Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Mater, vse obvladate na tem forumu, vse najboljše potem pa pijete kavo na neke kapsule kjer vam not meljejo bog ve kaj :) A ni bolje kupiti Espresso avtomata z mlinom, not nasipati zrnja in vam vsako kavo posebej sveže zmelje? Res da je treba stvar najbrž bolj vzdrževat kot ta avtomat na kapsule ampak vseeno, konec koncev vlivate to vase veckrat na dan? Tako da prosim ce mi kdo razlozi prednost teh kapsul, zakaj bi to clovek kupoval in pil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Mater, vse obvladate na tem forumu, vse najboljše potem pa pijete kavo na neke kapsule kjer vam not meljejo bog ve kaj :) A ni bolje kupiti Espresso avtomata z mlinom, not nasipati zrnja in vam vsako kavo posebej sveže zmelje? Res da je treba stvar najbrž bolj vzdrževat kot ta avtomat na kapsule ampak vseeno, konec koncev vlivate to vase veckrat na dan? Tako da prosim ce mi kdo razlozi prednost teh kapsul, zakaj bi to clovek kupoval in pil?

Razlogov je veliko, vsaj zame. Pokaži mi dobro mašino z mletjem kave in penilcem mleka (vsaj na ročko, da pristavim lonček zraven) in poglejva ceno. Verjetno bo veliko dražja od avtomata na kapsulo. Katera taka mašina na mletje je sploh dobra?

Kot berem je potrebno pri aparatih na mletje kave veliko preizkušanja, da zadaneš dobro kavo in potem še vmes vedno kaj nastavljati. To ni zame, hočem isto vsakič na gumb.

Ker pijem doma kavo največ 1x na dan, še bolj pa le čez vikend, se mi resnično ne da ukvarjati z odvečnim čiščenjem. Ne vem koliko ga je pri aparatu z mletjem kave, to bi bil vesel razlage, a po pripovedovanju ga je vsekakor več. Ker mi zapaše zvečer kdaj kava in bi brezkofeinsko, bi moral praznit mašino za mletje, pucat in polnit z drugo kavo vsakič.

Iz kapsule lahko kavo sprobam pri prodajalcih in vem kaj dobim. Mlete pač ne morem. Mačka v žaklju nočem kupovat.

V večini aparatov s kapsulami, kjer bi bil le kratke kave/espresso, itd. je v kapsulah le stisnjena kava in ni drugih dodatkov. Mleta torej glede tega nima nobene prednosti.

In še in še.

Mirmo naj me kdo prepriča nasprotno, pa grem lahko preverit tudi take mašine.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Težko te kdo prepriča saj že pri prvi oviri zašteka. Cena.

Ja kaj se pa potem usajate, zakaj ljudje to pijejo? Za par kav na teden pač ne mislim kupovat mašine za 1000 eur in potem vsem razlagati kako je to fajn. Verjetno res, če je že razlika v ceni x5 in razlika v delu z mašino x2. Če pa mi najdeš dobro! mašino na mletje z mlekom do ranga 400 eur, se pa pogovarjava dalje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mojih 5 minut:
Doma imamo DG mašino za tistih par obiskov, pa da se žena kdaj "pocarta" - drugače sva koffe-free. Če mi že zapaše kava grem v dva tri lokale kjer vem, da imajo dobro pa tam spijem kot človek.
Meni se zdi to kupovanje kapsul pa blazinic, pa dest različnih sistemov in patentov en dober tržni nateg.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Mojih 5 minut:
Doma imamo DG mašino za tistih par obiskov, pa da se žena kdaj "pocarta" - drugače sva koffe-free. Če mi že zapaše kava grem v dva tri lokale kjer vem, da imajo dobro pa tam spijem kot človek.
Meni se zdi to kupovanje kapsul pa blazinic, pa dest različnih sistemov in patentov en dober tržni nateg.

Saj si vse povedal. Vidva kave pač ne pijeta in ne vidita potrebe po aparatu doma. A ni to logično? Podobno kot jaz praktično ne pijem alkohola in ne vidim potrebe imeti doma ne vina, žganega ali kaj drugega. In grem v lokal spit tisti deci ko pač zapaše.
Tisti, ki pa kavo pijejo več in nimajo časa nonstop viseti po kafičih, pa imajo radi take mašine. Eni si pač kuhajo turško, drugi imajo kapsule, tretji pa par jurjev vredne mašine. Vsakemu svoje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
V bistvu če hočeš samo espresso mašino z mletjem te košta 400-500EUR, toliko so cene kvalitetnih brandname mašin ki imajo povečini že keramične mlinčke in vse po vrsti zahtevajo malenkost več vzdrževanja kot kapsule oz. niti ne. Ker mašino z mletjem prižgeš, pritisneš kavo ki jo želiš (imajo vse mašine spomin za tvojo dolžino, moč in dražje tudi finost mletja) daš spodaj šalco in imaš v 30 sec kavo. Potem mašino zapreš in je to to. Nobenega je.banja s kapsulami.

