Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
124
9
18
Ecam 23.460b sem kupil tudi jaz po priporočilih iz te teme.
Imam ga ene 2 meseca, št. Napitkov gre proti 400, 90% jih je narejenih z mlekom.

Ta vrtljivi knof ima neko svojo logiko, enkrat gre naprej enkrat nazaj... na čase mal frustrirajoče.
Med descalingom se mi je obesil. Ponoven restart je rešil zadevo.
Tisti filter za vodo je res trapast, sem rabil nekaj časa, da sem vodo čez spravil.
Čiščenje super enostavno, nič ne pušča nikjer.
Kavo naredi dobro, pena za kapučino je res lepa. Moti me ker nimaš opcije samo "hot milk".
Tudi pipco za vodo ful nucamo - za čaje. Si naštimaš nivo do kje teče in tako ostane, isto za kapučino.

Nasplošno zelo dober nakup in mi ni žal.
Zelo podobna zgodba je pri meni. Po priporočilih iz te teme sem tudi jaz novembra kupil 23.460b, dobil sem dobro ponudbo in vzel malo rabljenega.
ko sem ga dobil je imel malo pod 500 napitkov, v tem času sem moral enkrat narediti descaling. Naredil sem ga z originalno Delonghi tekočino. Trajalo je nekje med pol ure in uro, ampak nobenih problemov, ni se mi obeseil.
Sam uporabljam občasno tudi pre-ground program, kjer lahko vsuješ mleto kavo ( uporabljalm za decaf),. Nisem pa še uspel ugotoviti logike. Če vsujem prehitro mleto kavo, mi gre skozi in jo vrže na pladenj spodaj, isto se zgodi, če vsujem kavo prepozno. Nikakor mi ne uspe ugotoviti prave logike. Po neuspešnem poskusu ali dveh potem "uganem"timing in naredi ok.
grahovc: kje si naštimaš nivo tekočine?
za samo mleko sem ugotovil, če med delanjem mleka pritisneš gumb Cappucino potem preneha z mlekom in začne delati kavo.

Overall sem pa zelo zadovoljen z aparatom, družinski člani pa prav tako.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Zelo podobna zgodba je pri meni. Po priporočilih iz te teme sem tudi jaz novembra kupil 23.460b, dobil sem dobro ponudbo in vzel malo rabljenega.
ko sem ga dobil je imel malo pod 500 napitkov, v tem času sem moral enkrat narediti descaling. Naredil sem ga z originalno Delonghi tekočino. Trajalo je nekje med pol ure in uro, ampak nobenih problemov, ni se mi obeseil.
Sam uporabljam občasno tudi pre-ground program, kjer lahko vsuješ mleto kavo ( uporabljalm za decaf),. Nisem pa še uspel ugotoviti logike. Če vsujem prehitro mleto kavo, mi gre skozi in jo vrže na pladenj spodaj, isto se zgodi, če vsujem kavo prepozno. Nikakor mi ne uspe ugotoviti prave logike. Po neuspešnem poskusu ali dveh potem "uganem"timing in naredi ok.
grahovc: kje si naštimaš nivo tekočine?
za samo mleko sem ugotovil, če med delanjem mleka pritisneš gumb Cappucino potem preneha z mlekom in začne delati kavo.

Overall sem pa zelo zadovoljen z aparatom, družinski člani pa prav tako.
Jaz prižgem mašino, da opravi svoje, obrnem gumb na predmleto kavo, stresem kavo notri in zaženem. Na tak način mi je nikoli ne vrže mimo.
 

grahovc

Zelenc'
26. sep 2021
7
1
3
Tiščiš gumb za vodo desno spodaj toliko časa dokler ti ne napiše program... in potem ko maš dost pritisneš še enkrat. In si zapomni.

Isto je za capuccino, tolk časa tiščiš da napiše program.. potem pa nastaviš količino za mleko in kavo.

Preground sem uporabil samo 2x, frajer sem dal instant kavo not :D
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Zgleda,da bo kar delonghi padel. Sem dobil, kar precej dobrih priporočil zanga tudi od drugih.
Hvala vsem za nasvete.

