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Eh, če si zaprte zaplankane glave ti nihče ne more pomagat. Moj ded ni zrastel ob tem glasbilu.

Zanimivo kako je velika servilnost do zahodnjaškega popa, rocka, bluesa, punka, metala, med tem ko gre balkan glasba marsikateremu v nos samo zato ker je frulica in harmonika iz balkana. . V bistvu je vse tuje, tud harmonka in nikoli ne ne vidim domoljube zgolj slovenske ljudske viže poslušat.

Moj glasbeni okus sega čisto v druge vode. Hkrati pa sem če želiš toliko zaplankan, da spoštujem narodno zabavno glasbo. Eni pač tega ne morete, ali pa so vaše korenine nekje drugje in tega ne smete.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Moj glasbeni okus sega čisto v druge vode. Hkrati pa sem če želiš toliko zaplankan, da spoštujem narodno zabavno glasbo. Eni pač tega ne morete, ali pa so vaše korenine nekje drugje in tega ne smete.

Glej navrgel si Severino kot nekaj slabšega od glasbila dedov, hkrati pa poslušaš razne zahodne Severine. Po moje imaš težavo.
Jaz spoštujem vso glasbo, celo v cerkvenem zboru pojem z užitkom, pa mi gre na zelo na k. cerkev.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Kaj vse boš še naumil? Da če se mi kozla ko slišim ali (bognedaj vidim) modrijane sem najmanj albanec? Modrijane omenjam samo zato ker onega skakajočega kekca vidiš na vsakem vogalu, tudi če nimaš tv-ja. Tako kot v drugih zvrsteh so tudi pri narodnjakih bolj ali manj prebavljivi. Al je po novem prepovedano da, ker gre za narodnjake, naglas povedat da ti niso všeč ali da je njihova muzika crap. In ker so narodnjaki, se jim je pa treba poklonit do tal, samo zato da rečemo da smo domoljubi in ker naj bi to poslušali naši dedje (moji recimo niso).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Če govorimo o starcih ki so danes 70-80 let stari ...

Bee Gees, Garfunkel, etc.

Kdor je imel dostop do plošč zagotovo ni poslušal harmonike, kar pa ne pomeni da če so hoteli kakšno deklino dobit ali pa se fino napit in stepst da niso hodili na veselice s harmoniko. Sej jst tudi še danes grem pa sem recimo dušo prodal metalu. Poanta zgodbe je da je v vsaki sferi zanič in tudi kvalitetna glasba, v sferah pop (kot popularne, tudi narodnozabavne) glasbe kjer imaš hiperprodukcijo je jasno več sranja, se pa dobi tudi "bisere" in prav je tako.