Odstranitev ostankov (primeš in vržeš celo skledo kavnega ostanka v smeti/kompost), dolivanje vode in polnjenje kave se ponavadi izvaja po 15-20 polnih kavah (vzame pa natanko par minutk). Če piješ 1 kavo na dan in enako tvoja žena imaš torej cel teden mir.

Sama kuhalna enota je pri vseh sodobnih mašinah samočistilna (preden ti skuha kavo in ko jo zapreš se sama očisti z vodo pod pritiskom) oz. jo lahko vzameš ven in daš npr. pomit v pomivalca 1x na 14 dni/mesec. Ene se pucajo samo s tabletam, torej jo tudi ven ni treba vzet. Odvisno od trdote vode moraš vsake toliko opravit cikel "čiščenja" vodnega kamna kar je spet avtomatično, ampak to moraš tudi pri avtomatih na kapsule.

Večina oz. vsi avtomati kar sem jih videl na trgu poleg uporabe kave v zrnju omogočajo tudi bypass kuhanje poljubne zmlete kave. Torej namesto da izbereš režim mletja kave daš v posebno luknjo tvojo najljubšo mleto kavo (brezkofeinska če jo pač piješ zvečer) in ti skuha to kavo, brez da bi moral odstranjevat kavo v zrnju iz posode.

Ker omenjaš zraven še mleko oz. kaj vsebujejo "kapsule". Mleko v kapsulah oz. kave "con latte" seveda vsebujejo prvovorstno polnomastno bio eko kravje mleto!:p

Cenejši avtomati ki jih omenjam imajo ročen polnilec mleka, s tem lahko ogreješ ali speniš mleko sam. Za stotaka več so polavtomatični penilci mleka in za še dodatnega stotaka so avtomatične makiata/kapučino mašine (mleko v lončku daš v avtomat in ven ti spusti kavo po želji). Je pa z mlekom tako, četudi je čiščenje mlečne linije avtomatično enako kot za kavno linijo je pri mleku skoraj nujno tudi dodatno čiščenje (kar se spet opravlja s tableto ki jo daš v tisto posod za mleko in pustiš avtomatu da naredi čiščenje sam).

Sej te nočem prepričevat ampak določeni predsodki ki jih imaš okoli teh "avtomatičnih" mašin so dokaj nerealni. Cena pa ja, ni nizka, ampak po drugi strani sam rade volje vsake tri leta kupim novo avtomatično barista mašino za 500EUR kot pa da bi se odpovedal temu kar ponuja (trenutno sem srečni lastnik Saeco [Philips] mašine).
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ja kaj se pa potem usajate, zakaj ljudje to pijejo? Za par kav na teden pač ne mislim kupovat mašine za 1000 eur in potem vsem razlagati kako je to fajn. Verjetno res, če je že razlika v ceni x5 in razlika v delu z mašino x2. Če pa mi najdeš dobro! mašino na mletje z mlekom do ranga 400 eur, se pa pogovarjava dalje.
Daj ne pajtlaj se, 50k imaš za novo E klaso, 700€ pa ni več za avtomat? :evil: Ne rečt da si klasičen Slovenceljn? Top avto in na sendvičih? :fredi:

PS:. Saj veš da te samo malo zafrkavam ne? Ne usajam se, zgolj predlagam ti in ti dobro želim. Drugače pa lahko nabaviš tudi dober avtomat za dobrih dobrih 500€.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Točno tako kot je napisal Utisevalec, nobenega posebnega vzdrzevanja, glavno enoto namočim na 14 dni v vodo oz. jo vsak dan splahnem pod tekočo vodo ter jo vtaknem nazaj not. Edino kar moram je fino vsake 3 mesece namazati valj z živilsko mastjo (na servisu pravijo da se to dela 1x letno). To mi vzame 5min če razstavim celotno enoto. To je to. Tako je na DeLonghiju, kot pa je rekel Utisevalec, razni Saecoti, Jure pa se celo sami čistijo. Tudi cena kave na enoto je bistveno manjša kot preko teh kapsul.

