Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.546
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Če bi imel odstranljivo kuhalno enoto bi bil res tam blizu, tko pa žal ne. DeLongi za 400 EUR ga nese. Je pa moj že pri cifri 1200 in mu še nič ne fali. Izplačal se je že trikratno.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Po enem letu samočistilne kuhalne enote ti pade na misel da bi morala biti odstranljiva ?
Pol pa pejt kupit pol avtomatska jajca za 50 € in uživaj v razdiranju in sestavljanju večkrat na dan...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Dečko nič ni samočistilna. Pri Delongi jo pa lepo enkrat na teden ven vzameš, splakneš in daš nazaj, tri minutke. Ni to isto kot na ročko. Je pa to edini minus Krupsa. In men je to padl na misel že takrat, sam je bil Krups super ugodnejši, pa recmo da sem hotu videt, če bom uporabljal robota, no po 1200 kofetih je to jasno. Nasledn bo Delongi expreseria al kaj je že.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Aja...ti nimaš te funkcije...ker si kupil 2 kile lažji aparat ...
Screenshot_20211208-205714_mimovrste=).jpg
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Samodejno čiščenje komore za kuhanje....a palčki kofe pospravjo al kako? Na 300 kofetov ti zalaufa program pa eno tableto not vržeš, to je to. Dej tiste tri torkse odvij pa pokrov snami, nobene znanosti. V mojem in tvojem je identičen plastičen bat, identična pumpa in identičen mlinček. Razlika je v elektroniki. Sam teb to razlagat je MI2. Se vdam, tvoj aparat je prvaliga tko k JJ.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Samodejni program čiščenja kuhalne enote je lahko vključeno z vsakim vklopom aparata. Na vsak vklop aparata ti spusti paro skozi kuhalno enoto preden začne s pripravo kave. Zdaj ali je to vključeno ali ni je odvisno od uporabnika...on -off.
Elektronika seveda zaradi tega ni težja za dve kile...ampak je problem v tvoji lobanji.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Bo držalo če ti praviš :aplauz: . No odvij torkse pa sliki kuhalno enoto.....bo kindersuprise, ker ma komplet 81 serija isto z vsemi ostalimi mehanskimi zadevami. Teb elektronika samodejno splakne identično kuhalno enoto, jest pa knof stisnem in se zgodi, ne boš verjel isto....vsa razlika. Pa ti zvezno nastavljaš čas mlinčka, jest mam sam dva knofa. Teb si zapomni dolžino kave, jest mam knof....Lobanja gor ali dol :valjamse:

Pa mogoče so tvojga tehtal polnega vode....ups
Pa še ena skrivnost Delongi glih tko splakuje kuhalno enoto s paro, sam za bombonček jo lohk enostavno vzameš ven in pomiješ...ups
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Samodejni program čiščenja kuhalne enote je lahko vključeno z vsakim vklopom aparata. Na vsak vklop aparata ti spusti paro skozi kuhalno enoto preden začne s pripravo kave. Zdaj ali je to vključeno ali ni je odvisno od uporabnika...on -off.
Elektronika seveda zaradi tega ni težja za dve kile...ampak je problem v tvoji lobanji.

To je čisto nekaj drugega, kar ti govorijo ostali...

A veš koliko ostankov kave se nabere na kuhalni enoti? To, da jo lahko daš ven in spereš pod vodo je zgolj in samo plus...

