Manjša nesreča - kaj se "najbolj" splača?

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Imel sem manjso nesreco in sicer sem se vzvratno zaletel nekomu v sprednji odbijač. Na mojem počen odbijač, tako da ga je potrebno zamenjati, udeleženec ima "počohan" odbijač ki je potreben novega lakiranja. Ker je včeraj močno deževalo in bilo temno, sva se dogovorila da se slišiva danes, ko se bo boljše videlo. No, sedaj je potreben lakiranja. Cena cca. 130 eur (drži?). Imam kasko vendar z 1% odbitne franšize.

Pri tem me zanima, kaj se najbolj splača da pridem najcenje skozi? Plačati raje 130 eur in dam jaz sam svoj avto potem popraviti. Uveljavljati kasko? Potem takem sem na drazjem... ali?

Hvala!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
Ali imaš pri zavarovanju vključen odkup prve škode? Kateri premijski razred imaš pri kasku ter o katerem avtu je to sploh govora? Da vidim kaj potegne uveljavljanje kaska vse za sabo......
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ok tukaj moraš ločiti dve zadevi: popravljanje tvojega in njegovega.

Kasko velja le za tebe: če nimaš parkirišča dodatno zavarovanega, poskušaj nekje dobiti rabljen odbijač in na fuš štrihanje. Oz moraš več poveadti, kakor te je Matej že spraševal.

Njemu pač stisni 100€ pa bo mir, če je za. Drugače bo šlo iz AO, kar pa sam spušiš da bo veselo. (3 leta bo dražje zavarovanje) oz če spet nimaš ne vem katerega dodatnega paketa/bonusa da se ti ne bo poznalo (dvomim)
 
Nazadnje urejeno:

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Imam odkup prve škode. Uf, trenutno nimam pri sebi kartice da bi pogledal, imam kasko plus se mi zdi, ali nekaj podobnega. Imam audija a5, udeleženec astro H.
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Ok tukaj moraš ločiti dve zadevi: popravljanje tvojega in njegovega.

Kasko velja le za tebe: če nimaš parkirišča dodatno zavarovanega, poskušaj nekje dobiti rabljen odbijač in na fuš štrihanje. Oz moraš več poveadti, kakor te je Matej že spraševal.

Imam dodatno zavarovano parkirišče...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Sebe boš tako rešil. Pač rečeš da ga je en butnil na parkplacu in uveljavljaš delni kasko.

Njemu pa daj nekaj za barvanje pa bo mir. Če ni pohlepen bo tudi 50€ dovolj.
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Sebe boš tako rešil. Pač rečeš da ga je en butnil na parkplacu in uveljavljaš delni kasko.

Njemu pa daj nekaj za barvanje pa bo mir. Če ni pohlepen bo tudi 50€ dovolj.

Rekel mi je 130 eur :/ Kaj jaz izgubim ce uveljavljam kasko, da pokrije njegov avto?
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Ne mores njegovega popravljati iz svojega kaska, lahko mu das kuponcek in pades pri AO za 3 PR
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Sebe boš tako rešil. Pač rečeš da ga je en butnil na parkplacu in uveljavljaš delni kasko.

Njemu pa daj nekaj za barvanje pa bo mir. Če ni pohlepen bo tudi 50€ dovolj.

467716-post_slo.gif


V tem primeru je to dejansko najboljša možnost ja, jaz bi to sigurno tako izvedel... Druge opcije v bistvu sploh ni, glede na to, da ima 1% odbitno franšizo, katera najverjetneje po vrednosti presega višino škode, tako da uporaba polnega kaska za popravilo odbijača na A5 kljub odkupu prve škode bolj ne pride v poštev. Kar se pa soudeleženca v nezgodi tiče mu pa ponudiš par deset € za popravilo ali pa prevzameš krivdo po svoji AO, če imaš tudi tu odkup prve škode ampak pozor!!!! potem ne moreš popravljati škode na svojem avtomobilu iz naslova delnega kaska parkirišče, saj jim bo na zavarovalnici hitro jasno kako in kaj.
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Ne mores njegovega popravljati iz svojega kaska, lahko mu das kuponcek in pades pri AO za 3 PR

