Dobrodošli, nahrbtnikarji!

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
sicer pa... a petstotaki sploh se obstajajo? a jih niso dal iz prometa??

hehe, se vidi da ze dolgo noben ni imel opravka s 500€.

:)
Konec je tiskanja, v obtoku bodo dokler ne razpadejo.

P.S. Včerej sem dobil enega. Sicer ni bil od nahrbtnikarja, ma Indijci so dostikrat še slabši.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Potem pa naj bodo doma, tako, kot sem bil doma jaz, ko sem bil mlajši. Lavor.press.
Ne pa, da nosijo svoja jajca po celem svetu. Je namreč vse na spletu, tako fotografije, kot videi. Pa tudi opisi...

Ne moreš bit brez službe, ali v slabo plačani službi, pa vsako leto kupit nov mobitel za 850 evrov, pa se še gonit po kugli. Ne gre.
Matematika tega NE dovoli, pa čeprav si mlad... :poreden:
aha!
to je problem
z ruzakom se gredo zastonjkarstvo samo taki ki so že z eno nogo v grobo mladi pač ne! zakaj? zato ker je bil johanček preneumen da bi se to šel in se gre to sedaj na stara leta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in sixpower

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
aha!
to je problem
z ruzakom se gredo zastonjkarstvo samo taki ki so že z eno nogo v grobo mladi pač ne! zakaj? zato ker je bil johanček preneumen da bi se to šel in se gre to sedaj na stara leta...

Dej NEHAJ ŽE ENKRAT s tvojimi bedastimi scenariji, psihoanalizami drugih, ter izmišljenimi hipotezami.
Kot starejši in NEDVOMNO bolj moder od skoraj vseh mlajših imam pravico:

1. Da razmetavam
ali
2. Da živim varčno

Če sem se odločil za opcijo 2, je to moja avtohtona odločitrev in "pravica".

Če pa želi nekdo s 500 evri obresti pol sveta, pa je to sicer njegova osebna odločitev, je pa tudi, po mnenju mnogih, NEMNOST in NEREALNOST.

Tako, da pusti mene pri miru in raje razmišljaj, ali je realno, da nekdo blodi po celem svetu s 500 evri...

Končno, s čisto psihološkega stališča, če nisi vedel, s takim početjem mlad človek BEŽI od samega sebe.
Ker se NE ŽELI soočiti s samim seboj. Ker ni pripravljen priti pri sebi do uvida.

Ker pri uvidu človek o sebi ugotovi marsikaj NEPRIJETNEGA.

Ljudje danes zelo veliko potujejo, v daljne dežele, o katerih se nam včasih še sanjalo ni. Ampak ali ni to tudi neke vrste beg pred seboj?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa - dobro, Johan, stolet star si tehnološki dinozaver, ko te bodo čez pol miljona let izkopali, se bo svetila ven iz kosti sama prvinska modrost.
Dej, priznaj sebi in celemu svetu, da je treba denar obrnit, ne pa po gorenjsko šparat v štumfih. Torej pojdi po svetu in obrni preklemanske krajcarje, saj jih bodo miši zvohale in boš pa tako ob njih. :obesise: Če pa kak dinar preveč hodi - bi ga pa meni npr. dal, jaz ga znam mimogrede pognat v obtok. Čez par dni bo itak spet penzija prišla in boš dobil tisti krajcer točno nazaj. :cheer:
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Dej NEHAJ ŽE ENKRAT s tvojimi bedastimi scenariji, psihoanalizami drugih, ter izmišljenimi hipotezami.
Kot starejši in NEDVOMNO bolj moder od skoraj vseh mlajših imam pravico:

1. Da razmetavam
ali
2. Da živim varčno

Če sem se odločil za opcijo 2, je to moja avtohtona odločitrev in "pravica".

Če pa želi nekdo s 500 evri obresti pol sveta, pa je to sicer njegova osebna odločitev, je pa tudi, po mnenju mnogih, NEMNOST in NEREALNOST.

Tako, da pusti mene pri miru in raje razmišljaj, ali je realno, da nekdo blodi po celem svetu s 500 evri...

Končno, s čisto psihološkega stališča, če nisi vedel, s takim početjem mlad človek BEŽI od samega sebe.
Ker se NE ŽELI soočiti s samim seboj. Ker ni pripravljen priti pri sebi do uvida.

Ker pri uvidu človek o sebi ugotovi marsikaj NEPRIJETNEGA.

Ljudje danes zelo veliko potujejo, v daljne dežele, o katerih se nam včasih še sanjalo ni. Ampak ali ni to tudi neke vrste beg pred seboj?
ti bolj moder :valjamse: :valjamse: :valjamse: talo spada med vice. dober vic za konec leta ostalega ne bom komentiral ker s(m)o ti vse že ve (pre)večkrat povedali.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
ti bolj moder :valjamse: :valjamse: :valjamse: talo spada med vice. dober vic za konec leta ostalega ne bom komentiral ker s(m)o ti vse že ve (pre)večkrat povedali.

Le kaj imaš ti meni za povedat?

Edino to, da se ne strinjaš z menoj, ampak to pač vem in boli me kuratz za tvoje mnenje.

Namreč, si le eden od 6 miljard ljudi na svetu, ki se v preobilju časa (saj nisi upokojenec, ane?) predrkavajo na spletu in so kot taki zame DOCELA NEPOMEMBNI.

