Do katere starosti avta se splača kasko?

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa kaj ti misls, da vsem dnar kar ostaja na racunu konc mesca al kako?

Pri 4000 eur na računu in nerednih, majhnih dohodkih mi na kraj pameti ne bi padlo kupovati precenjenega rabljenega golfa (za katerega se ve, da je priljubljen pri tatovih) za celoten znesek. Kupil bi nekaj neuglednega, poceni za max 1500 eur.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.904
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Pa kaj ti misls, da vsem dnar kar ostaja na racunu konc mesca al kako?
Saj to je narobe ker ne ostaja.
Sicer pa letos za 10 lrt starega se imel kasko totalka(manj kot 100 evrov) in kraja (5 evrov doplacila) , sedaj pa ne bo vec.
Pa ga bom naslednje leto stolkel. Prej pa 8 let placeval kasko in barval 2x odbijac s parkinga.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Zanimiva logika. Po tej logiki, kdor živi v bajti/fletu za 150k in nima zraven še za eno živi v predobrem fletu/bajti...
priden.gif
To je drugače precej zajebana logika.
Imaš avto vreden 8000eur in 8000eur rezerve na računu za drug avto, ker naš odrešenik Resolver meni, da so zavarovanja brezvezna.
Razbiješ avto in kupiš drugega enakega za 8000eur, ampak si se zapletel v zajebano logiko, ker bi v tistem trenutku moral imeti na računu spet 8000eur rezerve za drugega. Kar pa nimaš ...
grims-1.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Potem pa zavarujes kasko hehe


sam ne, on da 2% svojega dohodka za zavarovanje. Zdej al nima NIC za zavarovat, al ma pa na lagerju miljone.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Zanimiva logika. Po tej logiki, kdor živi v bajti/fletu za 150k in nima zraven še za eno živi v predobrem fletu/bajti...
priden.gif
To je drugače precej zajebana logika.
Imaš avto vreden 8000eur in 8000eur rezerve na računu za drug avto, ker naš odrešenik Resolver meni, da so zavarovanja brezvezna.
Razbiješ avto in kupiš drugega enakega za 8000eur, ampak si se zapletel v zajebano logiko, ker bi v tistem trenutku moral imeti na računu spet 8000eur rezerve za drugega. Kar pa nimaš ...
grims-1.gif

Nekdo je nekoč napisal, da imaš pravi nick. Morda manjka spredaj manipulatorski?

1. Kje in kdaj sem napisal, da so zavarovanja brezvezna? Nisem, kajne.
2. Repliciral sem uporabniku Garfildd, ki mu je stranka jokala, da so ji ukradli avto in napisal, da mi je njena ekonomska logika tuja.
3. Popravljen Pbutcev scenarij, ki bi bil bolj smiselen:

Če bi imel avto za 8000 EUR (imam še 8000 EUR na lagerju), pa mi tega sunejo. Kupim takega za 4000 EUR (imam še 4000 na lagerju). Tudi tega mi sunejo. Kupim takega za 2000 EUR (ostane 2000 EUR), in glej, tudi tega mi sunejo. Kupim takega za 1000 EUR. Če mi pa še tega sunejo, grem takoj vplačat loto in (s to (ne)srečo) zadenem milijon.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Niso dobesedno napisal "da je zav.brezveze". Napisal pa si, procentualno koliko dohodka namenis za to.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Niso dobesedno napisal "da je zav.brezveze". Napisal pa si, procentualno koliko dohodka namenis za to.

Malo. Kar se tiče avtomobila samo osnovno zavarovanje za avto z malo kW. Imam avto za malo denarja in ne potrebujem kaska.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:

Malo. Kar se tiče avtomobila samo osnovno zavarovanje za avto z malo kW. Imam avto za malo denarja in ne potrebujem kaska.
Pri avtu za malo denarja je tudi premija za kasko mala
evil.gif
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
AAA

torej imas 1000 eur na lagerju?


Za avto mislim.

