Počil ekran, kaj se najbolj splača?

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.810
80
48
Na Galaxy S3 mi je počil ekran (ali pa je to samo steklo?)... na njega sem odložil ročko od selotejpa, pa s eje zgodilo. Ekran sicer še deluje brez problema, ampak ker je središče udarca ravno okoli glavne tipke, se je fino za urezat. Telefon je sicer star okoli 4 leta, baterija še vedno odlična in v standbyu zdrži tudi do 5, 6 dni.
Kaj se zdaj najbolj splača narediti? Kot sem gledal, je menjava ekrana kar precej draga.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.379
3.466
113
Če kupiš model J3 si za cca 150 eur na primerljivem telefonu.
Ali pa kakšna rabljena S5.
Menjava stekla te bo sigurno prišla 50 eur. Sedaj se pa odloči
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.810
80
48
Na bolhi se dobi samo ekran za 5 €, ampak koliko pa stane samo menjava na servisu? Ker sam tega še nisem delal.
Sem pa gledal, menjava z ekranom vred pride od 50 do 60 €.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Vem da telefon še dela, vendar glede na starost pejt v menjavo. Tudi kaka stoenka se dobro dela, in če nisi glih ljubitelj oldtimerjev, potem ponavadi kupiš novejši avto.
 
22. jul 2007
12.839
1.325
113
123
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Na Galaxy S3 mi je počil ekran (ali pa je to samo steklo?)... na njega sem odložil ročko od selotejpa, pa s eje zgodilo. Ekran sicer še deluje brez problema, ampak ker je središče udarca ravno okoli glavne tipke, se je fino za urezat. Telefon je sicer star okoli 4 leta, baterija še vedno odlična in v standbyu zdrži tudi do 5, 6 dni.
Kaj se zdaj najbolj splača narediti? Kot sem gledal, je menjava ekrana kar precej draga.
Nabavi tempered glass in uživaj z njim do konca njegovih dni
wink-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.810
80
48
Ja, kolikor mi je poznano, je to steklo prilimano na ekran. Ekran je ostal brezhiben, nič ni razlito, vse deluje tako kot mora. Steklo pa je počeno, najbolj okoli glavne tipke, vendar je razpoka razširjena tudi na ostali del ekrana. Vse se da delat, problem je smao, ker se lahko hitro urežeš, ko drajsaš po ekranu.
Torej menjati bi moral samo to steklo, ne pa cel ekran.
Ampak da bi zaščitno folijo nalepil preko počenega stekla, zgleda grdo.... čeprav je ta opcija najcenejša.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

A ni pri S3 digitazer in steklo že vse v enem? Če crkne eno, je treba vse menjat?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.810
80
48
Ni, samo skupaj je zalepljeno po robovih... steklo sem že našel za 10€, menjave pa se bom lotil sam... Na YT je čisto enostavna.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
761
113
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Ni, samo skupaj je zalepljeno po robovih...

Od sedaj naprej boš imel zlepljeno samo po robovih... do sedaj je bilo po celi površini.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.810
80
48
Gledal sem posnetek menjave, ni bilo uporabljeno nobeno lepilo za lepljenje po celi površini, kjer potem rabiš še UV lampo za sušenje.. No tipu s posnetka je touch screen po menjavi in lepljenju samo po robovih normalno delal.
Poskusiti ni greh, škoda se mi zdi dajati polovično vrednost telefona na servisu za menjavo... Naj dela, kolikor časa bo še delal, potem bo pa čas za novega.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kot so ti že napisali, večina pri teh DIY menjavah res zalepi samo po robu ampak v originalu je še vedno zalepljeno po celem (moreš segrevat z industrijskim fenom, da spraviš narazen). Vsekakor se da, ni pa ravno enostavno. Sem želel menjat samo šipo na svoji S3 ampak je pri segrevanju odstopil cel digitizer namesto samo šipa in sem vse skupaj zabrisal v kanto in menjal celoten ekran (takrat se je še splačalo, ker je bil telefon relativno nov). Imaš pa tudi tu na Alterju temo, kjer je vsaj enemu uporabniku uspelo.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.810
80
48
Ta fen imam, je pa res treba biti pazljiv, da ne segreješ preveč in pa da segrevaš točno določena mesta... no saj ima fen polno nastavkov za usmerjanje toplega zraka.
Če mi bo ratalo, bo, če ne, bom naredil tako kot ti... zabrisal v kanto
wink-1.gif