DSG, da ali ne?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.342
9.076
113
Ma ja, če imaš dejansko ves čas obe roki na volanu v poziciji 10 do dveh, definitivno ni treba nič cukat, ker zjebane ceste in teža rok poskrbijo za dovolj inputa. Težava je če furaš s prstkom na dnu volana. Takrat mu pa hitro zmanjka.
10 do 2 je narobe, zdaj je 9 in 15.. .zaradi airbagov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Ma ja, če imaš dejansko ves čas obe roki na volanu v poziciji 10 do dveh, definitivno ni treba nič cukat, ker zjebane ceste in teža rok poskrbijo za dovolj inputa. Težava je če furaš s prstkom na dnu volana. Takrat mu pa hitro zmanjka.
Žal pri meni to ne drži. Držim na 3 in 9 ali karkoli že je, pač na prečkah in mi na avtocesti zadeva precejkrat nadležno piska. Ampak ga ne bi zamenjal za brez :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Tako je, pod 60 je traffic jam assist in je za doplačilo. Sam tega recimo nimam, ampak v gužvi pač držim volan, to je pa tudi vse kar delam.

Je opcija, da se to dodatno vklopi, ampak zaenkrat se za to nisem odločil.

Zdaj se glih vozim s T-Crossom in ja, če nimaš prižganega tempomata, dela nad 60, če pa orižgem ACC, pa dela tudi pod 60 ... Sem pogledal specifikacijo pa na njej ni traffic jam assista. Razen če je v serijski opremi, ampak dvomim, da bi to T-Cross imel serijsko.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Zdaj se glih vozim s T-Crossom in ja, če nimaš prižganega tempomata, dela nad 60, če pa orižgem ACC, pa dela tudi pod 60 ... Sem pogledal specifikacijo pa na njej ni traffic jam assista. Razen če je v serijski opremi, ampak dvomim, da bi to T-Cross imel serijsko.

Zanimivo, pri meni se pod 60 obarva oranžno in ne dela. Tudi ne v gužvi, čeprav imam ACC vklopljen in deluje. Kolikor sem zastopil je potreben za moj model poseg v kamero, tako da čisto možno, da so tanovi to imeli serijsko...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Meni brez ACC pod 60 sploh ne kaže znaka za lane assist. Bom še 1x probal, kako dela v koloni, tudi le imap nastavljeno hitrost po in nad 60 (doselj sem imel vedno precej nad 160 nastavljeno, le kolona je šla pod 160)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
v tej zgodbi je lahko drkanje samo ročni menjalnik

seks je pa takrat, ko se fuk ponesreči (oz. citro sproducira robota namesto prave zadeve)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Torej nas je tudi Tomos desetletja zavajal z imenom automatic. V bistvu sploh nismo automaticov vozli.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Zanimivo, pri meni se pod 60 obarva oranžno in ne dela. Tudi ne v gužvi, čeprav imam ACC vklopljen in deluje. Kolikor sem zastopil je potreben za moj model poseg v kamero, tako da čisto možno, da so tanovi to imeli serijsko...
Enako tudi pri meni - in to mi je povedal že uporabnik tega foruma, ki mi je "Line assist" vključil.
Za "modifikacijo" kamere, ki bi omogočala tudi "Traffic jam Assist", oz. sledenje voznemu pasu pod 60 km/h, se pa nisem odločil.
Tako je bilo meni razloženo.
Sicer pa ja, ACC je zakon, ampak mora biti zraven tudi avtomatski menjalnik...
.
P. S. - off topic
Potem pa zadnjič berem test faceliftanega Espaca pa pišejo, da ima še zmeraj ACC, ki se izključi (ACC!!) pod 60 km/h in ne "dela do zaustavitve" vozila.
To je šele butasto :bonk:.