Torej padem pri kasku za 3 PR... enako velja, če napiševa EU poročilo o nesreči?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
Pri AO padeš za 3 PR, če prevzameš krivdo (napišeta evropsko) pa še to če nimaš odkupa prve škode.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Locit moras osnovno zavarovanje in kasko zavarovanje. Ce popravljas svoj avto, pades za 3 PR pri kasku, ce popravljas njegovega, bos padel 3PR pri osnovnem zavarovamju?

Edit: Razen seveda, ce svojega popravljas iz delnega kaska (parkirisce), potem ne pades za 3 PR in dejansko popravis zastonj. Ampak samo svojega, njegovega ne mores iz delnega kaska.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Ne mores njegovega popravljati iz svojega kaska, lahko mu das kuponcek in pades pri AO za 3 PR

Torej padem pri kasku za 3 PR... enako velja, če napiševa EU poročilo o nesreči?

Ne mešat.

Ti popravljaš: preko kaska. Imaš dodatno "zavarovano parkirišče" in tukaj 99% ne zgubiš bonusa.

Škoda na tujem avtu: popraviš preko svojega AO (zgubiš 3 razrede-se ne splača) oz iz svojega žepa. Je pa 130€ preveč za štrihanje odbijača, ampak kaj češ
tongue-1.gif
Raje to kot da te na koncu kaj j..
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Torej če povzamem in potegnem črto... se "najbolj" splača dat 130 eur in jaz uveljavljam pakririšče?

Odkup prve škode je zato, da mi bonus ostane, če povzročim nesrečo, drži? Problem je potem samo pri mojem avtu, ker hkrati če uveljavljam preko AO za njegov avto, ne morem še uveljavljati parkirišča...
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
Torej če povzamem in potegnem črto... se "najbolj" splača dat 130 eur in jaz uveljavljam pakririšče?...
Tako je.
Pa še 10x mu lahko rečeš hvala, če bi namreč poklical policijo bi te koštalo še nekajkrat dražje.

Tu škrtarite za nekaj 10 eur, Kolk bo imel on sitnosti in voženj glede štrihanja vas pa ne briga.
Ko pa policaju plačaš za prekršek, ki nikogar ne ogroža in nikomur nisi naredil nobene škode se vam pa zdi to uredu.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
467716-post_slo.gif


Vglavnem dvoličneži. Če bi pa avtorju teme nekdo drug naredil škodo, pa bi zahteval za barvanje odbijača 500€. 130 € je več kot dobra cena. Drugič pa je trba malo paziti.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Za barvanje zadnjega odbijača sem prejšnji mesec od zavarovalnice prejel poravnavo v višini 155€. Po skoraj treh letih od nezgode sem se odločil, da ne bom popravljal in sem se dogovoril za poravnavo.
Svoj avto popravi iz kombinacije parkirišča. Če imaš odkup prve škode pro AO napiši evropsko poročilo pa je.
Vsi stroški bodo 0€.
Aja, pa ne obe škodi istočasno prijavljat
smile-1.gif
.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Svoj avto popravi iz kombinacije parkirišča. Če imaš odkup prve škode pro AO napiši evropsko poročilo pa je.
Hkrati iz AO za oškodovanca in parkirišče zase verjetno ne bo šlo. Toliko pa spet niso neumni pri zavarovalnici.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
130eur za odbijač je kar fer cena......m2 barve je cca 40-50eur......rabiš najmanj 2m2.......plus nekaj dela je ( treba snet odbijač.....pokitat....zbrusit.....kak šnaper treba zamenjat...etc etc )

Svojega če je pa samo počen lah daš pa tud "pošvasat" & barvat
 
Nazadnje urejeno: