Dober mizar LJ in okolica?

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Rabim dobrega mizarja iz LJ ali okolice, ki dela kuhinje (omare, pulte....), da ni nategun in da ima občutek za estetiko. Lahko na privat sporočilo. Hvala.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Čeprav jih vzhodno od lj poznan kar nekaj(bratranc pa najbrž ”vse”, se nekako ne upam zastaviti svojega imena. Pa ne toliko zaradi mizarjev. Problem nastane ker se v ponudbo nekako ne definira vseh detajlov. Potem pa je slaba volja, pa nategun, (obe strani)....
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
cvinga
On išče mizarja, ne obsedenca s forumi in internetom.
ne-ne-1.gif
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Čeprav jih vzhodno od lj poznan kar nekaj(bratranc pa najbrž ”vse”, . nekako ne upam zastaviti svojega imena

hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Da bom jaz tisti nategator, ki je na alterju priporočil tujcu nekega znanca s katerim se bo ta znanec opekel.
hvala lepa

Pa nisem rekel da je avtor nategator, samo rad bi se prepričal prej o tem. A se mi splača? Je bolje da si odprem alternick, pa mu priporočim mojega sovražnika...
Nekateri že več kot desetletje imamo isti nick na internetu, drugi niti en dan ne zdržijo. Mene več ljudi pozna pod Hanzi kot pa pod imeinpriimek.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Torej če bi ti spidi gonzales priložil skico kuhinje bi ti priporočal svojega mizarja ? v nasprotnem primeru pa ne?
Nadvse zanimivo...kako če nekaj skicirat če pa morda ne ve kaj se sploh da narediti? V čem je potem point smisla skic ?

Prilagam ene zadeve katere avtor ziher še ni videl in jih potemtakem tudi ne more izrisat....navsezadnje je postavitev kuhinjskih elementov zadnjega pomena pri načrtovanju....

estetika je pa zelo relativen pojem....sto ljudi ...sto čudi...





so naprimer stranke katere "ljubijo" take "luknje" in bi bil smrtni greh za njih če bi to kital...

 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
LOL... Vprašaj gospodinjo, ki uporablja kuhinjo vsakodnevno redno pa ti bo povedala kako pomembna je postavitev elementov
To kar si izjavil nakazuje da:
Si samo obdelivalec lesa, o ostalem nimaš pojma
Misliš kakšen car si, v bistvu pa nimaš pojma ne o funkcinalnost ne o dizajnu
Če bi ti vsakodnevno intenzivno upirablhal kuhinjo tako kot, upam, delavnico, bi jo imel zoptimisirano v nulo. In bi točno vedel kako pomemben je razpored elementov...
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Načrtovanje se začne najprej iz obstoječega prostora....iz postavitve priklopnih inštalacij...nato se začne izmišljevat zadeve na milijon načinov....

Iverica seveda odpade pri meni pa če jo še tako hočejo...prepustim delo drugim takoj....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik cvinga pravi:



estetika je pa zelo relativen pojem....sto ljudi ...sto čudi...
Dvesto sisa in tisoč razlogov da je nekdo drugače mislil ko je sedaj narejeno in je sedaj plačilo problem. Nisem ti jaz kriv če nimaš orodja in znanja delati z iverko. Poznan enega takega kot si ti.

Zakaj so pa inštalacija problem. Se kabla ne da drugam potegniti, pvc cevi za odtok(to še najtežje!)?
 
Nazadnje urejeno:

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Delal sem z iverico...stroje imam namenske za to...sam preprosto mi ni več do dela z iverico......torej vse masiva ali pa nič....simpl ko pasulj.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Čeprav je priporočanje na forumih lahko tvegano (kakor pravi Hanzi), vseeno:
http://www.mizarstvo-cepon.si/
Predvsem zaradi tega, ker ga dobro poznam in vem, da se bo za vsako stranko maksimalno potrudil.

Glede debate o slikah, ki jih je prilepil 'cvinga' pa: že na nekem drugem forumu sem zapisal, da poznam kar nekaj ljudi, ki bi želeli imeti prav takšen izgled pohištva. Prav tako, kakor poznam tudi nekaj takšnih, ki prisegajo na fronte lakirane v visokem sijaju in do konca 'laboratorijskem' videzu. Pa ni nič narobe ne s prvimi, ne z drugimi.
Zanimivost: severno od naše pod-Alpske državice dosegajo kosi pohištva, ki so krepko naluknjani s črvi višje cene od tistih, kjer se vse sveti. Obstaja celo pnevmatsko orodje za obdelavo površine z luknjicami, da je videti črvivo. Ali pa umetno postarano, celo s sledovi kuhinjskih nesreč (polivanju tekočin) Ko je s takšnim pohištvom pri nas poskušal s prodajo Rutar (firme Voglauer), seveda ni šlo, kdo pa bo dal celo premoženje za nekakšno staro, črvivo pohištvo
wink-1.gif


LP
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Obstaja celo pnevmatsko orodje za obdelavo površine z luknjicami, da je videti črvivo.
LP

Čeprov se tukaj poslužujem kar žeblja in kladiva bi vseeno rad videl to orodje če imaš morda kakšno sliko ali link celo.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Žal sem to pištolo le videl pri enem od mizarjev, ki sem jih obiskoval pred leti (v funkciji svetovalca pri OZ za vajence)
V razgovorih z dijaki pa so mi kar nekajkrat potrdili, da so z njo tudi delali, opisovali so mi celo načine, kako čim bolj ponarediti izgled.
Je pa pred leti prav tako eden dijakov pokazal 'ročno tehniko': bistvo je v Knaufovih vijakih, ki morajo iz deščice gledati le s svojimi konicami (cca 2mm), v deščici so priviti nerazporejeno, nato pa s tem 'orodjem' udarjaš po površini, spet neenakomerno in z različno močjo.
Poskušaj, je hitreje in boljše od žeblja.

LP
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
a če bi pa luknjice navrtal pa ne dobiš pravega izgleda? ker je bila pred leti ena oddaja kjer so govorili da je to tudi pri nas ratalo moderno za stare hiše in če se ne motim so luknjice kar vrtali.
 
Nazadnje urejeno:

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Morda tudi, vendar bi bilo vrtanje po mojem mnenju precej zamudno in nevarnost pred lomljenjem majhnega svedra precejšnja.
Razen če ne bi vrtal kar z žebljičkom. (da ne gre? poskušajte, morda boste presenečeni)
Zdaj sem pa že krepko OFF - se opravičujem avtorju teme!