Dnevne luči in funkcija AUTO

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Torej se tistima superboma greje nek element (in kuri energijo) ki znižuje napetost na žarnici meglenke. Koliko je to dobro za žarnice ne vem, vem samo da imajo avti napetost 12V in testiranja so bila z multiplexom na 42V. Če je v meglenki H3/H11 ima moč 55W in zakonsko dovoljenih 21W dobiš samo z nižanjem napetosti (posledično tudi bolj rumena svetloba).
Verjetno ima original H15 žarnico... (21/55W).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Drži, teorija pravi, da naj bi bile žarnice bolj obremenjene. Praktične izkušnje (ne sicer na Superbu) zaenkrat kažejo, da to ni težava.
Vsekakor je ceneje menjat žarnico v meglenki kot xenonko. Seveda, če prva ne crkne vsak teden
grin1.gif
...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Problem zna biti tudi takrat, ko se vate zapiči palicaj... Ko nagne glavo in se praska in čoha in ugotavlja da nikakor ni dveh svetilnih enot tam (tako kot v njegovi Octaviji) in da potem imaš pa meglenke prižgane... In te pajsne 2x... Ker se voziš brez ustreznih dnevnih luči in ker imaš prižgane meglenke...
evil.gif

Na koncu ceneje 'knight ridder' ledice montirati in jih zvezati tako da so kot dnevne luči...
 

janus

Pripravnik
3. mar 2011
167
0
16
Očitno se res greje nek element, ki kuri energijo - windows strežnik v tej vročini.
Za regulacijo enosmerne napetosti s switcherji še nisi slišal?
Bo mogoče bolje, da se držiš svojega "foha".
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
To funkcijo AUTO in dnevne luči ima najbolje urejena Mazda6 prejšnje generacije, kjer ti ob funkciji AUTO svetijo podnevi dnevne luči oz. so vključene kratke (zasenčene luči, tako kot bi morale biti na VSEH avtih), ko se pa stemni se avtomatsko vklopijo tudi dolge oz. imaš možnost dolgih.
Pomembno pa je še to, da so luči zadaj PRIŽGANE in ne kot verjetno na 95% avtov, kjer so ugasnjene.
So pa to pokvarili na novo šestici, škoda.
 

mitja155

Pripravnik
19. apr 2008
569
12
18
42
LJ
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Zanimivo oz butasto ima rešeno A klasa. Avto ima klasične halogenke z Auto senzorjem luči.

V auto načinu vedno svetijo vse luči, enako, kot če bi fizično prižgal na kratke luči. Edino notranjost ni osvetljena pri auto.
Fail.

pa moj pežo 206 rc
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A bejž no bejž... Nativna napetost pri OV je 12V kar je drugače je izven standarda. Zato pa imaš žarnice z močjo 21W, 45W... In načeloma ni potrebe po zmanjševanju nazivne napetosti za doseganje efekta.
To kaže samo na šlampastiko proizvajalca, ki ad-hoc implementira neko rešitev (oz. se meče ven)...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Problem zna biti tudi takrat, ko se vate zapiči palicaj... Ko nagne glavo in se praska in čoha in ugotavlja da nikakor ni dveh svetilnih enot tam (tako kot v njegovi Octaviji) in da potem imaš pa meglenke prižgane... In te pajsne 2x... Ker se voziš brez ustreznih dnevnih luči in ker imaš prižgane meglenke...
evil.gif

Na koncu ceneje 'knight ridder' ledice montirati in jih zvezati tako da so kot dnevne luči...
Ledike moraš homologirat, ker je naknadno vgrajena zadeva.
Po mojem mnenju dam 1% možnosti, da dobiš kazen. Zadeva je namreč identična kot pri nekaterih avtomobilih, ki za dnevne luči uporabljajo recimo zasenčene ali dolge luči z zmanjšano svetilnostjo. Tukaj imaš pač dnevne luči v meglenkah. Poleg tega teh težav ni pri O2FL, katera ima posebej žarnico, tako da verjamem, da so policisti dovolj pametni, da ne bodo šli talat kazni na podlagi FL avta za avto pred FL, kateri je drugačen
wink-1.gif
.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zanimivo. Meni je podobna stvar ponujena za 100 EUR (žarnice, delo, programiranje UCH). Namontiraš v obstoječe meglenke. Interpretacija glede homologacije? Ne rabiš, saj nisi dodatno nobenega svetila namestil na vozilo. Uporabiš obstoječa svetila in obstoječe možnosti z elektroniko vozila.
 
