Luči - a4 l.98

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Zdravo, nekaj me zanima.

1. Dolge luči se mi več ne prižigajo, ko potisnem ročko v smer dolgih luči. Šlo je postopoma; prižgale so, ko si nekajkrat poskusil, nato so začele že ugašati, zdaj se mi pa več ne prižgejo. Blendam komot, ko držim ročko v blend poziciji, normalno gorijo. Kaj je to; relej ali ročka? Nekaj se je že iskalo po avtoodpadu in po bazi neoriginalnih delov, a se ni nič našlo. Ima kdo tu dostop do teh delov? Ne bi rad, da me na uradnem servisu cepnejo z €€.

2. Kratke luči zelo slabo svetijo. Glede na to, da je bil avto redno vzdrževan, skoraj malo dvomim, da so krive žarnice. Glede na starost avta, mislite, da so parabole? Kaj tretjega? Koliko pa sicer stane paket luči za tak avto?

Najlepša hvala za odgovore!
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
verjetno ti je zbledela tista prozorna plastika pri žarometih, to naj bi se dalo očistiti s poliranjem, drugače pa novi žarometi ti pridejo

DEPO 60 eur kos
VALEO 130 eur kos
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Zdravo, nekaj me zanima.

1. Dolge luči se mi več ne prižigajo, ko potisnem ročko v smer dolgih luči. Šlo je postopoma; prižgale so, ko si nekajkrat poskusil, nato so začele že ugašati, zdaj se mi pa več ne prižgejo. Blendam komot, ko držim ročko v blend poziciji, normalno gorijo. Kaj je to; relej ali ročka? Nekaj se je že iskalo po avtoodpadu in po bazi neoriginalnih delov, a se ni nič našlo. Ima kdo tu dostop do teh delov? Ne bi rad, da me na uradnem servisu cepnejo z €€.

2. Kratke luči zelo slabo svetijo. Glede na to, da je bil avto redno vzdrževan, skoraj malo dvomim, da so krive žarnice. Glede na starost avta, mislite, da so parabole? Kaj tretjega? Koliko pa sicer stane paket luči za tak avto?

Najlepša hvala za odgovore!

1. zelo verjetno je stikalo
2. najprej pomeri kolikšen je padec napetosti do žarnic, ali poveži žarnico direktno s + kleme na akumulatorju, če je razlika v svetilnosti občutna, se to uredi z releji.
LP Janko
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Hvala obema!

Še eno vprašanje ... Med vožnjo slišim, da mi avto cvili, ko obrnem volan malenkost v desno. Če obrnem levo, je v redu, v desno pa nekaj cvili in me to moti. Kaj bi to lahko blo? Je pa pri prvih kolesih pomoje.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Hvala obema!

Še eno vprašanje ... Med vožnjo slišim, da mi avto cvili, ko obrnem volan malenkost v desno. Če obrnem levo, je v redu, v desno pa nekaj cvili in me to moti. Kaj bi to lahko blo? Je pa pri prvih kolesih pomoje.

To so ponavadi lagerji, vcasih tudi prenasajo nizje tone po karoseriji avtomobila.
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Hvala obema!

Še eno vprašanje ... Med vožnjo slišim, da mi avto cvili, ko obrnem volan malenkost v desno. Če obrnem levo, je v redu, v desno pa nekaj cvili in me to moti. Kaj bi to lahko blo? Je pa pri prvih kolesih pomoje.

To so ponavadi lagerji, vcasih tudi prenasajo nizje tone po karoseriji avtomobila.

Lager ne cvili ampak brni. Ko bo lager cvilil, se bliža katastrofa. Običajno cvilijo se slišijo zavorne ploščice.

LP Janko