Do katere starosti avta se splača kasko?

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Nisem tok bogat da bi kupoval poceni sej veš.


Ker avto ( lahko bi rekli temu tudi kripa ) za jurja je kajhitro vreča brez dna.

In res NOBENEGA ne poznam da ima isti znesek tako na racunu ce bi blo treba menjat iz danes na jutri.

Spadas zgleda med izjeme ki furajo neko svojo logiko, ki je vecini nelogicna. Tega v praksi pri folku ni pa konc.
No, tukaj se (na nek čuden izprijen
evil.gif
način) strinjam z Resolverjem. Recimo, še ne teden nazaj sem prodal popolnoma izpraven, varen, takorekoč družinski voz za ušivih 300€. Pač, podcenjena kripa brez težav (ni pa golf, itak). Res ne vem, čemu bi za tak kos pleha plačeval kasko?

citroen xantia? to je ladja za vikat v poplavi poceni vozil, ce se ze gremo
ne-ne-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:

Renault 5, star 18 let se ne splača kasko zavarovat.
nahrung002.gif
Odvisno, kaj nameravaš storiti z avtom, če se ti razbije vetrobransko steklo ali ogledalo. Če ga pelješ na odpad, potem je kasko zares neumen. Če pa boš steklo menjal je pa strošek menjave hitro 500 €. Če te premija za kasko pride tam 100..150€ je stvar za premisliti, še posebej ker je premija za kasko vsako leto manj zaradi popusta (do 50%) in še dodatnega popusta zaradi starosti avtomobila.

Potem je treba računati, da boš slej ko prej kupil novejši in dražji avtomobil. Komaj spraskaš skupaj denar za sam avtomobil, pa te poleg udari še polna premija kaska brez popusta. Potem pa 10 let lezeš proti 50% popustu, prekineš za leto ali dve zavarovanje, kupiš nov avto in zopet začneš s 100%. Kdor ima dovolj denarja naj kar izvoli.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:

Renault 5, star 18 let se ne splača kasko zavarovat.
nahrung002.gif
Odvisno, kaj nameravaš storiti z avtom, če se ti razbije vetrobransko steklo ali ogledalo. Če ga pelješ na odpad, potem je kasko zares neumen. Če pa boš steklo menjal je pa strošek menjave hitro 500 €. Če te premija za kasko pride tam 100..150€ je stvar za premisliti, še posebej ker je premija za kasko vsako leto manj zaradi popusta (do 50%) in še dodatnega popusta zaradi starosti avtomobila.

Potem je treba računati, da boš slej ko prej kupil novejši in dražji avtomobil. Komaj spraskaš skupaj denar za sam avtomobil, pa te poleg udari še polna premija kaska brez popusta. Potem pa 10 let lezeš proti 50% popustu, prekineš za leto ali dve zavarovanje, kupiš nov avto in zopet začneš s 100%. Kdor ima dovolj denarja naj kar izvoli.

Mislim, da ni tako hudo. Če nimaš neke raritete, se marsikaj dobi second-hand (odpadi, razbiti avti). Stare avte tudi marsikdo zna zrihtat za normalno ceno.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:

Renault 5, star 18 let se ne splača kasko zavarovat.
nahrung002.gif
Odvisno, kaj nameravaš storiti z avtom, če se ti razbije vetrobransko steklo ali ogledalo. Če ga pelješ na odpad, potem je kasko zares neumen. Če pa boš steklo menjal je pa strošek menjave hitro 500 €. Če te premija za kasko pride tam 100..150€ je stvar za premisliti, še posebej ker je premija za kasko vsako leto manj zaradi popusta (do 50%) in še dodatnega popusta zaradi starosti avtomobila.

Potem je treba računati, da boš slej ko prej kupil novejši in dražji avtomobil. Komaj spraskaš skupaj denar za sam avtomobil, pa te poleg udari še polna premija kaska brez popusta. Potem pa 10 let lezeš proti 50% popustu, prekineš za leto ali dve zavarovanje, kupiš nov avto in zopet začneš s 100%. Kdor ima dovolj denarja naj kar izvoli.

Kaj pa če greš k normalni zavarovalnici, pa ti dajo že v štartu ko imaš prvič kasko - enak popust kot ga imaš na obveznem zavarovanju. Potem se zgodba malo obrne kajne.

Meni osebno je kasko za dva avta na leto bagatela, proti temu kaj rata ko nimaš kaska in si kriv. Enkrat se mi je zgodilo, ker sem pozabil dati kasko - nekaj so se prekrivali datumi zavarovanj - nikoli več kaj takega.

