Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.496
4.615
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Tukaj lahko malo za filing pogledaš koliko ima kakšen sistem ponudbe.

Tale ESE je drugače kar raširjen saj gre za neke vrste standard.

Tukaj lahko malo za filing pogledaš koliko ima kakšen sistem ponudbe.

Tale ESE je drugače kar raširjen saj gre za neke vrste standard.

Ahaaa, no me zanima ta ESE. A ima kdo kak drug avtomat razen Illya za 150€ na ta ESE sistem? Sicer pa če bi naredili kakšno akcijo in znižali tega Illya na kakšnih 100€ bi ga vzel.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Mi pa zdaj ravno moja govori, ta dolce gusto sistem na kapsule, tukaj bi naj bilo vse živo za dobit v teh kapsulah, od čajev, do vročih čokolad, kapučinov itd... ta ESE pa ja zgolj za "čisto" kavo?
 
Pri Nespressu imaš največjo izbero alternativnih kapsul.
Meni je trenutno najboljša Pellini Top. V šparu cca 0,3eur na kapsulo.


pellini te pride pločevinka 250 g tam okrog 4-5€. če najdeš univerzalo kapsulo (tisto za večkratno polnjenje) priso koga ki je blizu ita meje da ti nabavi pelinijia, pa magari po pošti pošlje......
 
Zdaj pa eno resno vprašanje pa rahlo se že mudi... Kaj pametnega kupiti v smislu Dolge Gusto aparata na kapsule? Gre za darilo, bom pa tudi jaz dosti pil to... Pa ne gre se zdaj katera opcija je najcenejša temveč za nek price performance. Na prvo žogo sem gledal Illy pa tam verjetno pašejo not samo Illy precenjene kapsule za 0,5€ po kafeju? Kaj sploh od teh kapsul je dobrega/kvalitetnega? Tnx


po moje dolce gusto, pa sproti nabavi še kapsule za večkratno polnjenje, potem si jih pa sam polniš s kavo po želji
 
Zdaj pa eno resno vprašanje pa rahlo se že mudi... Kaj pametnega kupiti v smislu Dolge Gusto aparata na kapsule? Gre za darilo, bom pa tudi jaz dosti pil to... Pa ne gre se zdaj katera opcija je najcenejša temveč za nek price performance. Na prvo žogo sem gledal Illy pa tam verjetno pašejo not samo Illy precenjene kapsule za 0,5€ po kafeju? Kaj sploh od teh kapsul je dobrega/kvalitetnega? Tnx


drugače bialetti ima eno zadevo, ki laufa na njihove kaspule, hkrati pa lahko tudi tapravo kavo uporabljaš. Imajo pa tudi aparate na njihove kapsule. Poglej še njih, mogoče najdeš kaj uporabnega
 
Ma ta dolce gusto je bolj za pripravo napitkov kot espresso kave. So pomoje drugi sistemi za to boljši. ESEja pa še nisem nikol sprobal edino kar sem youtubu gledal mam občutek da bolj malo creme naredi.

ese pomeni manj packarije, hkrati pa znatni manjši izbor kave, pa tudi cena je višja. ESE je okej če spiješ eno kavo na 2,3 dni k ker so blazinice vakuumsko pakirane. To so več asli manj vse prednsoti ese ja
 
cena višja? Pa saj je konkretno ceneje kot kak Dolce Gusto. Izire maš pa precej, sploh v tujini.
višja cena napram navadni kavi. Dolce gusto ima tudi napitke, ese pa je samo kava, oz vkapsuliran akava in cena proti navadni kavi je višja. Proti dole gusto pa je verjetno res ceneje, če pa kupiš kapsule za večkratno polnjenje in navadno kavo si pa tam-tam s ceno
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.360
9.344
113
Sprobal dolce gusto, smo mel par let v pisarni, hvala ne bi več. Imel kr neki let kafetjero, še prej đezvo, pol doma dva aparata na ročko, zdej sem eno leto na robotu. S tem je še najmanj dela. To je to.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.899
2.620
113
cena višja? Pa saj je konkretno ceneje kot kak Dolce Gusto. Izire maš pa precej, sploh v tujini.
Meni osebno je važno da imam kaj za izbrat v lokalni trgovini. Za Nespresso imaš pri nas v Sparu na izbero kopsule od: Illy, Pellini, Hausbrandt, Starbucks, Costa, Barcafe, Spar pa še kaj sem pozabil.

Dolce Gusto tisto kar so mi dal za pit je bilo meni zanič. Kot sem rekle jaz DG bolj smatram aparat za napitke ne pa kavo.

Ne štekam pa zakaj bi kupil avtomat na kapsule, pol pa uporabljal polnilno kapsulo. A ni pol bolše in enostavno kupit avtomat na ročko že v štartu?
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.715
1.525
113
Iskajoč brata
Jaz sem iskal na mlinček, brez mleka. Izbral sem Delonghi za 370€. Sedaj ga imam že 2 leti, skuha okoli 5 kav na dan. Zaenkrat brez težav. Skoraj nič dela, pozabiš, da je v kuhinji. Za ženo dobro spenim mleko in to je to.... Kavo kupujem v domačem kraju, Loka kava, edina kava na zrna v našoh hribih :) Občasno nakup kakšne kave Mullerju, skoraj vedno drugo :)

Očetu kupil Philips, enako konfiguraciijo, tudi opis je bil enak..... Sploh ni primerjave, še vedno me jezi, da nisem počakal na Delonghi, nisem vedel, da je lahko taka razlika.
 

justme1

Zelenc'
16. dec 2021
1
0
1
Mogoče pridejo komu v uporabo te kapsule , ki so kompatibilne z dolce gusto. Jaz sem jih kupil in zaenkrat vse ok. No pač pol minute več mi vzame časa, ker moram kapsulo napolnit napravi tem kupljenim, ki so že polnjene.