DSG, da ali ne?

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
meni ni nič jasno o kakšnem cukanju je govora?

jaz se zavedam da šalta samo ko kickdown naredi, drugače komaj vem da obstaja
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi jaz ne vem o čem folk sanja brez da bi vozil veliko različnih vozil z različnimi menjalniki. :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.350
260
83
33
No jest dejansko sem vozil Citroena z BVM al kako se reče..in ja, zadeva je obupna.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
DSG ne cuka samo klasika je boljša in cenejša za vzdrževanje. VW je edini, ki vztraja na DSG ostali vsaj v okviru normalne cene gredo na klasične avtomatike to je vse in nehajte se čudit cukanju ker ga ni... Najboljši menjalniki so itak v električnih avtih ker jih sploh ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in sad

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
10 let v dveh avtih C4 sočasno (en je še v uporabi), + pred tem 2 leti v C3 Plurielu, + sedaj še v C4 Picassoju. Upam da imam dovolj referenc za svoje mnenje.

C3 Pluriel je bil prva generacija in je bil res katastrofa, ostali trije pa nič slabši od EDC v Senicu, vse skupaj pa ni primerljivo z BMW in Mercedes. To je to kar imam oz. sem imel v lasti in sem vozil.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V bajti mamo Dsg l.2008 s 220kkm. Nabavilo se ga je pri 194kkm. Prejsnja lastnica je naredila servis na 60, 120 in 180kkm. Avto menjuje brez problemov. Imamo pa ravno tako Opel Automatic l.2017 s 36kkm. Torej klasicni avtomatik in moram reci, da menjuje popolnoma enako, kot Dsg in ne opazim razlike.
Torej, na Dsg-ju bom zamenjal olje na 240kkm, kdaj pa naj bi se menjalo pri klasiki od Opla oz. od katere firme ima Opel avtomatike? Aisin?
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Prav težko vas je občasno brati, koliko vsega na kupu, blužnje, kvazi izkušenj, namišljene mržnje in negativne nastrojenosti bla bla bla... Skratka nekje na enem kontinentu, na eni firmi ki popravlja samo avtomatske menjalnike in kjer sem vsaj 2x tedensko so večinoma postavljeni BMW-ji (ja, zanesljivi klasični avtomati), Audiji in VW-gni. Šef je rekel, dokler bosta Audi in BMW se mu ni bati za kruh. Trdi da je Mercedes daleč najboljši s temi njihovimi 9G, vse ostalo je stvar sreče, načina uporabe itd....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
V bajti mamo Dsg l.2008 s 220kkm. Nabavilo se ga je pri 194kkm. Prejsnja lastnica je naredila servis na 60, 120 in 180kkm. Avto menjuje brez problemov. Imamo pa ravno tako Opel Automatic l.2017 s 36kkm. Torej klasicni avtomatik in moram reci, da menjuje popolnoma enako, kot Dsg in ne opazim razlike.
Torej, na Dsg-ju bom zamenjal olje na 240kkm, kdaj pa naj bi se menjalo pri klasiki od Opla oz. od katere firme ima Opel avtomatike? Aisin?

Kar enakega intervala se drži kot pri DSGju (60k km/ 5 let). Olja ne menjaj s strojem pod tlakom, pač pa tako, da se dol pobere karter menjalnika in pusti olje izteči, nato pa se zamenja še filter.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.737
113
toti Maribor
Zdaj pa eno resno vprašanje. V bližnji prihodnosti kupujem avto in sem si za prioriteto dal avtomatski menjalnik. Ker, pa je ponudba vozil na zalogi s takim menjalnikom bolj boga oz. so cene kar konkretno višje od navadnih, sem vedno bolj skeptičen. Tudi konfigurator kar precej podraži zadevo. Za Ceeda npr. dat 25k je malo tako, tako. To je zgolj preimer in ne moj adut. Ali je avtomatski menjalnik vreden tega denarja ali ne?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Meni osebno je to največja pridobitev na tem novem (no, rabljenem) avtu (Passat in DSG menjalnik)... Vožnja je res udobna in tudi radarski tempomat deluje super z avtomatskim menjalnikom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Če že pri nakupu novega gledaš samo skozi ceno potem avtomatik ni zate. Avtomatik zahteva tudi dražje vzdrževanje pa ko se kaj pokvari (in je zagotovo večja možnost da se) tudi ni poceni.

Skratka vprašanje se ne sme začet na "a se splača" ker se objektivno nikoli ne! ;)
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Zdaj pa eno resno vprašanje. V bližnji prihodnosti kupujem avto in sem si za prioriteto dal avtomatski menjalnik. Ker, pa je ponudba vozil na zalogi s takim menjalnikom bolj boga oz. so cene kar konkretno višje od navadnih, sem vedno bolj skeptičen. Tudi konfigurator kar precej podraži zadevo. Za Ceeda npr. dat 25k je malo tako, tako. To je zgolj preimer in ne moj adut. Ali je avtomatski menjalnik vreden tega denarja ali ne?

Kia se v Stinger ni upala dati DCT, ker vedo da je mišljen tudi za ameriški trg in tam imaš takoj kakšne tožbe če prodajaš polizdelke. V te modele za Evropski trg pa so ga dali.