22. jul 2007
12.834
1.324
113
123
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Zanimivo. Meni je podobna stvar ponujena za 100 EUR (žarnice, delo, programiranje UCH). Namontiraš v obstoječe meglenke. Interpretacija glede homologacije? Ne rabiš, saj nisi dodatno nobenega svetila namestil na vozilo. Uporabiš obstoječa svetila in obstoječe možnosti z elektroniko vozila.
imaš kakšen link?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Avtoelektrika Zalaznik, Ljubljana. Tam mi je montiral HID kit, no ko sem zadnjič (prejšnji mesec s sodelavcem) bil tam sem se zanimal za dnevne LED luči. In mi je predstavil (ter demonstriral) te žarnice LED ( z različnimi podnožji... H7, H11) s katerimi zamenjaš originalne žarnice v meglenkah. Potem ti še zadevo zvežejo tako, da ti pri ugasnjenih lučeh svetijo te dnevne luči, ko pa prižgeš osvetlitev ugasnejo in lahko uporabljaš kot meglenke.
Če imaš pa senzor pa lahko potem to sprogramiraš na AUTO (kot bom jaz na Scenicu II).
Pravi da ima nekaj dela, komplet z montažo pride kot sem opisal (žarnica pa 30EUR po komadu).
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Eh....jaz sem se navadil, da prižgem luči takoj ko se usedem v avto, tako da mi je isto ali imam tole ali ne.

Raje naj sprogramirajo, kot je že bilo velikokrat rečeno, da so zadnje luči vedno vžgane, tudi podnevi...prokleti debili od inženirjev, ki delajo v avtomobilski industriji in so izklopili zadnje luči.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Zanimivo. Meni je podobna stvar ponujena za 100 EUR (žarnice, delo, programiranje UCH). Namontiraš v obstoječe meglenke. Interpretacija glede homologacije? Ne rabiš, saj nisi dodatno nobenega svetila namestil na vozilo. Uporabiš obstoječa svetila in obstoječe možnosti z elektroniko vozila.
Upam, da dobiš to pisno, vključno z izjavo, da v primeru kazni, nosijo vse stroške oni.
grims-1.gif


Zgolj eno vprašanje čisto izven teme (ali pa tudi ne
grin1.gif
. Pa gredo vseeno prometne papa.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ti xenon kiti, ki se nakdnadno vgradijo v avto, so brezveze in niti homologirat jih ne moreš, saj nimaš pranja žarometov!

Na cesti je vedno več tega...ampak to ni prava xenon svetilnost, kot bi morala biti, saj se svetloba razprši vsepovsod....

Ni lepšega, kot če nekdo, ki ima ta xenon kit naknadno vgrajen, vozi za tabo ponoči - kot da bi ti nekdo z reflektorjem svetil ves čas - vse se blešči.

A pa se te LEDriving FOG "dnevne luči" pri nas lahko sploh homologira, da služijo kot dnevne LED luči?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Ti xenon kiti, ki se nakdnadno vgradijo v avto, so brezveze in niti homologirat jih ne moreš, saj nimaš pranja žarometov!

Na cesti je vedno več tega...ampak to ni prava xenon svetilnost, kot bi morala biti, saj se svetloba razprši vsepovsod....

