Dobra kava doma

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Kaj nič ne spremljaš foruma zdravje in hujašanja, kjer eni od nas na veliko to promoviramo že nekaj let
smile-1.gif


google: bulletproof coffee
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ravno zato kupujem saj veš. Na šihtu si želim sam kuhat kavo, še hladilnik si nabavim za vso to maščobo. :p

Mlinček bi mel pa samo doma. Kak aparat na blazinice priporočaš? Te american press bojo še dolgo, junija začnejo razpošiljat pa še iz USA bi moral spravit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Če samo kavo, potem senseo twist: http://www.trustedreviews.com/philips-senseo-twist-hd7870-review

Če pa z mlekom pa tale model: http://www.amazon.de/Philips-HD7855-60-Duo-Kaffeepadmaschine-Clean-Taste/dp/B00E1DDC5W

Za boljše blazinice pa potem kaj takega: http://thecoffeepod.co.uk/contents/en-uk/d7_Senseo_Coffee_Pods_page_1.html

So pa v mullerju neke robusta crap za 8c na komad
smile-1.gif


Kaj pa če si doma skuhaš večjo količino kave, pa potem daš v termovko pa imaš za šiht? Kakšen liter kafeja in polovico masla pa je za cel dan
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma jaz sem lenoba, šiht ponavadi vstanem 6.15 in nebi oddal niti minute.

Pol na šihtu je veliko več časa.
evil.gif
Kofeta tudi ne spijem tolk oz. se ga ne bi upal. kake 2dcl bi mislil, da je max zame.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.304
6.528
113
Potem lahko kak fancy avtomat za kuhanje kave ki ima vgrajeno programsko uro, pa si nastaviš vedno, da te točno ob 6.15 pričaka sveže skuhana, preliješ v mixer, dodaš maslo in hop v termovko
wink-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Nikakor mi ne zgleda komplicirano za spucat.

Sprazniš posodo pa splakneš vse skup, filter je železo, tk da se ga ne menja samo opere. Itak pa kuhaš vsak dan z vrelo vodo, kaj bi pa pral to v nedogled?
confused-1.gif


Blazince? to je meni na istem nivoju kot dolče nagnusno, drago in nekvalitetno.

Se popolnoma strinjam s tem, če bi pa ljudje vedeli, da v blazinicah žal ni le kava, pač pa tudi nadomestki in arome, bi tega ne pili.

Mene pa zanima, ali ste kaj ugotavljali, kako voda , vpliva na samo kavo, npr. kvalitetna mehka voda.....

Sem ravno včeraj generalno očistil mašino, menjal filtre, odstranjeval kamen z kisom... zamudno, samo za top okus kave nujno opravilo......

Torej kavo rad menjam, zanimajo me nasveti kaj še poskusiti, da je top of top po vašem mnenju, v zrnju pa da je cena pod 50 eur na kg ?.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Nikakor mi ne zgleda komplicirano za spucat.

Sprazniš posodo pa splakneš vse skup, filter je železo, tk da se ga ne menja samo opere. Itak pa kuhaš vsak dan z vrelo vodo, kaj bi pa pral to v nedogled?
confused-1.gif


Blazince? to je meni na istem nivoju kot dolče nagnusno, drago in nekvalitetno.

Se popolnoma strinjam s tem, če bi pa ljudje vedeli, da v blazinicah žal ni le kava, pač pa tudi nadomestki in arome, bi tega ne pili.

Mene pa zanima, ali ste kaj ugotavljali, kako voda , vpliva na samo kavo, npr. kvalitetna mehka voda.....

Sem ravno včeraj generalno očistil mašino, menjal filtre, odstranjeval kamen z kisom... zamudno, samo za top okus kave nujno opravilo......

Torej kavo rad menjam, zanimajo me nasveti kaj še poskusiti, da je top of top po vašem mnenju, v zrnju pa da je cena pod 50 eur na kg ?.

Poskusi Kavarno Čokl, v Ljubljani pod vzpenjačo, tam pri parkingu za Lutkovno gledališče. Sproti pražijo praktično vsak dan, dobil sem zelo dobro kavo, Panamo, tudi Etiopija je bila super. Cena, cca 30-35 EUR/kg. Moraš pa s sabo prinest kozarce za zrnje.
smile-1.gif


Aja, pravijo, da je mehka voda za kavo super. Žal imamo v pipi trdo, tak da se kamen nabira povsod.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ma jaz sem lenoba, šiht ponavadi vstanem 6.15 in nebi oddal niti minute.

Pol na šihtu je veliko več časa.
evil.gif
Kofeta tudi ne spijem tolk oz. se ga ne bi upal. kake 2dcl bi mislil, da je max zame.


V idealnih razmerah bi za na šiht jaz imel posodo za Hario V60, mlinček in kavo v zrnju in čajnik za vodo na štrom.
smile-1.gif