Do katere starosti avta se splača kasko?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Tale donos je relativen. Sedaj je že tretje leto od takrat. Torej sem v plusu 450€
smile-1.gif
. Avto je pa vreden še 1500 in če ga malo ruknem je takoj totalka za dele pa še vedno nekaj dobim.
Lej nekateri že po enem letu prenehajo s kaskom.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Tale donos je relativen. Sedaj je že tretje leto od takrat. Torej sem v plusu 450€
smile-1.gif
. Avto je pa vreden še 1500 in če ga malo ruknem je takoj totalka za dele pa še vedno nekaj dobim.
Lej nekateri že po enem letu prenehajo s kaskom.
Torej ti je sedaj avto star 11 let. Kako dolgo ga še boš vozil? Leto, dve,..? Potem pa boš kupil nov(ejši) avto in ga kasko zavaroval. Koliko pa bo takrat prihranka, ko boš prvo leto plačal 100% namesto 50% premije, drugo leto 95 namesto 50, tretje leto 90 namesto 50...?

PS- če ga malo "rukneš" dobiš jurja od zavarovalnice in še nekaj malega za dele
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pred 10 leti ko sem zavaroval so mi pri kasku takoj dali 40% popusta sedaj pa mislim, da ti dajo enako kot imaš pri obveznem.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Pred 10 leti ko sem zavaroval so mi pri kasku takoj dali 40% popusta sedaj pa mislim, da ti dajo enako kot imaš pri obveznem.
Če pogledam mojo zavarovalno polico sem pri obveznem v 1. razredu v kasku pa v 7. razredu. Tako da tvoje razmišljanje pri običajnih ljudeh ne pije vode.

PS-Verjamem pa, da če poznaš zavarovalnega agenta, da lahko neredi kaj drugače. Je pa rizik, da v primeru nesreče in preverjanja to ugotovijo in potem dobiš povrnjen le tak % škode kor je bilo plačane dejanske premije.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Gotovo si kaj iz kaska uveljavljal da si v 7.razredu.
Nimam vez...sem šel na šalter od triglava in so mi takoj dali 40% popusta. Mogoče so pogledali mojo preteklo zgodovino, ki je čista kot solza
smile-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.832
4.330
113
ta tema je spet zašla čisto nekam, no vsaj vidva sta približno nazaj prišla...

Priznavanje bonusa na KASKU:
če zavarovanec nima bonusa na kasku a ga ima na obveznem zavarovanje, se v primeru sklepanja kaska,
uporabi isti bonus kot ga ima na obveznem zavarovanju (nekje imajo omejitev, da je lahko najnižji PR4),
razen če ima na kakšni drugi polici že kasko in če je tam slabši PR se upošteva tega... tega nihče ne preverja...

Torej če imaš avto in imaš samo obvezno zavarovanje na tej polici, se ti bo ob sklepanju kaska prekopiral bonus
obveznega zavarovanje... četudi prej nikoli nisi imel kaska. Pri večini zavarovalnic ti skopirajo isti razred kot AO,
Triglav je imel/ima pa da se prizna 2PR manj (10%) nisem prepričan pa če to še drži.

Poleg bonusa, pa so seveda na voljo še komercialni popusti...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
No evo
zmaga.gif

Sem letos pri obveznem za štos vprašal še za komercialni popust pa je šla od šalterja do šefice v pisarno pa so mi še komercialnega dali
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik telex pravi:
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Jaz sem ga do 8. leta ko je bil vreden še cca 3k€. Takrat me je prišel polni kasko brez dodatnih kombinacij 150€.
V primeru nesreče in ocenjene totalke za 150 € vložka dobiš 3000€. Le katera banka, sklad, delnica ali draga kovina ti omogoča tak donos?
kolikokrat se ti pa naredi to v 10 letih? če se ti enkrat, si ti s tem dobil 1500 eur. 1500 eur si plačal, pa pustimo še obresti in ostalo.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Zdej pa se zracunaj kolk je to v 100 letih pa je:)

Pustmo to!

Kok je pa on zasluzu v 10 letih?