Bol da ga ne razbijes, ker jutri se bos vozil s stoenko!
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Po mojem se splača imeti kasko do vrednosti avta cca. 3000€ - govorim za avte ki so bili novi do 20.000€.
Če imaš stara premium jajca, kjer je kasko 2 jurja je brezveze
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Se pravi ti bi premozenje v vrednosti 3000 zavaroval na polno?

A vse tko zavarujes?
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
AAA

torej imas 1000 eur na lagerju?


Za avto mislim.

Bol da ga ne razbijes, ker jutri se bos vozil s stoenko!

Dobro, kje je problem? Kaj si se vpičil vame in v vse, kar napišem?!

Seveda imam na legerju za novo kripo ali pa dve, ali pa tri ali pa... Kaj te tako moti, da si kupujem samo stare, poceni kripe? Te moti, da mi je vseeno, če nastane nova praska, ali pa bunka od toče ali pa kaj tretjega? Življenje je pretežko, da bi se sekiral še glede avta. Pač kupim, kar lahko vzdržujem.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Po mojem se splača imeti kasko do vrednosti avta cca. 3000€ - govorim za avte ki so bili novi do 20.000€.
Če imaš stara premium jajca, kjer je kasko 2 jurja je brezveze

Pa še ekonomska totalka je za vsako "prasko".
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Nisem tok bogat da bi kupoval poceni sej veš.


Ker avto ( lahko bi rekli temu tudi kripa ) za jurja je kajhitro vreča brez dna.

In res NOBENEGA ne poznam da ima isti znesek tako na racunu ce bi blo treba menjat iz danes na jutri.

Spadas zgleda med izjeme ki furajo neko svojo logiko, ki je vecini nelogicna. Tega v praksi pri folku ni pa konc.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Nisem tok bogat da bi kupoval poceni sej veš.


Ker avto ( lahko bi rekli temu tudi kripa ) za jurja je kajhitro vreča brez dna.

In res NOBENEGA ne poznam da ima isti znesek tako na racunu ce bi blo treba menjat iz danes na jutri.

Spadas zgleda med izjeme ki furajo neko svojo logiko, ki je vecini nelogicna. Tega v praksi pri folku ni pa konc.

Ne vem, kakšne avte imaš v mislih ampak res nimam problemov s stroški. Pa mi ni škoda kupiti gum v vrednosti polovice avta ali pa zamenjati, kar je treba zamenjati. Jama brez dna je bila do sedaj edino ena (res da premium) starina.

Jurja pa ja moraš imeti na računu vedno. Kako boš sicer dal za rundo ali pa dve ali pa kupil kaj bejbi ali pa plačal kak izredni strošek, če se pojavi?

Kako lahko govoriš v imenu cele Slovenije? Morda preveč sodiš po sebi.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Nisem tok bogat da bi kupoval poceni sej veš.


Ker avto ( lahko bi rekli temu tudi kripa ) za jurja je kajhitro vreča brez dna.

In res NOBENEGA ne poznam da ima isti znesek tako na racunu ce bi blo treba menjat iz danes na jutri.

Spadas zgleda med izjeme ki furajo neko svojo logiko, ki je vecini nelogicna. Tega v praksi pri folku ni pa konc.
No, tukaj se (na nek čuden izprijen
evil.gif
način) strinjam z Resolverjem. Recimo, še ne teden nazaj sem prodal popolnoma izpraven, varen, takorekoč družinski voz za ušivih 300€. Pač, podcenjena kripa brez težav (ni pa golf, itak). Res ne vem, čemu bi za tak kos pleha plačeval kasko?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
S takim za 300 te danes skorajda kolesar zmecka na cesti, kaj sele osebni avto, ali sleper. Tko da....Kok se cenimo v tem kaosu na cesti?
grin1.gif
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.280
1.935
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Se pravi ti bi premozenje v vrednosti 3000 zavaroval na polno?

A vse tko zavarujes?

Več al manj ja. Kasko me pride cca250€ za avto vreden 4 jurje. Kje je tle težava