Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.435
4.540
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.149
2.251
113
Iščem nekaj boljšega, ampak.... enaka zgodba kot pri Illy-ju ali drugih znamkah. Kupiš Illy v Šparu, kupiš Illy od gostinca ki ti ga nasipa iz bobna. Ni enaka. Prav tako imajo te znamke posebne gastro linije za lokale. Ne trdim da se tega ali boljšega ne da kupiti v trgovini, sploh kje v Italiji. Ampak presneto, kjerkoli pijem Lavazzo pri nas v lokalu (sicer je redko kje) mi je hudičevo dobra. Pa sem mislil kontaktirat kakšnega potnika da mi pove kaj ima v ponudbi in da kaj poizkusim. Enako delam za Julius, jemljem od potnika.

Aja drugače pa nimam pojma kaj sploh ima Lavazza v ponudbi, če sem odkrit je nisem nikoli doma poizkusil...
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.141
113
Pa še 90 serija. Mal drugač, sam isti princip, pa še kr nikjer palčkov k bi pometal.


No ajncvaj, zdej pa svojga sliki, pa da vidmo palčke,
Evo sliku.
V prvič odprt...eno leto špona do tam skor 2 kile kofeta na mesec.
Kaj bi ti sploh rad pucal...ker tisti prah nad kuhalno enoto ga je makenkost in nastane ker stisnjeno kavo ven fukne. Tud če bi jo spucal bo že naslednjic takoj isto.
Kuhalna enota- luknja se itak sama puca s paro.
Kaj bi ti rad sploh pucal ?
20211209_173733.jpg
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.484
8.837
113
Vse kar je pod valjem in nad valjem. Sam pri Krupsu je to podvig, pri Delongiju 3 minute. Če pa na tej sliki ne najdeš kaj je za spucat ti pač ni pomoči.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.141
113
Sj ti pravim da če tole spucaš v nulo....bo po prvem skuhanem kofetu isto kot če nič ne spucaš.
Potrkaj po svoji lobanji in boš zaslišal močno bobnenje.
Kuhalna enota je pa čista to je dejstvo.
Resen problem bi pa bil če bi bila tam ko je prah plesnoba. Ampak jo ni.
Sicer pa ne vem kako vam rata piti navadno kuhano kavo z usedlinami v šalci...zakaj jo prej ne sperete usedlino ¿ :aplauz:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.149
2.251
113
Zdaj pa eno resno vprašanje pa rahlo se že mudi... Kaj pametnega kupiti v smislu Dolge Gusto aparata na kapsule? Gre za darilo, bom pa tudi jaz dosti pil to... Pa ne gre se zdaj katera opcija je najcenejša temveč za nek price performance. Na prvo žogo sem gledal Illy pa tam verjetno pašejo not samo Illy precenjene kapsule za 0,5€ po kafeju? Kaj sploh od teh kapsul je dobrega/kvalitetnega? Tnx
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Pri Nespressu imaš največjo izbero alternativnih kapsul.
Meni je trenutno najboljša Pellini Top. V šparu cca 0,3eur na kapsulo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Zdaj pa eno resno vprašanje pa rahlo se že mudi... Kaj pametnega kupiti v smislu Dolge Gusto aparata na kapsule? Gre za darilo, bom pa tudi jaz dosti pil to... Pa ne gre se zdaj katera opcija je najcenejša temveč za nek price performance. Na prvo žogo sem gledal Illy pa tam verjetno pašejo not samo Illy precenjene kapsule za 0,5€ po kafeju? Kaj sploh od teh kapsul je dobrega/kvalitetnega? Tnx

Illy ESE


Različnih kav ko listja :)
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.649
497
83
41
povsod malo
Ko sem kupoval je imel največjo izbiro Dolce gusto od Barkafeja, Petrola, Hoferja in Lidla pa vse vmes furajo dolce gusto kapsule.
Jaz sem kupil še refill kapsule da dam svojo kavo notri in je to to.
Pa zdaj je v sparu v neki akciji za 40€ -25% na kupončke pa si zmagal.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Ja ampak od Illya za 50c po kavi? :)
od kogarkoli... Ravno to je čar ese blazijic, so standardizirane. Dobiš skorajda vse...

Recimo glih danes v Mueller reklami Alberto za 2,x€ za 36 kav. Samo za primerjavo

ali pa

 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.149
2.251
113
od kogarkoli... Ravno to je čar ese blazijic, so standardizirane. Dobiš skorajda vse...

Recimo glih danes v Mueller reklami Alberto za 2,x€ za 36 kav. Samo za primerjavo

ali pa


Ja ampak tukaj morajo biti izrecno blazinice??? Kapsule tukaj odpadejo. Zdaj pa vprašanje tudi koliko so te blazinice razširjene v primerjavi s kapsulami namreč poceni ravno ni ta avtomat.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Tukaj lahko malo za filing pogledaš koliko ima kakšen sistem ponudbe.

Tale ESE je drugače kar raširjen saj gre za neke vrste standard.