Jaz sem vzel tega:

https://www.mediamarkt.at/de/produc...cappuccino-ecam-350-55-b-schwarz-1522829.html

Se pa drugod začne ta model okoli 500€. Januarja bo dve leti kar ga imam.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Točno tako kot je napisal Utisevalec, nobenega posebnega vzdrzevanja, glavno enoto namočim na 14 dni v vodo oz. jo vsak dan splahnem pod tekočo vodo ter jo vtaknem nazaj not. Edino kar moram je fino vsake 3 mesece namazati valj z živilsko mastjo (na servisu pravijo da se to dela 1x letno). To mi vzame 5min če razstavim celotno enoto. To je to. Tako je na DeLonghiju, kot pa je rekel Utisevalec, razni Saecoti, Jure pa se celo sami čistijo. Tudi cena kave na enoto je bistveno manjša kot preko teh kapsul.

Jaz sem vzel tega:

https://www.mediamarkt.at/de/produc...cappuccino-ecam-350-55-b-schwarz-1522829.html

Se pa drugod začne ta model okoli 500€. Januarja bo dve leti kar ga imam.

Recimo, če gledam podoben rang od Saeco: KLIK
Sklepam, da stresem notri kavo v zrnju po želji, nekam pa lahko dam tudi mleto kavo, vsaj piše, da to opcijo ima. Čiščenje je že avtomatsko, naenkrat lahko da ven 2 kavi, všeč mi je tudi, da je za mleko le palčka in naredim v svoji posodici zraven. Ima nekaj nastavitev za mletje in opcijo espressa ali daljše kave, to je pa to. To mašino nekako vidim kot alternativo 200 eur mašini na kapsule z enako opcijo mleka.

Sedaj pa nagradno vprašanje. Bo kava iz Saeco res toliko boljša od Illy/Nespresso kapsule? Verjetno vse odvisno tudi od kave v zrnju, ki jo daš notri...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Kot napisal Utisevalec.. z kavnim avtomatom ni dela

prej smo pili kavo na džezvo - pa je bil potem "problem", da sse za enga ne splača kuhat
vmes smo imeli hofer/lidl neki na kapsule.. pa so bili kofeti zanič (nekje na nivoju teh placljivih avtomatov po hodnikih)
potem sem enkrat v merkurju vzel nekaj podobnega https://www.philips.si/c-p/HD8752_99/intelia-evo-popolnoma-samodejni-espresso-kavni-aparat

Vse kar rabis naredit je spremljat lučke - sprazni ostanek, dolij vodo.. na vsake "3 kvatre" je treba spucat vodni kamen (tekočina, ki gre v vodo), ko mi kava postane "čudna" s tabletko spucam še kavno enoto.. samo enoto splaknem istočasno ko praznim ostanke..

Kave pijemo veliko.. pa vsak si jo postreže in nardi kadar mu paše..

Dober nakup.. koliko se pa kava razlikuje od avtomata do avtomata (npr. Jura nej bi bila oh in sploh) pa ne vem.. bi skor rekel, da je bolj odvisno od kave.. pri nas največ laufa ta vijolčn Barcafe..
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Predsodki glede teh avtomatskih izvirajo bolj iz pisarn, kjer je 15 uporabnikov, vzdrževanje pa samo ko je res nuja. Mi smo ca. 10 let uporabljali saecota, odlična kava, ampak vedno samo kava, brez penilcev ipd.. dokler smo spekli po 10-15 kav na dan je bil ok, potem je bilo sčasoma to samo še 10 kav na teden, vmes tri dni nobene, potem je kdo pozabil ostanke kave ven strest ali pa je bila tri dni ista voda v njem, ker se ni porabila ker čez vikend ni bilo nikogar v pisarni, itd itd...po pol leta smo pili drek, ne glede na to kakšno kavo si stresel v aparat. Če je avtomat v kuhinji na pultu je verjetno zgodba drugačna, ker greš mimo aparata 10x na dan.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Resnica, aparat mora delat... Prav tako jaz vsak večer napolnim tank z svežo vodo (ali max. na 2 dni). Edina svinjarija ki jo tukaj vidim so te posodice za mleko. Zato jaz te posode ne uporabljam, si zjutraj mleko vlijem kar v svež kozarec in dam not slamico da mi ga speni v kavo...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Recimo, če gledam podoben rang od Saeco: KLIK
Sklepam, da stresem notri kavo v zrnju po želji, nekam pa lahko dam tudi mleto kavo, vsaj piše, da to opcijo ima. Čiščenje je že avtomatsko, naenkrat lahko da ven 2 kavi, všeč mi je tudi, da je za mleko le palčka in naredim v svoji posodici zraven. Ima nekaj nastavitev za mletje in opcijo espressa ali daljše kave, to je pa to. To mašino nekako vidim kot alternativo 200 eur mašini na kapsule z enako opcijo mleka.

