KASKO - do katerega leta starosti?

Torej, kasko do katerega leta starosti vozila?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Spet se bliža čas registracije, pa spet razglabljam o kasku..avto bo star 7 let, vreden recimo še 9000€. Dosedaj sem imel polni kasko, tudi krajo, sedaj pa razmišljam da bi kasko opustil. Model ni zelo iskan med tatovi. Imam -50%.

Do katerega leta starosti se po vašem še splača imeti kasko?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
To ti bo pa samo kak agent lahko povedal, ker je odvisno od modela oz. vrednosti.

Jaz imam npr. za 2001 (vrednost nekje 4000€) delni kasko, celoten se mi ne splača.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Heh, vsak agent bo navijal za kasko, da bo pokasiral zraven ane
cool-1.gif


Zanimajo me vaša objektivna mnenja.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kolkšna je amortizacija pri 4 leta starem osebnem vozilu, ki novo stane 25.000 €, zavarovanem kasko in z nastalo škodo 8.000 €?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Heh, vsak agent bo navijal za kasko, da bo pokasiral zraven ane
cool-1.gif


Zanimajo me vaša objektivna mnenja.

Imam srečo, da imam poštenega agenta, ki mi pove vsako leto kaj se najbolj izplača.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Sicer ne razumem popolnoma tvojega vprašanja, samo je vprašanje kdaj ti bo zavarovalnica priznala totalko in s tem 70% (al kolk že) vrednosti po eurotaxu?!
Dvomim da bi jaz po 5 letu starosti še zavaroval kasko. Delno ja, v celoti pa
confused-1.gif
.
Edino kraja v primeru negaraže zna biti problematična pri nekaterih modelih bolj izpostavljena....
Če pa delaš 50000km letno potem pa tudi pri starejšem avtu.... ali pa če ogromno driftaš okoli leclerca,.....
 

Srotko_Bos

Pripravnik
13. nov 2008
144
0
16
Laško
www.pivo-lasko.si
Če se mene vpraša so slovenske zavarovalnice kar se tiče kasko zavarovanja starejših vozil čisto v riti. Premije so kot za nove - novonabavna vrednost, prav tako odbitne franšize. Če ga resno butneš, pa dobiš eno figo ven. Posledično se eno figo splača, oz. je kasko zavarovanje nad določeno starostjo / kilometražo en velik legaliziran nateg. Popusti za kasko zavarovanja starejših vozil so v tujini konkretna. Tako da tam ni kaj dosti za razmišljati. Kle pa je, kar je. Morda priložnost za kako zavarovalnico. Sedaj so si vse več ali manj enake ...
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
To imajo menda v Italiji dobro zrihtano. Naj bi vzeli vrednost starejšega vozila po eurotaxu in ga zavarovali za tisto vrednost.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Lahko ti sporočim, da ima zavarovalnica Generali kar precejšnjo razliko pri ceni kasko zavarovanja glede na starost vozila. Vzamem recimo polni kasko z vsemi delnikasko kombinacijami in za Audi A4 Karavan 1.9 TDI 29.148 EUR po euro taxu, zavarovanje stane:
- vtipkam letnik vozila 2008: cena kompletnega AK je 1214€
- vtipkam letnik vozila 2004: cena kompletnega AK je 1094€
- vtipkam letnik vozila 2000: cena kompletnega AK je 975€

Parametri zavarovanja in vozilo je ves čas isto izbrano, ista novonabavna vrednost po eurotaxu, le letnik vozila se spreminja.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Popust na kasko imate glede na starost vozila, to ima tudi Gora, mislim da tudi Štajerska. Dj kj novga povej, česar še ne vem.
Tako ali tako je ta popust malo peska v oči, saj pride pri večjih škodah precej hitro do ekonomske totalke.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Odvisno kaj imaš (nabavna cena), moj avto bo 10 let star in mam kasko in lepo doplačan odkup prve škode. Tko me pride celih 120-130 eur (na pamet) oz 1/3 novga odbijača
grin1.gif
Drobiž tako da men se splača uzet..

Konkreten popust je nad 6 let starosti vozila (vsaj gora)
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
To je v redu, moj bo 7 let star
tongue-1.gif


Nov je bil verjetno kakih 8 mio SIT, sedaj je nov (ampak novi model) cca 40k€..

Ma bom reku ob registraciji naj mi izračuna kasko in se bom potem odločil.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
kako si se odločil glede kaska ??

Imam cca 5 let star avto in razmišljam ali se mi ga še splača zavarovati..
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ma nisem se še nič... saj mam registracijo šele začetek februarja.

Mislim da ne bi vzel več kasko...pa me en črviček gloda "kaj pa če.."

Ne vem. Še.
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
> Mislim da ne bi vzel več kasko...pa me en črviček gloda "kaj pa če.."

Sem bila prejšnji mesec v enaki dilemi za 5 let star avto. Vzeti kasko, katero kombinacijo še zraven, itd ...

Na koncu sem vzela isti paket kot preteklo zavarovalno leto, ker je bila razlika med osnovni kasko + nekaj dodatnih zavarovanj proti polni paket zelo majhna.

Do zdaj sem koristila enkrat parking + 1x osnovni kasko (spregledala količek na parkingu - popravilo polovice ene strani) + letos toča (streha + havba - popravilo 1200 €). Kar sem koristila v teh petih letih pač presega moja vplačila za kasko zavarovanje
smile-1.gif


Zaradi nekaj sto evrov me na letni ravni ne bo konec
smirk-1.gif
)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Pri kasku, se je teba vedno zamislit, kaj če ... Kaj če razbijem avto, a imam dvolj keša, da poplačam škodo? Če ja, potem pač greš v riziko tega, da ne vplačaš več kaska, prednost je, da če avto ne bo razbit, prihraniš nekaj EURičev, če bo, pa okej, jebat ga, imaš dovolj denarja za popravilo na računu ali denarnici in ne bo totalne krize. Štos je torej v tem, a si lahko privoščiš riziko. Če si ne, potem vplačaš kasko tudi pri starem avtomobilu.

Ogo
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
tako sem naredil .
Vzel sem kombinacijo E (standardno vgrajena stekla, luči, ogledala,
nalet divjadi ali domačih živali 130 € ,kar se mi zdi ugodno če je npr vetrobrankso steklo 250€ brez drobnega materiajla in dela

Sicer upam da ne bom rabil .
evil.gif


Zaletavat se pa itak ne smemo !!
 
Nazadnje urejeno: