Manjša nesreča - kaj se "najbolj" splača?

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
off topic: sem mislu da bo 2014, ko ti bo tole s škodami jasno
d055.gif

bonk.gif
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Je kar fer ja, meni so za blatnik rekli ko je butjen z vrati okoli 160 pri privatniku oz. 130 brez računa, 198 pa na uradnem, samo jst mam sceno, da mi noče plačat in ko sem omenil policijo, je rekel da mu je bolje, ker 130 ne bo plačal. Wtf, tko bo pa plačal kazen plus moje popravilo...bučman.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Kaj pa (samo za AO del) varianta, da gre oškodovanec na zavarovalnico in potem v popravilo (brez avtomatskega plačila servisa), pred regresijo pa pove znesek računa in zavarovanec hitro izračuna, ali se mu splača ta račun poravnati ali izkoristiti zavarovanje?

Ker vsaj včasih je veljalo, da za zavarovalnico, če ni izplačila, ni primera.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To pa res ni pametna ideja, razen če hoče potem 2x dražje plačat, ko bi sicer stalo popravilo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
Ta je bolj slaba ja...tako kot tista, da prijavi škodo iz svoje avtomobilske odgovornosti potem pa še iz delnega kaska parkirišče (katerega osnovna definicija je udarec tujega NEZNANEGA vozila), razen če škodo iz parkirišča prijavi z večmesečnim zamikom pa še to je potem dokaj tvegana zadeva zaradi ujemanja obeh škod iz iste police . Najbolj realni opciji sta da ali popravi njegov avto iz naslova odgovornosti ter svoj avto iz polnega kaska (kar se mu nekako ne splača zaradi odbitne franšize) ali pa da na roke modelu tistih 130€ ter popravi lasten avto iz naslova delnega kaska parkirišče ter poizkusi pri obnovi zavarovanja izpogajati toiko nižjo premijo, da se tistih 130€ vsaj nekako pokrije.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
..ksz...(sorry Matey)

Model, enmu drugmu nardis skodo, pol ti je pa se prevec za placat. Da bi te clovk nagonu ko macka. Raj pejt na bus drugic, bo cnej.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
1. naslednjič raje repliciraj odpiralcu teme ali pa napiši na začetko svojega posta "...ksz..." ali kaj podobnega, ker jaz namreč nisem nobenemu povzročil nobene škode
tongue-1.gif


2. nič ni narobe, če v takem primeru človek malce povpraša naokoli kaj se mu bolj splača, predvsem če ima dovolj obširno zavarovanje, katero mu morebiti lahko že tako majhne stroške še bolj zminimalizira
smile-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Zavarovanja so pac potuha, da folk pol tkoe izigrava pa ne vem kaj....ce si zajebu, placej. Basta. Zarad takih bedakov v preteklosti mormo vsi placvat.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja če maš odkup prve škode itak ne zgubiš bonifikacije oziroma premijskega razreda, zakaj bi drugače sploh blo odkup prve škode ??? ....po moje ti je najlažje da njgovo škodo kar po svoji AO rešiš....za tvojo škodo pa tudi nebi bil tak problem glede na to da maš kasko, ki kolko vem krije tudi škodo ki jo pač sam povzročiš, če maš tak zavarovano (predvidevam da ja glede na to da je govora o kasku), le da bi moral po moje v tem primeru poklicat policijo
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36

A ni to goljufija, če se v nekoga zaletiš, na zavarovalnico pa prijaviš škodo, kao da je nastala na prkirišču od neznanega povzročitelja?

Sam toliko o poštenosti tistih, ki svetujete uveljavljanje parkirišča.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.503
9.204
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:

A ni to goljufija, če se v nekoga zaletiš, na zavarovalnico pa prijaviš škodo, kao da je nastala na prkirišču od neznanega povzročitelja?

Sam toliko o poštenosti tistih, ki svetujete uveljavljanje parkirišča.
Kakšna je kazen za to
evil.gif
, pa dodaj še kako so od tvoje kolegice kolega policisti neupravičeno oglobili za to.