Dnevne LED luči

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
55W + 55W + 5W + 5W + 5W +5W +5W +5W = 140W (sprednji zasenčeni, sprednji pozicijski, zadnji pozicijski, osvetlitev tablice). To načeloma gori pri avtih, ki ne fejkajo dnevnih z meglenkami
grin1.gif

Drugače pa 2x21W za klasične dnevne... (menda zakon pravi da morajo dnevne luči svetiti z vsaj 35% svetilnosti zasenčenih luči).
Vse to se zamenja z led žarnicami.pozabil si še žarnice v notranjosti.Sem vse menjal z led žarnicami.Malo so dražje .ne crkujejo pa kot po tekočem traku.Tablico sem osvetlil s 50 cm trakom.sploh nisem potreboval vzvratnih luči ker je zadaj svetilo po tleh 5m.
Nisem imel problemov z Avstrijsko policijo in niti z našo,prav tako ne na tehničnem pregledu.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Možno, ampak izključno zaradi zarukanosti preglednikov, ker je to popolnoma nelegalno...

No, upam, da si vsaj stare žarnice spravil na varno
tongue-1.gif
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Možno, ampak izključno zaradi zarukanosti preglednikov, ker je to popolnoma nelegalno...

No, upam, da si vsaj stare žarnice spravil na varno
tongue-1.gif
Potem so po tvoje vsi zarukani.Zakaj pa bi bilo nelagalno?

LP
ne-ne-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Ker z zakonom ni dovoljeno?

V homologaciji žarometa je točno določen tip žarnice v njem. Celo na lampici je napisan.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Model razen za osvetlitev tablice ni menjal z LED. Kaj imaš pa notri za osvetlitev kabine pa preglednika ne briga.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Nimam živcev, osebno pa poznam prodajalca, ki je prodajal xenonke za notranjo luč v stropu avta.

Ignorantia iuris nocet.
tongue-1.gif
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Enako, da ne smem notranje osvetlitve zamenjati.
.
VSE žarnice sem menjal z led žarnicami,razen sprednjih kratkih in dolgih.svetilnost je enaka navadni,le da je pri led žarnici hladno bela svetloba.
LP
confused-1.gif
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Model razen za osvetlitev tablice ni menjal z LED. Kaj imaš pa notri za osvetlitev kabine pa preglednika ne briga.
Vse led žarnice so enakega tipa kot navadne,zato ne pametuj če nimaš tri čiste in ne piši kaj sem zamenjal ,ker sem v slovenščini napisal"VSE".
LP
sprasujem se.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A ne ga biksat no... A imaš one z uporom (canbus error free?) ker boš hitro še svetilne enote (luči) menjal v tem primeru.
Drugače imam zamenjane notranje žarnice osvetlitve (W5W) že več kot leto, pa se ne hvalim s tem.
Kar pa si napisal ob razlagi je pa bedarija na kvadrat, saj ti med vožnjo podnevi ne gori komplet notranja osvetlitev?
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A ne ga biksat no... A imaš one z uporom (canbus error free?) ker boš hitro še svetilne enote (luči) menjal v tem primeru.
Drugače imam zamenjane notranje žarnice osvetlitve (W5W) že več kot leto, pa se ne hvalim s tem.
Kar pa si napisal ob razlagi je pa bedarija na kvadrat, saj ti med vožnjo podnevi ne gori komplet notranja osvetlitev?

kje si ti zasledil , da sem napisal , da ti med vožnjo gori komplet notranja osvetlitev?
upori so moji in jih nisem kupoval tako kot ti.
hvalim se tudi ne , podal sem samo repliko na neumnost in nepoznavanje!
če si zamenjal eno žarnico , tako kot v tvojem primeru se res ne moreš hvalit in pametovat, na koncu pa še sogovornika imenovat z "MODEL".Tukaj sem zaključil , ker se mi več ne da!

LP, pa vesle praznike
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
ksz

Da zbudim tole mal.

Dnevne luči

Tole me zanima:
* V skladu z ECE R87, dovoljena uporaba v cestnem prometu
* Vpis ali homologacijski certifikat nista potrebna

Tole skor ne morm verjet
17758-icon_confused.gif
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ja , zdej je prava zmešnjava. Tisti originalni z dnevnimi svetili, pol so pa tu še meglenkarji, tko , da ne vem, če policaji to preverjajo. Mora pa po mojem biti vsaka naknadna sprememba na avtu homologirana. Če ne na cesti, te pa na tehničnem povprašajo.Mene so že za dimenzijo gum.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
En poba je vgradil v G5 dnevne luči od Škode RS pa pravi da ne potrebuje homologacije
17758-icon_confused.gif
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Vsako spremembo na vozilu je potrebno homologirati.

ECE R87 artikel ima dovoljenje za prodajo, ampak v vsakem primeru pa je potrebno narediti homologacijo...