Ni lepšega, kot če nekdo, ki ima ta xenon kit naknadno vgrajen, vozi za tabo ponoči - kot da bi ti nekdo z reflektorjem svetil ves čas - vse se blešči.
No, to seveda ne drži oz. drži v dveh primerih:
- vgradnja xenon kita v žaromet brez leče: to potem res sveti skoraj povsod drugod, razen po cestišču: npr. Octavia II brez leče: se je en pripeljal nasproti in sem moral skoraj ustavit, ker nisem videl ničesar; no, to ni čisto res: detaljno sem namreč videl vse vrhove dreves ob cesti
evil.gif
. Mi ni jasno, kaj moraš imeti v glavi, da se s takim voziš po cesti.
- nepravilna vgradnja xenon kita v žaromet z lečo (npr. poškodba leče, itd.)
Če ima avto lečo in je zadeva pravilno vgrajena potem ne moti nobenega, saj sveti točno tam kot tudi halogenka. Svetilnost pa je absolutno boljša (spet odvisno od žarnice; žarnica za 2 EUR od Kitajca verjetno ne bo svetila tako kot kvalitetna žarnica).
Citat:
A pa se te LEDriving FOG "dnevne luči" pri nas lahko sploh homologira, da služijo kot dnevne LED luči?
Seveda, če imaš Osram, Philips in morda še kakšna renomirana znamka. Tam dobiš tudi ustrezno dokumentacijo zraven, cena pa seveda ni par EUR
tongue-1.gif
.
Zgolj opozorilo: pri vseh teh Kitajcih je običajno napisano, da imajo vso živo dokumentacijo. Ko jih pa povprašaš za sken pa najdejo 1001 izgovor: od tega, da je skener crknil, elektrike zmanjkalo do tega, da šefa ni in ima dokumentacijo zaklenjeno, pride pa ob svetem nikoli.
hysterical-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
HID kit oz. Xenon ima 2 med seboj odvisni zahtevi:
Pranje žarometov
Avtomatska regulacija višine snopa žarometa.
Če zagotoviš to dvoje buš tudi HID kit homologiral... Oz se ne bo noben zataknil v to.
Glede dnevnih luči... Ravno toliko legalno kot konkretno tvoje dnevne luči
wink-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:.
Glede dnevnih luči... Ravno toliko legalno kot konkretno tvoje dnevne luči
wink-1.gif
Se mi je zdelo, da se boš ob to vtaknil
grims-1.gif
.
No, če je vse ok, jim ne bo problema dat to garancijo, saj jih ne bo nič stala. Mislil sem za tvoje dobro in ne v zajeb....
wink-1.gif
Razlika med mojim in tvojim je v tem, da boš ti že od daleč lep cilj, saj boš imel gor LED-ike, ki se seveda niso vgrajevale v tvoj avtomobil, vidne so pa na par km. Odločitev je seveda tvoja, kazen je pa 500 EUR plus izredni tehnični. Sam presodi ali si pripravljen to tveganje prevzeti.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Društvo teoretičara.
rolleyes-1.gif


Dajmo se omejiti na primer halogenskega žarometa z lečo - ne, tudi v tak žaromet po zakonu ne smeš vgraditi xenon kita (tudi takšne žarnice, ki je za projektorski žaromet ne), ker je na žarometu oznaka, ki jasno pove, da je žaromet narejen za halogensko žarnico. Jasno kot beli dan.

Razpravljati o senzorjih nivoja zadnje osi in pranjih žarometov je potem popolnoma brezpredmetno.

Še P.S.: hvalabogu so v zadnjih letih teli xenon kiti izgubili na popularnosti, pa ne vem ali zato, ker so se tehnični pregledniki v tej smeri ustrezno izobrazili ali pa zato, ker so novi avti s xenonom postali dovolj poceni. Najhujši so bili res umetniki z reflektorskim žarometom s xenon žarnico za projektorski žaromet - nekoč je en tak vozil ponoči za mano, in sem ga ob prvi bus postaji spustil naprej, ker so mu lampe svetile vsepovsod...
tongue-1.gif