Ocena stroskov sanacije OSB tlaka

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Kot pravijo, je zaupanje lepa vrednota, ampak kontrola je še vedno alfa in omega pri gradbenih projektih.
Jaz sem na žalost ta i.diot, ki je bolj kot ne prvo upošteval, ker seveda, če ti dela nekdo blizu(kolega recimo), mu pač zaupaš.
Ker ga nočem več blizu zaradi "šalabajzerstva", me zanima vaša ocena sanacije.

Gre za 30 kvadratov krivega OSB podna, tako kot že v naslovu piše.
Na pod se je polagalo 5x8 moralčke, vmes izolacija, štrom, nato pa so se čez zavijačile OSB plošče.
Preveč očitno je krivo. Ne vem, a si tak idiot, da vaservage ne znaš uporabljat, ali ti tako dol visi, da si s takim skarpucalom zadovoljen, in to predaš, kot izdelek.
Kot da se dela na način - šišam, brijam, zube vadim. Da bo jasno - če na "pukl" postavim vaservago, je 2m stran cca 2cm lufta. Pa to ni edini "pukl".

Tega se bom lotil sam. Treba bo:
- odpret poden
- odstranit stiropor
- vse moralčke 5x8 spravit v vago
- mogoče vmes še kakšnega ekstra vstavit
- in seveda nazaj skupaj sestavit.

Seveda bom več časa porabil kot majster, ampak ker ne počnem tega vsak dan, res ne vem, koliko bi za to en majster vzel.
Lepo prosim za mnenje, ker mu pač ne bom do konca plačal in bi rad vedel okviren znesek.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
mislim daje bolj problem "šparanja" kako to maš krivo? sej pa to vidiš na prvi uč? al se je zadeva povesla, ker ste dali samo en sloj. ne razumem čisto.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
morale podloziš, saj se da to elegantno narediti,
Ja seveda, ravno to je tudi narejeno - pač osnova je bila malo kriva, nato se je dalo moralčke 5x8. Ampak ravno ti niso v vagi in so samo privijačeni na kriv poden.
On bi moral z moralčki znivelirat u nulo, potem pa osb plate gor šraufat.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Menda ni vijačil kar direktno v beton? Z namenskimi vijaki?
Odstrani OSB plošče in uporabi 4 m ALU lato; prvi /zadnji moral v vago/lato; ostale pa pod lato zravnaš. Če imaš na sredini bulo/pukl predlagam da ga samo pobrusiš (pohoblaš).

LP
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
tako je...sej no zdaj pa boš posaniral pa nekaj se poleg naučil...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
predvsem to, da najbolje se zadev sam lotit, to sem se jaz naučil,je pa res da ko prvič nekaj delaš, nekaj zajebeš, drugič je že lažje in bolj pro. ;)
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
predvsem to, da najbolje se zadev sam lotit, to sem se jaz naučil,je pa res da ko prvič nekaj delaš, nekaj zajebeš, drugič je že lažje in bolj pro. ;)
No, saj to je meni vse jasno. Ampak koliko bi en majster za to vzel? Pač da tega dela ne plačam. Ker nisem še vsega plačal, da si vem "odbit" znesek.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če te zanima predvsem, koliko bi mu zaradi tega abcigal:
- material mu plačaš v celoti, če ga je on nabavljal,
- delo mu plačaš samo sorazmerni del med kvalitetno položeno kvadraturo in celotno kvadraturo.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Kaj pa, če ti tvoj kolega popravi....poveš mu, da ti s tem nisi zadovoljen, ampak, da mora površina biti ravna, brez puklov.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.690
6.256
113
Ena ponudba (potrjena) pred kratkim je bila 57 eur/m2 18+18 OSB z niveliranjem z morali 0-5cm

Tko za obcutek.