Je pa seveda odvisno od standarda, ki ga ima vsak posameznik, nekomu 500€/na leto pomeni drobiž, spet nekomu drugemu premoženje.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz,
pa da ne bomo samo teoretično. Imam "nov" avto v vrednosti nekje med 3 in 4k€. Dodatno sem zavaroval stekla in luči (Xenon), pa asistenco imam. Če se slučajno zgodi nebodigatreba in avto po svoji krivdi zbijem - jebiga, to je pač moj riziko. Bom že zbral za druga jajca za par sto evrov. Bolj pomembno mi je, da imamo hišo precej na polno pokrito z zavarovanjem, tam bi kakšna konkretna škoda lahko bila zajebana ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
236
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Sam sem imel na 8 let starem avtu kasko z odbitno franšizo, brez parkirišča, tatvina in delne kombinacije divjad in stekla ter seveda boljšo asistenco. Avto je bil vreden 5 jurjev, zavarovanje (skupaj z osnovnim) me je prišlo 360 EUR.
Trenutni avto (vrednost novega 20.000 EUR, trenutna vrednost nekje okrog 9 jurjev, 5 let star) ima enak kasko. Vključno z odkupom prve škode me pride celotno zavarovanje (obvezno + kasko) 375 EUR. Torej dodatno za kasko plus kombinacije (obvezno itak moraš plačat) plačam cca. 200 EUR
cheer.gif
. Niti na misel mi ne pride, da ne bi imel kasko.
Seveda bi se pa zadeva obrnila, če bi moral za kasko recimo plačevati 500 ali več EUR, potem je že treba preračunat tveganje/stroške popravila. Do sedaj sem v 10-ih letih koristil enkrat kasko in sicer zato ker se mi je en količek skril
grin1.gif
, tako da je bilo potrebno barvati prednji blatnik. Ali mi je žal keša, ki sem ga skeširal za kasko? Ne.

Torej na kratko: vsak si mora sam preračunat ali bo tvegal ali ne in kaj to pomeni za njegovo finančno situacijo. Vsekakor pa tole velja: preverite ponudbe pri večih zavarovalnicah. Recimo enak kasko bi me pri drugi zavarovalnici stal 400 EUR. Res pa je, da sem potreboval nekaj let, da sem prišel na to ceno in pa imam še nekaj drugih stvari tam zavarovanih. Pa ne zaradi ''popustov'' temveč zato, ker mi je ta agentka naredila najboljšo ponudbo za vsako stvar.
cool-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
mogoče bi bil čas da si malo pogledaš svoja zavarovanja kajti da trobiš kako imaš kasko in se ob tem dobro počutiš ker prednjo šipo menjaš zelo pogosto je nemnost saj prednjo šipo lahko zavaruješ v delni kombinaciji brez kaska...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tvoje mnenje o mojih sklenjenih zavarovanjih je irelevantno zame. Imam standarde, katerih se držim in kateri morajo biti doseženi. To je vse.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
"Imam standarde, katerih se držim in kateri morajo biti doseženi. "


Tis res zajeban
wink-1.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
"Imam standarde, katerih se držim in kateri morajo biti doseženi. "


Tis res zajeban
wink-1.gif

Pa dobro človek. A sedaj so zajebani že vsi, ki so plačilno sposobni in si želijo več kot sendvič s posebno?
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Ne razumem kaj si hotu s tem povedat.

Moj direktor je loaded k pes pa mu skoz govorim da je zajeban, pa kaj zdej?

Aj spet prevroce?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hotel je povedati (tako razumem), da kojimilibogakurac te briga in imaš za pametovat, če nekdo hoče nekaj imeti. Verjetno je že imel izkušnjo da je poceni lahko zelo drago.
In ravno pri zavarovanjih je med posameznimi zavarovalnicami, paketi, kritji največ megle. Dodatno meglo pa primešajo še agentje, tako tisti iz zavarovalnic kot tudi iz zavarovalniških agencij. Ti znajo pa še dodatno vreč meglo na vse skupaj.
Nekateri tule se sicer trudijo biti objektivni in nepristranski (ala jim vera), večina uporabnikov oz. zavarovalničarjev v prostem času pa v glavnem meša(mo) meglo in drek.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem ga do 8. leta ko je bil vreden še cca 3k€. Takrat me je prišel polni kasko brez dodatnih kombinacij 150€.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Jaz sem ga do 8. leta ko je bil vreden še cca 3k€. Takrat me je prišel polni kasko brez dodatnih kombinacij 150€.
V primeru nesreče in ocenjene totalke za 150 € vložka dobiš 3000€. Le katera banka, sklad, delnica ali draga kovina ti omogoča tak donos?