Ps: dolce gusto poznam,ker ga imam tako doma kot tudi v službi edini problem pri teh kapsul variantah je, da imajo vsa ta mleka dodanega ogromno sladkorja in če ne maraš sladkane kave ni ravno optimalna rešitev
 
Zgleda,da bo kar delonghi padel. Sem dobil, kar precej dobrih priporočil zanga tudi od drugih.
Hvala vsem za nasvete.

Ps: dolce gusto poznam,ker ga imam tako doma kot tudi v službi edini problem pri teh kapsul variantah je, da imajo vsa ta mleka dodanega ogromno sladkorja in če ne maraš sladkane kave ni ravno optimalna rešitev

nabavi kapsule za večkratna polnjenja in jih polniš s kavo po lastni želji. Druga opcija je kavomat na ročko s podporo ESE kapsul in to potem uporabljaš namest dolce gusto. Si pa nekoliko bolj omejen ker ravno vsake kave pakirane v ESE kapsule ne dobiš, medtem k tiste za večkratno polnjenje pa polniš s kavo po želji.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Zgleda,da bo kar delonghi padel. Sem dobil, kar precej dobrih priporočil zanga tudi od drugih.
Hvala vsem za nasvete.

Ps: dolce gusto poznam,ker ga imam tako doma kot tudi v službi edini problem pri teh kapsul variantah je, da imajo vsa ta mleka dodanega ogromno sladkorja in če ne maraš sladkane kave ni ravno optimalna rešitev

Evo jaz sem včeraj podaril tega Krupsa na kapsule za božič in smo že pili kavo. Tega prej nisem še nikoli pil. Kaj naj rečem, za teh nekaj 10€ kar stane avtomat ni slabo. Dost boljše kot tisti Nescaffe granulat ki se je do sedaj uporabljal na tej lokaciji. Tisto je bogo. Kar pa se tiče mleka, zraven sem kupil dve škatli, Nespresso Lungo ter Nespresso mislim da Ristretto. Tam ni nobenega mleka ali cukra, vsaj ne da bi vedel.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Evo jaz sem včeraj podaril tega Krupsa na kapsule za božič in smo že pili kavo. Tega prej nisem še nikoli pil. Kaj naj rečem, za teh nekaj 10€ kar stane avtomat ni slabo. Dost boljše kot tisti Nescaffe granulat ki se je do sedaj uporabljal na tej lokaciji. Tisto je bogo. Kar pa se tiče mleka, zraven sem kupil dve škatli, Nespresso Lungo ter Nespresso mislim da Ristretto. Tam ni nobenega mleka ali cukra, vsaj ne da bi vedel.

Je notri cuker, kar preberi deklaracijo ;)

Edino v samih kavah espresso ni dodanega nič cukra....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.256
113
Je notri cuker, kar preberi deklaracijo ;)

Edino v samih kavah espresso ni dodanega nič cukra....

Ni sile:

Hranilne vrednosti (na 100 g)​

  • energijska vrednost, 1094/267 kj/kcal
  • Maščobe, 17,1 g
  • od tega
  • – nasičene maščobe, 7,6 g
  • – enkrat nenasičene maščobe
  • – večkrat nenasičene maščobe
  • ogljikovi hidrati, 0,2 g
  • od tega
  • – sladkorji, 0,2 g
  • – polioli
  • – škrob
  • prehranske vlaknine, 38,7 g
  • beljakovine, 8,1 g
  • sol, 0,01 g
 

Lonck

Pripravnik
13. okt 2007
124
9
18
Tiščiš gumb za vodo desno spodaj toliko časa dokler ti ne napiše program... in potem ko maš dost pritisneš še enkrat. In si zapomni.

Isto je za capuccino, tolk časa tiščiš da napiše program.. potem pa nastaviš količino za mleko in kavo.

Preground sem uporabil samo 2x, frajer sem dal instant kavo not :D
super. hvala za info. bom probel. Instant pa res ne tlačit notr, boš še pokvaril stroj :)
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Tale je vredu kavomat?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Tale je vredu kavomat?
:zmaga: Z DeLonghiem ne boš nikoli mimo udaril.