Do katere starosti avta se splača kasko?

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.813
80
48
Avto bo jeseni star 4 leta, kupljen je bil nov. Do zdaj imam kompleten kasko, zdaj pa mi to nekako ne diši več. Pred dvemi leti sem v razliki parih mesecev dvakrat uveljavljal, enkrat parkirišče in enkrat toča.

Do katerega leta starosti se splača imeti kompleten kasko, in ali je boljše mogoče samo delne kategorije ali pa sploh nič?
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Kasko se splača tako dolgo dokler je ocenjena totalka višja od premije za kasko.

PS- razbito vetrobransko steklo ali ogledalo ali odbijač ali... stane nov enako, ne glede na starost avtomobila.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.833
4.330
113
Če se ti nič ne zgodi se ne splača, če pa se kaj večjega pa se
smile-1.gif


Splača se ti toliko časa, dokler ti je uničenje avta velik finančni zalogaj, ki ga s težavo nadomestiš...
Če ti ni problem strest denar za drug avto, ali vzeti leasing za novega (2 obroka leasinga sta toliko kot kasko)
potem ne rabiš kaska... Če je avto vreden 2000€ ti pa daš za kasko 500€ je tudi vprašanje ali se splača...

Maš pa več opcij, da vzameš cenejše variante kaska, ali z večjimi franšizami, ali samo prometno nesrečo, ali
samo naravne nesreče, ali kasko "totalka" izplačilo samo če je ocenjena totalka...

Opcij na voljo dovolj, pomembno je samo, kaj zate pomeni če je avto uničen...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
zmaga.gif

Moj kozolc je kasko, čeprav je star 8 let... že sprednja šipa košta skoraj toliko kot me košta letna premija za obvezno, kasko in delne kombinacije... in imam tako srečo da jo dokaj pogosto menjam...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz novega samo 1 leto polni, potem pa delni, šipa, divjad, špegli...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.486
113
Kaj po enem letu nisi več neroden.
Bolje je dalje. Sicer pa je treba izračun narediti in pri več zavarovalnicah preverit.

Lp
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.833
4.330
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
A ni skoda kesa? 8 let pa kasko?

Ko ti pride stranka odjavit avto, ki so ji ga ukradli dva dni nazaj Golfa (cca 4000€) in na robu solz potarna, da nima denarja za drugega, zaposlena za določen čas itd... in da ji je žal da ni dala še 150€ zraven za kasko...

Druga stranka pa reče, da hvala bogu da je imel kasko in bil še celo zelo zadovoljen koliko so mu dobro ocenili Jetto...

Pri zavarovanju moraš imeti zavarovane tiste stvari, ki te pridejo drago in jih moraš nujno popravit/zamenjat, avto malo starejši
in je hitro lahko ekonomska totalka:

AO, AO+: Stekla, Svetlobna telesa in ogledala
Kasko TOTALKA + Tatvina (Tilia)

Je en dober kompromis, da če pride do večje škode, imaš zadaj kritje in zavarovane "steklene" dele, katere moraš nujno popravit,
če ti pa nekdo malo popraska ali obtovče na parkirišču pa je.b.i. ga, važn da je vozen in izpraven...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.813
80
48
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Jaz novega samo 1 leto polni, potem pa delni, šipa, divjad, špegli...

Saj nekaj takega sem tudi jaz študiral... ampak ponavadi se zgodi ravno tisto, kar nimaš zavarovano. Bo treba malo preračunati, kaj se mi bolj splača... Ob uveljavitvi parkirišča sem imel okoli 1000 € škode, ob toči okoli 400€. In vse to v enem letu, ostala tri leta pa je bil mir.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
A ni skoda kesa? 8 let pa kasko?

Ko ti pride stranka odjavit avto, ki so ji ga ukradli dva dni nazaj Golfa (cca 4000€) in na robu solz potarna, da nima denarja za drugega, zaposlena za določen čas itd... in da ji je žal da ni dala še 150€ zraven za kasko...

Druga stranka pa reče, da hvala bogu da je imel kasko in bil še celo zelo zadovoljen koliko so mu dobro ocenili Jetto...

Pri zavarovanju moraš imeti zavarovane tiste stvari, ki te pridejo drago in jih moraš nujno popravit/zamenjat, avto malo starejši
in je hitro lahko ekonomska totalka:

AO, AO+: Stekla, Svetlobna telesa in ogledala
Kasko TOTALKA + Tatvina (Tilia)

Je en dober kompromis, da če pride do večje škode, imaš zadaj kritje in zavarovane "steklene" dele, katere moraš nujno popravit,
če ti pa nekdo malo popraska ali obtovče na parkirišču pa je.b.i. ga, važn da je vozen in izpraven...

Sedaj bom spet napaden, pa vseeno. Če imaš avto za 4000 EUR, pa nimaš še za enega zraven, voziš predober avto za svoje zmožnosti.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

Kasko brez odbitne franšize in odkup prve škode vsaj na AK pri dveh avtih, pri terencu le stekla, svetlobna telesa in ogledala ter divjad.
V bistvu se kasko z odbitno franšizo sploh ne izplača, potem je bolje imeti le delni kasko, če k temu dodaš še zav.toče, si že skoraj na "osnovnem" kasku.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
A ni skoda kesa? 8 let pa kasko?

uf koliko sem jaz v 18 letih ze prisparal, ker placam zgolj osnovno zavarovanje. zadnja leta gre od 145eur letno samo v se nizji znesek. verjetno za cel nov avto.
smile-1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Hehehe piz.da ti mors bit pa res rokfeler hehehe


Vse na kes brez zavarovanja in tamo dalje.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zanimiva logika. Po tej logiki, kdor živi v bajti/fletu za 150k in nima zraven še za eno živi v predobrem fletu/bajti...
priden.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Zanimiva logika. Po tej logiki, kdor živi v bajti/fletu za 150k in nima zraven še za eno živi v predobrem fletu/bajti...
priden.gif

To je tvoj sklep, ne moj. Sedaj pa nehaj bullshitat, prosim. Od tebe res nisem pričakoval tega.
frown-1.gif
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
To je odziv normalnega cloveka

Kaj naj odgovorim na bebaste izjave? Naj debatiram z userji, ki mi polagajo besede v usta? Naj se bodem z drugače mislečimi, ki ne prenesejo drugače mislečih? Bi kaj pomagalo? Ti pomagam: nima smisla.

Roberto je dovolj pameten, da ve, da indukcijske predpostavke niso nujno veljavne (smiselne) čez celoten rang naravnih števil, ampak lahko veljajo samo od nekega števila naprej.