Dnevne luči in delovanje zadnjih parkirnih luči

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
ne vem jaz imam avto iz vw koncerna pa mi zadeva špila v nulo v vsem tem času nisem niti enkrat prestavil iz AUTO v manualni mode
Če je megla čez dan, ali pa dež meni ne prižge žarometov...
drugače špila v redu, na lep sončen dan...
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Močno dvomim, da se ti v megli vklopijo zadnje luči. Že tako tako in pride do "zamude" par sekund ko greš v tunel, v megli pa res dvomim, da se ti prižgejo normalno kot bi se morale.
Najlažje je dati lepo ročno do tega, da ti svetijo in to je to. Potem ti sigurno svetijo (da bo uporabnik "Benady" srečen) in spredaj in zadaj, vedno.
+1, samo potem so tile superduper avtomati za nižanje porabe goriva čist brez veze. Večina, ki jih poznam, ima enostavno prižgane luči in to je to... ker se pač nobenemu ne da zaj....at z stalnim vrtenjem stikala.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Močno dvomim, da se ti v megli vklopijo zadnje luči. Že tako tako in pride do "zamude" par sekund ko greš v tunel, v megli pa res dvomim, da se ti prižgejo normalno kot bi se morale.
Najlažje je dati lepo ročno do tega, da ti svetijo in to je to. Potem ti sigurno svetijo (da bo uporabnik "Benady" srečen) in spredaj in zadaj, vedno.

ko mi svetijo dnevne na armaturki to ni vidno, ko se prižgejo ksenonge pa se mi zasvetijo luči na armaturki tako da točno vem kdaj se mi luči prižgejo. Sicer pa je brezveze kaj pisat ker me drugi uporabniki prepričujejo da ni res to kar pišem in se umikam.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Močno dvomim, da se ti v megli vklopijo zadnje luči. Že tako tako in pride do "zamude" par sekund ko greš v tunel, v megli pa res dvomim, da se ti prižgejo normalno kot bi se morale.
Najlažje je dati lepo ročno do tega, da ti svetijo in to je to. Potem ti sigurno svetijo (da bo uporabnik "Benady" srečen) in spredaj in zadaj, vedno.

ko mi svetijo dnevne na armaturki to ni vidno, ko se prižgejo ksenonge pa se mi zasvetijo luči na armaturki tako da točno vem kdaj se mi luči prižgejo. Sicer pa je brezveze kaj pisat ker me drugi uporabniki prepričujejo da ni res to kar pišem in se umikam.
Pri meni je enako, če te kaj tolaži
smile-1.gif
Samo ko se prižgejo ksenonke se prižge tudi osvetlitev armature.
Aja avto je pa passat... Sem vozi ltudi passata coupe in je enako
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
V bistvu ni tako komplicirano... samo je pa čisti idiotizem, res ne vem kaj si mislijo...
Pozicija stikal 0: Svetijo sprednje led
Pozicija stikala "pozicijske luči": Svetijo sprednje in zadnje led, vendar sprednje z manšo intenziteto...
13.gif

Pozicija stikal auto: Svetijo sprednje led, ob padcu osvetlitve se prižgejo glavni žarometi + zadnje led
Pozicija stikala 1: Normalno svetijo sprednje in zadnje luči

Napisano velja za vw, problema sta pa dva: Zakaj hudiča če prižgeš pozicijske luči, sprednje svetijo slabše kot če so kao ugasnjene. In drugo: Senzor za svetlobo, ne prižge luči v megli, ker je pač svetlo. In tako dobiš bolnike, ki ne dojamejo funkcij svojega avta in v megli vozijo brez zadnjih luči.
Je pa opisan sistem čiste butale in popolnoma izniči dober senzor za osvetlitev, ker moraš ob vsakem neidealnem vremenu ročno premikat stikalo.
Na servisu sem težil, če se da sprogramirat računalnik, da mi v poziciji auto gorijo še zadne luči, ob padcu osvetlitve pa bi se prižgale še ksenonke, in guess what... ne to se pa valda ne da...
bonk.gif

Še enkrat... BUTALE...
Lahko stvar povzameš, pošlješ SJTV1 , on pa mogoče še kakemu ADAC, pa bo na koncu celo nekaj nastalo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Zakonsko je dovoljeno ...

Citat:

Voznik iz prvega odstavka tega člena mora voziti podnevi s prižganimi lučmi za dnevno vožnjo. Kot luči za dnevno vožnjo se lahko uporabljajo tudi zasenčeni žarometi, katerih svetilnost je v takem primeru lahko zmanjšana za največ 25%. Luči za dnevno vožnjo ali zasenčeni žarometi, ki se uporabljajo kot luči za dnevno vožnjo, so lahko prižgane, ne da bi bile sočasno prižgane pozicijske luči.

Zadnje luči spadajo pod pozicijske oz. strokovno pod luči za označevanje vozila.
Torej je tudi v zakonu dovoljeno, da so zadnje pozicijske luči vključene. In sprednje tudi očitno.