Sedaj pa nagradno vprašanje. Bo kava iz Saeco res toliko boljša od Illy/Nespresso kapsule? Verjetno vse odvisno tudi od kave v zrnju, ki jo daš notri...

Ja, ne poznam teh Saeco avtomatov, se pa dobi točno ta avtomat ki mi ga kažeš za cca. 400€ na Amazonu. Tako da to so preterane cene oz. priporočene cene s strani proizvajalca. Nekdo je omenil top znamke kot je npr. Jura. Drži, če bo kava za en drek ti tudi Jura ne bo kuhala odlične kave. Jaz bi rekel tako... vsi ti avtomati ki so nad 500€ so bolj ali manj enaki. Kuhalne enote so enake (npr. DeLonghi za 500€ in DeLonghi za 2000€). Razlika je zgolj v finih displayčkih, ohišju iz brušenega aluminija, obliki, Bluetooth povezljivosti in kuhanju kave. Boljši imajo tudi zelo fine "digitalne" nastavitve itd. Skratka ti dražji avtomati imajo kup stvari ki jih ne rabiš, so pa fajn da se malo igraš z njimi. Torej... dejstvo je da moraš kave malo preizkusiti, se malo poigrati, malo testirati (ampak saj to delaš tudi s kapsulami?). Res je da boš moral vložiti nek trud, naštudirati kaj ti najbolj paše, kakšna dolžina, intenziteta (koliko gramov ti bo namlelo za vsako kavo torej ali bo mild, normal, strong, extra strong) itd... Jaz osebno npr. uporabljam gostilniško Illy kavo, je zelo dobra. Sem vmes pokusil kupiti v vakumskih tubah pakirano Illy 250g kavo v zrnju in ni enaka. Tista kava je proti gostilniški vodena. Zakaj nevem. Sta pa obe iz rdeče embalaže in obe Medium Roast. Le da je gostilniška iz velikega balona (nevem 5kg?), ta majhna pa je 250g. V glavnem ni enaka. Pač testiraš in vidiš kaj ti sede. Ampak kot si napisal... Če je to 1 kavica zjutraj potem stisni zobe, spij tisto kapsulo in gremo dalje, da me neboš na koncu klel :)

Pa to še... mogoče ni slabo gledat avtomata ki ima 5 let garancije. Marsikateri ga imajo če se prav spomnim. Moj DeLonghi ima npr. 3 leta ali 5000 kav.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Tega Saeco Incanto 8911 (osnovni model, ker so trije, razlika je samo v penilcih mleka) imam sam. Dal sem pa okoli novega leta melenkost čez 400EUR na mimovrste ker je bil v akciji. Saeco je italjanska firma kavnih avtomatov ki jo je prevzel Philips, skratka gre za Philips divizijo ki izdeluje kavne avtomate (so pa še vedno made in EU [omunija]).

Glede čiščenja, sam sem pristaš preprostih rešitev. Za vodni kamen enostavno uporabim 2 žlici citronske kisline in poženem program za čiščenje. Za čiščenje same kuhalne enote dam pa žličko sode bikarbone v luknjo za mleto kavo in potem stočim še malo praznih kav čezenj. Se pa dobi vse te rešitve v obliki (dražjih) tablet.

Glede kvalitete kave. Ti avtomati naredijo perfektno kavo, enako kot jo naredi pravi "barista", seveda pa je kvaliteta odvisna od inputa. Torej osnova je dobra kava, dobra voda (trda voda načeloma za večino kave ni ok, recimo tile Saeco imajo opcijo vodnega filtra = ne uporabljam, ampak če imate zanič vodo se splača) in dobro očiščen avtomat. Glede okusov kave in znamk mora pa vsak sam dobit svojo, to je tudi prednost pred kapsulami. Enostavno lahko kupiš 1kg kave za 3EUR v eurošpinu (ki niti ni slaba, sam pijem kar pogosto) ali daš za illy, lavaza ipd. tam med 15-25EUR na kg, ali pa greš na kakšne premium specialne kave kje se cene končajo pri stotaku ali več na kilo!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Jaz imam ta filter vode na granulat.... Na 60dni bi se naj menjal, lahko pa ga daš tudi ven. Jaz sem iz Nemčije ta granulat naročil kar sam in ga napolnim...
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Tega Saeco Incanto 8911 (osnovni model, ker so trije, razlika je samo v penilcih mleka) imam sam. Dal sem pa okoli novega leta melenkost čez 400EUR na mimovrste ker je bil v akciji. Saeco je italjanska firma kavnih avtomatov ki jo je prevzel Philips, skratka gre za Philips divizijo ki izdeluje kavne avtomate (so pa še vedno made in EU [omunija]).