Si našel le en majhen argument proti temu, kar je povedala dr. Metka Klevišar? Seveda nisi, ker NISI dovolj pameten za kakšen resen argument. :poreden:

Ti znaš mene le žaliti.
Zato pa, pri toliko "pametnih" spletnih genijalcih, imamo v Sloveniji, kar imamo... Imamo pa: PODN.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Oca si se zmeraj zatiska oci pred dejstvom da ti zli nahrbtnikarji trosijo po svetu vec kot on.
Zato ze 16 strani beremo konstantno nabijanje gor in dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
ja vem da so se v obtoku, sam jih banke zadrzijo...
Kje si pa to prebral?
Jaz sem ga dobil ravno v banki.

johannes: koliko kuhančkov si popil v Ljubljani? Ker so po 2.5 eur in sem videl kar nekaj nahrbtnikarjev z njimi v rokah. A kava je dražja? Verjetno gospod Loboda pije kavo v kakšni hudi restavraciji, kjer pride 30 eur. Tega si pa tudi jaz brez nahrbtnika ne morem privoščit.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Tri brce v glavo nahrbtnikarjem + sodobnim "popotnikom":

https://sensa.metropolitan.si/za-navdih/ljudje-v-naravo-ne-hodijo-vec-zaradi-miru-ali-pac/

https://sensa.metropolitan.si/za-navdih/ko-sem-sla-prvic-na-triglav/

https://sensa.metropolitan.si/za-navdih/zakaj-me-ne-zanimajo-potovanja-v-daljne-dezele/

Imate, zagovorniki današnjega "turizma", en sam argument v zagovor norosti, ki se dogaja? Denar je za vas argument?

Senilni odloci se kaj bi rad.

Je problem zdaj z nahrbtniki ker ne "trosijo" dovolj (denarja) ali je boljse hodit po naravi s (doma narejenim) sendvicem kot to promovirajo doticni clanki?

Ti enostavno beres kaj zaen bullshit objavljas v tej temi???
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Je problem zdaj z nahrbtniki ker ne "trosijo" dovolj (denarja) ali je boljse hodit po naravi s (doma narejenim) sendvicem kot to promovirajo doticni clanki?

Problem je, ker NIMAJO dovolj denarja, da bi ga "trosili". Nimajo za tujino, mnogi pa nimajo niti za obiskovanje destinacij DOMA.

In taki naj bodo v svojem stanovanju, kontejnerju, kakorkoli. Njihovo "morje" je, kot sem že napisal - lavor.

Če nimaš, nimaš. Pač brskaš po smetnjakih in upaš, da ti bo Šarec (pridobivanje volilnih glasov) dvignil transferje na 400, 450 evrov.
Še malo pofehtaš, pa si z lahkoto na 600, 700.

S 700 pa greš lahko celo na Bled pogledat, če cerkvica na otoku še stoji.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Nisi mi odgovoril koliko kuhanega vina si popil zunaj v Ljubljani in tako prispeval k turizmu.
Aja, ti si racionalen.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Problem je, ker NIMAJO dovolj denarja, da bi ga "trosili". Nimajo za tujino, mnogi pa nimajo niti za obiskovanje destinacij DOMA.

In taki naj bodo v svojem stanovanju, kontejnerju, kakorkoli. Njihovo "morje" je, kot sem že napisal - lavor.

Če nimaš, nimaš. Pač brskaš po smetnjakih in upaš, da ti bo Šarec (pridobivanje volilnih glasov) dvignil transferje na 400, 450 evrov.
Še malo pofehtaš, pa si z lahkoto na 600, 700.

S 700 pa greš lahko celo na Bled pogledat, če cerkvica na otoku še stoji.

Torej, dokazano trosijo neprimerno vec kot ti. Kjub temu da po tvoje nimajo "dovolj".
Sedaj si na njih jezen in bi raje da se tisto malo ne trosijo ampak raje naredijo sendvic doma in gredo v naravo.

Skratka kot smo odkrili na zacektu te teme. Si zafrustrirani, nesposobni in zapovrh asocialni luzer.

Saj tudi taksni morajo bit. Zato se ne sekiramo prevec.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Problem je, ker NIMAJO dovolj denarja, da bi ga "trosili". Nimajo za tujino, mnogi pa nimajo niti za obiskovanje destinacij DOMA.

In taki naj bodo v svojem stanovanju, kontejnerju, kakorkoli. Njihovo "morje" je, kot sem že napisal - lavor.

Čakaj malo, to si zdaj sebe opisal ko klošariš pri hrčkih. Torej zakaj ti lahko, oni pa ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Čakaj malo, to si zdaj sebe opisal ko klošariš pri hrčkih. Torej zakaj ti lahko, oni pa ne?

Tudi zato, ker sem izbral "minimalizem" kot način življenja, kar počne še nekaj sto miljonov ljudi.

Tile, o katerih govorim, pa NISO minimalisti, temveč NIMAJO, kar pa je velika razlika.
Če pa nekdo nima, naj si ta, logično, ne bi privoščil veliko, oziroma le malo - pač v skladu z dohodki, kajne?
Vse, kar je nad negovimi zmožnostmi je tudi HOHŠTAPLARIJA, kot smo takemu nerealnemu obnašanju rekli včasih...

Nekdo drug pa, ki je sicer minimalist, IMA, in bo zato tudi kaj zapustil naslednikom.
Še posebej zato, ker troši po pameti, ker živi skromno, kar pa (še enkrat!) ne pomeni, da je po dohodkih revež.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.