To o čemur pa ti govoriš, pa ima čisto vsak samodejni aparat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Pust, ne prebije. Dečko se je obesil na opis aparata od mimovrste, kjer je treba nabit alineje. Res je, da njemu, če nastavi, spere pred in po samodejno, jest pač gumb stisnem. Aparata sta pa v osnovi enaka oziroma je komplet Krups 81 serija. Pol pa na 300 kofetov rukneš not en tablet od krupsa in tiste usedline mal stopi, sam to ni isto, kot če kuhalno enoto fizično opereš. Je pa to res edini minus Krupsa, drugač je lušna zadevščina za 250 EUR.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
No tist “spere prej pa poj” - jest jemljem kot ogrevanje aparata in ne neko resno ciscenje.. treba enoto enkrat na teden mal splaknt, ob menjavi kave fliknem notr se tabletko za oljne mascobe.. zadnjic sm pa prvic porinil celo 25cm scetko v iztok kave.. zdej iscem te scetke - ker bom tud ta “ritual” dodal na mesecni ravni..
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
No tist “spere prej pa poj” - jest jemljem kot ogrevanje aparata in ne neko resno ciscenje.. treba enoto enkrat na teden mal splaknt, ob menjavi kave fliknem notr se tabletko za oljne mascobe.. zadnjic sm pa prvic porinil celo 25cm scetko v iztok kave.. zdej iscem te scetke - ker bom tud ta “ritual” dodal na mesecni ravni..
Te ščetke sem videl v iglu športu v Lescah za čiščenje vodnih mehov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Mam philipsa, ze da preden se ugasne splakne sam te cevke pa to. Vcasih tudi nastimam na mleto kavo in kuham brez kave, da prelaufa in precisti. Ampak tedensko itak odpres ob strani in splaknes kuhalno enoto pod tekoco vodo. Smo navodila prebrali po 3 tednih uporabe. Bila je gora sranja ze na enoti.
 
Kdo ima še poleg Saecota v programu kavne aparate z integriranim mlinčkom in možnostjo priprave capuchina pa da je primeren za cca. 60 kav dnevno.

Pa kje bi se dalo kupit pri nas?

No dj povej koliko ostankov kave se je nabralo v kuhalni enoti v enem letu uporabe.
5 kilogramov ? Pol kile?
Aja...težko ker ta škatla ni tolk velika.

zavisi od števila skuhanih kofet. Tu ni merodajen čas, amapk število pripravljenih kav. Ti lahk take usedline dobiš tud po 1 tednu če skuhaš 500 kofet na dan
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
No dj povej koliko ostankov kave se je nabralo v kuhalni enoti v enem letu uporabe.
5 kilogramov ? Pol kile?
Aja...težko ker ta škatla ni tolk velika.
No tkole zgleda tole po ene 1000 kavah, če ne odviješ pokrova in ročno spucaš seveda.... Komplet od 80, 81 in 82 serija imajo isti princip. No tvoj ma not še od mimovrste 7 palčkov k pometajo :valjamse:



Pri Delogiju gre komplet enota ven in jo brez težav pomiješ. Gre zdaj mimo lobanje, al se še kar odbija?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Endvatri ne serji! Verjamem da ti je beseda "samočistilna" kul ampak to se mora vsake toliko vseeno "sčistit". In verjetno je v kakšnem servisnem manualu tudi predvideno čiščenje na 1 leto ali kaj podobnega. Samo zato nikoli ne bi kupil Jure ker jo moraš na interval vozit na servis na "čiščenje". Nardi se pa lahko na kuhalni enoti vse živo, in če tvoj Krups notri ni Kärchera potem ne vem kako to naredi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No tkole zgleda tole po ene 1000 kavah, če ne odviješ pokrova in ročno spucaš seveda.... Komplet od 80, 81 in 82 serija imajo isti princip. No tvoj ma not še od mimovrste 7 palčkov k pometajo :valjamse:



Pri Delogiju gre komplet enota ven in jo brez težav pomiješ. Gre zdaj mimo lobanje, al se še kar odbija?

DeLonghi je itak top za svoj denar.

Zdaj pa drugo vprašanje, a ima kdo kakšno cifro/kontakt od kakšnega potnika za Lavazzo ki vozi kavo po kafičih?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Pa še 90 serija. Mal drugač, sam isti princip, pa še kr nikjer palčkov k bi pometal.


No ajncvaj, zdej pa svojga sliki, pa da vidmo palčke,