Glede čiščenja, sam sem pristaš preprostih rešitev. Za vodni kamen enostavno uporabim 2 žlici citronske kisline in poženem program za čiščenje. Za čiščenje same kuhalne enote dam pa žličko sode bikarbone v luknjo za mleto kavo in potem stočim še malo praznih kav čezenj. Se pa dobi vse te rešitve v obliki (dražjih) tablet.

Glede kvalitete kave. Ti avtomati naredijo perfektno kavo, enako kot jo naredi pravi "barista", seveda pa je kvaliteta odvisna od inputa. Torej osnova je dobra kava, dobra voda (trda voda načeloma za večino kave ni ok, recimo tile Saeco imajo opcijo vodnega filtra = ne uporabljam, ampak če imate zanič vodo se splača) in dobro očiščen avtomat. Glede okusov kave in znamk mora pa vsak sam dobit svojo, to je tudi prednost pred kapsulami. Enostavno lahko kupiš 1kg kave za 3EUR v eurošpinu (ki niti ni slaba, sam pijem kar pogosto) ali daš za illy, lavaza ipd. tam med 15-25EUR na kg, ali pa greš na kakšne premium specialne kave kje se cene končajo pri stotaku ali več na kilo!

Sedaj vidim, da Mimovrste prodaja na pogled enake avtomate, samo pod firmo Philips. Saeco ni več omenjen. Sklepam, da gre za isti aparat, samo ime Saeco opuščajo?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Ja, ne poznam teh Saeco avtomatov, se pa dobi točno ta avtomat ki mi ga kažeš za cca. 400€ na Amazonu. Tako da to so preterane cene oz. priporočene cene s strani proizvajalca. Nekdo je omenil top znamke kot je npr. Jura. Drži, če bo kava za en drek ti tudi Jura ne bo kuhala odlične kave. Jaz bi rekel tako... vsi ti avtomati ki so nad 500€ so bolj ali manj enaki. Kuhalne enote so enake (npr. DeLonghi za 500€ in DeLonghi za 2000€). Razlika je zgolj v finih displayčkih, ohišju iz brušenega aluminija, obliki, Bluetooth povezljivosti in kuhanju kave. Boljši imajo tudi zelo fine "digitalne" nastavitve itd. Skratka ti dražji avtomati imajo kup stvari ki jih ne rabiš, so pa fajn da se malo igraš z njimi. Torej... dejstvo je da moraš kave malo preizkusiti, se malo poigrati, malo testirati (ampak saj to delaš tudi s kapsulami?). Res je da boš moral vložiti nek trud, naštudirati kaj ti najbolj paše, kakšna dolžina, intenziteta (koliko gramov ti bo namlelo za vsako kavo torej ali bo mild, normal, strong, extra strong) itd... Jaz osebno npr. uporabljam gostilniško Illy kavo, je zelo dobra. Sem vmes pokusil kupiti v vakumskih tubah pakirano Illy 250g kavo v zrnju in ni enaka. Tista kava je proti gostilniški vodena. Zakaj nevem. Sta pa obe iz rdeče embalaže in obe Medium Roast. Le da je gostilniška iz velikega balona (nevem 5kg?), ta majhna pa je 250g. V glavnem ni enaka. Pač testiraš in vidiš kaj ti sede. Ampak kot si napisal... Če je to 1 kavica zjutraj potem stisni zobe, spij tisto kapsulo in gremo dalje, da me neboš na koncu klel :)

Pa to še... mogoče ni slabo gledat avtomata ki ima 5 let garancije. Marsikateri ga imajo če se prav spomnim. Moj DeLonghi ima npr. 3 leta ali 5000 kav.

Po svoje se mi zdi neumno dajat toliko denarja za nekaj kar ni vsak dan veliko v uporabi. Po drugi strani se mi pa neumno zdi, da ko želim piti dobro kavo z malo mleka, pijem nekaj na pol užitnega...dileme, dileme :)
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Turka pa se ti ne da kuhati zjutraj ali je ne maraš? Sploh če imaš indukcijo je to minutka ;)

Ne maram niti najmanj...:( Klasični espresso z malo mleka je zame top. Turška fej.
Tole se mi zdi hudo dober nakup za svojo ceno. Philips 4000 serija. Kot berem lahko uporabiš zrnje in na nek način tudi mleto (recimo brezkofeinsko) - samo ne vem kako. Penilec mleka kot ga želim, nastavitev dovolj, cena pa res dobra.